-
Jiří M. Palát
Kůry
Položka č.: 872Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:30
kniha, 21,5x15 cm, kresby Jiří Linhart, edice Pochod, řídí L. Kundera, vydala Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1946, volné listy v obálce, 39 s., mírně zašlá, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Viktor Fischl: Mrtvá ves
Položka č.: 873Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:31
kniha, 21x14,5 cm, ilustroval Václav Mašek, edice Mladé Československo, Londýn 1943, vydalo PAX, Litoměřice 1945, sešit, 22 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Edice Vigilie (12 svazků)
Položka č.: 874Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:32
kniha, 15x9,5 cm, edici knihovna Vigilie řídil a vydával dr. Štěpán Jež: 1. Viktor Dyk: Zpěvy v bouři - 3 kresby A. V. Hrstka, Praha 1928, brož. 76 s., mírně zašlé desky 2. Rudolf Medek: Nejhodnější děvče z Groenendaelu - úprava Cyril Bouda, Praha 1928, brož, 53 s., mírně zašlé desky 3. Jarmil …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Benda
(1882-1970)
J. Barbey d´Aurevilly: Stránka z historie
Položka č.: 875Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:33
kniha, 15x9,5 cm, iniciála a titulní list dřevorytem Jar. Benda, Ex libris Dr. F. Franc, vydala Marta Florianová, Stará říše na Moravě 1920, brož., 27 s., mírně zašlá, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hofbauera na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto František Babler
(1901)
Legendy Ukrajinské
Položka č.: 876Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:34
kniha, 18,5x13,5 cm, přeložil O. F. Babler, dřevoryty Rudolf Michalik, ed. Hlasy, vydal O.F.Babler, Olomouc 1932, ex. 428/550, brož., 58 s., desky mírně zašlé, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Ivan Goll: Nový Orfeus
Položka č.: 877Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:35
kniha, 14x9 cm, podpis v titulu, kresba a úprava Cyril Bouda, vydal A. Srdce, Praha 1921, ex. 499/500, brož., 27 s., desky zašlé , Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Němec
Aucassin a Nicoletta
Položka č.: 878Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:36
bibliofilie, 19,5x14,5 cm, obálka, titul, 7 celostr. vyobrazení, vigěty a iniciály vše dřevorytem, obálka, grafická úprava a podpis v tiráži Karel Němec, podpis proti titulu O. F. Babler, přel. a vydal O. F. Babler, Olomouc 1928, ex. 19/300, signováno, brož s obálkou, desky mírně zažloutlé, velmi do…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Chvála
V. Kazin: Dělníkův den
Položka č.: 879Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:37
kniha, 21,5x12,5 cm, dřevoryt na obálce a úprava A. Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1932, brož., 22 s., vazba křehká, přečnívající okraje listů otřepené, desky zašlé, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 880Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:38
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
Položka č.: 881Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:39
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Florian
Jiří Suchánek: Okouzlená růže
Položka č.: 882Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:40
bibliofilie, dřevoryt M. Florian, upravil, vysadil a na ručním lisu vytiskl Alois Chvála, ed. Chválův ruční lis, vydala Osvětová Beseda, Černošice 1969, volné listy v obálce, 33s., ex. 150, obálka při krajích natržená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
Položka č.: 883Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:41
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emmerich Alois Hruška
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
Položka č.: 884Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:42
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
Položka č.: 885Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:43
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
Položka č.: 886Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
Položka č.: 887Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:45
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
Položka č.: 888Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:46
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SV…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
Položka č.: 889Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:47
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a…
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
Položka č.: 890Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:48
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
Položka č.: 891Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:49
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho
Položka č.: 892Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:50
bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČV…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Matoušek
(1890-1977)
J.S. Machar: Bezručovi
Položka č.: 893Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:51
bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák R. Jindřicha a prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Pr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hermína Melicharová
Hesiodos: Zrození bohů
Položka č.: 894Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:52
bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
Položka č.: 895Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:53
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu
Položka č.: 896Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:54
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Grigorij Musatov
(1889-1941)
Sovětské častušky
Položka č.: 897Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:55
bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Katalog s grafikou
Položka č.: 898Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:56
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Jakovlevič Bilibin
(1876-1942)
Skazki. Carevna Ljaguška
Položka č.: 899Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:57
bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Flejšar
(1922-2010)
Plakát, užitá tvorba
Položka č.: 900Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:58
bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
Položka č.: 901Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:59
bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex.150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO