• Václav Junek

    (1913-1976)

    Cirkus

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:40

    olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Antonín Chittussi

    (1847-1891)

    Krajina s rybníkem a lesem v pozadí

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:41

    olej, plátno, 1885-1886, 62 x 83 cm, sign. PD Chittussi , rám, přiložen posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena restaurátorská zpráva ak. mal. Mgr. Pavla Blattného, na rubu plátna razítko z nezjištěného zdroje. Autor byl nejznámějším českým krajinářem druhé půle 19. století. Školení získa…

    Aktuální cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 500 000 - 1 700 000 CZK

  • Egisto Lancerotto

    (1847-1916)

    Italka

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:42

    olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Alois Wierer

    (1878)

    Muzikanti

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:43

    olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Souboj

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:45

    tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Před snímáním z kříže (Ukřižování)

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:46

    lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Otakar Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Orfeus v krajině

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:47

    suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Krajina s červeným stanem

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:48

    olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…

    Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Na obzoru plachta bílá

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:49

    akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Květina

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:50

    pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Král pije (přípitek)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:51

    lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Ženy - muži

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:52

    akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…

    Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Zdeněk Raiser

    (1935)

    Až mě andělé zavolají k sobě

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:53

    akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • David Kolovratník

    (1978)

    Konjunkce

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:54

    akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Filip Švehla

    (1991)

    Interruption III

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:55

    akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Žena v kroji

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:56

    bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Událost

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:00

    slepotisk, 1998, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD J. Válek 98, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Trojúhelník

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:01

    reliéfní grafika, 2003, 24 x 22 cm, sign. PD J. Válek 03, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Plot

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:02

    hlubotisk, 2001, 25 x 22 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, protržené některé části tisku, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Pavouk - Nasca

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:03

    slepotisk, 2001, 25 x 22,5 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Papoušek - Nasca

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:04

    reliéfní grafika, 2001, 26 x 22 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Planeta

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:05

    slepotisk, 2001, 28 x 28,5 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, protržené některé části tisku, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Kompozice I.

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:06

    monotyp, 2002, 34 x 26,5 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    kompozice IV

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:07

    monotyp, 2002, 34,5 x 26 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Rákosí

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:08

    reliéfní grafika, 2003, 21,1 x 28,2 cm, sign. PD J. Válek 03, autorský tisk, papír z horní strany mírně pokrčen, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Záznam gravitace

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:09

    kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 29,5 x 21 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Záznam gravitace

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:12

    kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 29,4 x 41,8 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Labyrint v labyrintu II.

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:13

    reliéfní grafika, 2022, 32,5 x 24 cm, sign. PD Válek, A.T., člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Trhlina II.

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:14

    reliéfní grafika, 2022, 36,3 x 32,3 cm, sign. PD Válek, A.T., člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Bez názvu II.

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:15

    monotyp, 2002, 26,5 34,4 cm, sign. PD Válek, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook