-
Otakar Březina
(1868-1929)
Z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové
Položka č.: 1220Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:04
Bibliofilie, usp., doslovem a pozn. opatřil Ant. Veselý, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1931, ex. 160/250, upr. K. Dyrynk, obs. faksimilem reprod. dopisy, brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paul Claudel
(1968-1955)
Patero velikých ód provázených processionálem na pozdrav novému věku
Položka č.: 1221Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:05
Bibliofilie, přel. B. Reynek, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, brož, 167s., uvolněné archy, lehce potrhané okraje obálky , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
André Suarés
(1868-1948)
Napoleon
Položka č.: 1222Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:06
Bibliofilie, přel. J. Zaorálek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelot IV., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
André Suarés
(1868-1948)
Láska a příroda
Položka č.: 1223Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:07
Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
J. Kainar: Osudy
Položka č.: 1224Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:08
Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Čtení o Starém Srbsku
Položka č.: 1225Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:09
kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M.…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Skala
(1947)
B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly
Položka č.: 1226Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:10
kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Nikl
(1960)
Takitak
Položka č.: 1227Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:11
bibliofilie, Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s vlnou určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním karto…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Fišárek
(1906-1980)
Obrazy a kresby
Položka č.: 1228Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:12
bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
Položka č.: 1229Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:13
bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
Položka č.: 1230Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:14
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
Položka č.: 1231Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:15
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
Položka č.: 1232Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:16
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
Položka č.: 1233Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:17
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eduard Milén
(1891-1976)
Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení
Položka č.: 1234Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:18
bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtva…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 1235Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Jiroudek
(1914-1991)
Č. Berka: František Jiroudek
Položka č.: 1236Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:20
kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
Položka č.: 1237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:21
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jos. Hora: Máchovské variace
Položka č.: 1238Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:22
kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
G. A. Bürger: Baron Prášil
Položka č.: 1239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:23
kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion
Položka č.: 1240Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:24
bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Štáfl
(1884-1945)
Oskar Wilde: Slavík a růže
Položka č.: 1241Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:25
kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, studium na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
Položka č.: 1242Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
Položka č.: 1243Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů
Položka č.: 1244Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:28
bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Žemlička
(1934)
Francois Villon: Balady
Položka č.: 1245Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:29
bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Konstantinová
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
Položka č.: 1246Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV, žákyně prof…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
Položka č.: 1247Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 1248Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
Položka č.: 1249Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, čl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO