• Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Trest

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:41

    dřevoryt, 1977, 8,2 x 7,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, PF 1978, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pod paraplíčkem

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:33

    dřevoryt, 14 x 9,2 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Letadlo

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:59

    dřevoryt, 7,4 x 12 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Velký pták

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:06

    dřevoryt, 12 x 8 cm, sign. PD Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hostina

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:40

    dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Liberté

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:55

    dřevoryt, 1986, 17 x 9, 1 cm, sign. PD Zd. Mézl, pozvánka Turf klub SSM setkání se Zdeňkem Mézlem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Justicia

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:52

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Museum Litterarum Bohemicarum Pragae Bibliothecae Strahoviensis Aula Theologica Dicta

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:34

    dřevoryt, 13 x 9,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Strom života

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:42

    dřevoryt, 17,7 x 21,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 15/120, lehce pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Anděl

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:35

    litografie, 12,5 x 13 cm, sign. DU Zd. Mézl, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris a grafiky Chrudim 10. a 11. října 1992, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Čtyři ženy a kentaur

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:11

    ručně kolorovaný dřevoryt, 10,8 x 11 cm, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Milován všemi

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:09

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Blahobyt

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:08

    dřevoryt, 17,1 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Vládci knih

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:46

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 27/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pranýř

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:39

    dřevoryt, 21 x 8 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    O lásce a proměnách - mořská panna

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:36

    dřevoryt, 22 x 8,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris Prostějov 1995, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Maximilianus II. Imp. Aug. Rom. Rex Bohemiae

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:56

    dřevoryt, 22 X 8, 5 cm, sign. dole Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Poseidon

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:38

    dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pallas Athéna

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:37

    dřevoryt, 1988, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru Judr. Vladislava Brože a Phdr. Bohumila Nováka, vydal spolek českých bibliofilů 8. dubna 1988, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    …NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:45

    dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Maxima Roma Est

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:44

    dřevoryt, 24 x 17,8 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Všichni zůstanou přes noc spolu a jednou projdou cestu osudu

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:43

    dřevoryt, 25,5 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Král pije (přípitek)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:51

    lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:37

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Pozdrav z Litoměřic

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:26

    tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Otakar Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Orfeus v krajině

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:47

    suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Zdeněk Raiser

    (1935)

    Až mě andělé zavolají k sobě

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:53

    akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Vladimír Kopecký

    (1931)

    Geometrie prostoru

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:13

    serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Svatopluk Klimeš

    (1944)

    Korsická Macchie

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:45

    papír, oheň, 1994, 56 x 43 cm, sign. DU Klimeš 1994, rám, Svatopluk Klimeš vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1967–1973) a kromě vlastní tvorby vyučoval od roku 1998 kresbu a malbu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Klimeš je znám svými propalovanými obrazy, ač bychom jeho tvor…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Ženy - muži

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:52

    akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…

    Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

Instagram

Facebook