• Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:15

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Před výstupem

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:28

    akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Portrét manželů B.

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:22

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Sen z Galerie Pitti

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:18

    litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Karel Demel

    (1942)

    Pro Gustava Mahlera III.

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:16

    lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:17

    lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:01

    serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Nora

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:00

    serigrafie, 1998, 35,2 x 27,5 cm, sign. PD Jan Merta 98, rám, č. 49/100, Představujeme soubor grafik od autora Jana Merty, jenž patří k nejvýznamnějším českým malířům umělecké generace, která na výtvarnou scénu nastoupila v 80. letech 20. století. Se svými kolegy, ke kterým patřili například Petr Ni…

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Pocta Zdeňku Sklenářovi

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:19

    litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Žena v kroji

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:56

    bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:04

    suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké …

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Servis

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:02

    serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Frank Malina

    (1912-1981)

    Kinetic object

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:12

    tisk, koláž, asambláž, 1966, 24,5 x 26,5 cm, sign. DU Malina, rám, Frank Joseph Malina (1912 – 1981) byl významný americký vědec, raketový inženýr, vynálezce a vizuální umělec s českými předky. Studoval a získal tituly magistra a leteckého inženýra na Kalifornském technickém institutu. Malina byl je…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Hra na chobotnici

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:55

    olej, plátno, 2021, 30 x 40 cm, sign. vzadu Zichová 2021, Absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliérech Jiřího Petrboka a Michaela Rittsteina. Ve své tvorbě pracuje často se zvířecími motivy, které však klade do surreálních až bizarních situací. Jakousi spojující linkou j…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Černí baroni

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:27

    tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Spirály

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:33

    voskovky, papír, 2004, 84 x 60 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce v atypickém provedení voskovkami od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápasy

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:07

    lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Cukrová vata

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:03

    serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Alois Wachsman

    (1898-1942)

    Surrealistická postava

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:20

    tužka, papír, 20,8 x 13,5 cm, rám, LN razítko z pozůstalosti Aloise Wachsmana 421, vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1947 (průsvitá na lícovou stranu), kresba je dílem významného českého malíře, scénografa a architekta. Studoval architekturu nejprve na ČVUT, poté u Josefa Gočára na AVU. Od roku 1923 …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kolumbárium mystické

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:51

    akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růžička 2010, Studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chada. Aleš Růži…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Souboj

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:45

    tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Příběh v kůře

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:50

    akryl, plátno, zlato, 2023, 50 x 60 cm, sign. vzadu Havlín, Zbyněk Havlín absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde se zpočátku věnoval studiu klasických technik, od nichž během studia přešel k intermediálnímu způsobu uvažování a školu absolvoval v ateliéru prof. Milana Knížáka. V posledníc…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Report No. 3

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:43

    lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    It will be much more different to escape

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:42

    lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Temptation

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:41

    lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    There goes a vision of the future !

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:40

    lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Back

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:39

    lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Oh, my guardian Angel

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:38

    lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Vůně travin

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:05

    suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Před snímáním z kříže (Ukřižování)

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:46

    lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

Instagram

Facebook