-
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Změna předpovědi počasí
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:15
lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Před výstupem
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:28
akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jaroslav Róna
(1957)
Portrét manželů B.
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:22
litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Sen z Galerie Pitti
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:18
litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
Karel Demel
(1942)
Pro Gustava Mahlera III.
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:16
lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Bella Italia III
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:17
lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:01
serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Nora
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:00
serigrafie, 1998, 35,2 x 27,5 cm, sign. PD Jan Merta 98, rám, č. 49/100, Představujeme soubor grafik od autora Jana Merty, jenž patří k nejvýznamnějším českým malířům umělecké generace, která na výtvarnou scénu nastoupila v 80. letech 20. století. Se svými kolegy, ke kterým patřili například Petr Ni…
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Pocta Zdeňku Sklenářovi
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:19
litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
František Drtikol
(1883-1961)
Žena v kroji
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:56
bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Mlhovina
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:04
suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké …
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Servis
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:02
serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Frank Malina
(1912-1981)
Kinetic object
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:12
tisk, koláž, asambláž, 1966, 24,5 x 26,5 cm, sign. DU Malina, rám, Frank Joseph Malina (1912 – 1981) byl významný americký vědec, raketový inženýr, vynálezce a vizuální umělec s českými předky. Studoval a získal tituly magistra a leteckého inženýra na Kalifornském technickém institutu. Malina byl je…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Tereza Zichová
(1992)
Hra na chobotnici
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:55
olej, plátno, 2021, 30 x 40 cm, sign. vzadu Zichová 2021, Absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliérech Jiřího Petrboka a Michaela Rittsteina. Ve své tvorbě pracuje často se zvířecími motivy, které však klade do surreálních až bizarních situací. Jakousi spojující linkou j…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Černí baroni
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:27
tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Spirály
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:33
voskovky, papír, 2004, 84 x 60 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce v atypickém provedení voskovkami od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo …
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Emil Filla
(1882-1953)
Zápasy
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:07
lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Cukrová vata
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:03
serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Alois Wachsman
(1898-1942)
Surrealistická postava
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:20
tužka, papír, 20,8 x 13,5 cm, rám, LN razítko z pozůstalosti Aloise Wachsmana 421, vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1947 (průsvitá na lícovou stranu), kresba je dílem významného českého malíře, scénografa a architekta. Studoval architekturu nejprve na ČVUT, poté u Josefa Gočára na AVU. Od roku 1923 …
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Aleš Růžička
(1977)
Kolumbárium mystické
Položka č.: 52Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:51
akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růžička 2010, Studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chada. Aleš Růži…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Souboj
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:45
tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Zbyněk Havlín
(1976)
Příběh v kůře
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:50
akryl, plátno, zlato, 2023, 50 x 60 cm, sign. vzadu Havlín, Zbyněk Havlín absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde se zpočátku věnoval studiu klasických technik, od nichž během studia přešel k intermediálnímu způsobu uvažování a školu absolvoval v ateliéru prof. Milana Knížáka. V posledníc…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Report No. 3
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:43
lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
It will be much more different to escape
Položka č.: 43Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:42
lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Temptation
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:41
lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
There goes a vision of the future !
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:40
lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Back
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:39
lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Oh, my guardian Angel
Položka č.: 39Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:38
lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK
-
Jiří John
(1923-1972)
Vůně travin
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:05
suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:46
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK