-
Vladimír Jiránek
(1938-2012 )
Intelektuální život
Položka č.: 1066Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:30
fix, papír, 16,6 x 23 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Jiránek
(1938-2012 )
Nový začátek
Položka č.: 1065Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:29
fix, papír, 20, 9 x 30 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Michael Probst
(1757-1809)
Angliae Scotiae et Hiberniae
Položka č.: 1057Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:21
kolorovaná mědirytina, 47,5 x 55,5 cm, uprostřed přeloženo, zejména v horní části poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Die Statt Eger am Wasser Eger
Položka č.: 1056Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:20
dřevoryt, 28,9 x 35,5 cm, zažloutlý papír, uprostřed přeložený; místy papír pokrčený nebo poškozený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Robert de Vaugondy
(1723-1786)
Partie Occidentale de L´Empire de Russie
Položka č.: 1035Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:59
kolorovaná mědirytina, 1750, 48,5 x 63 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Hispaniae et Portugalliae Regna
Položka č.: 1033Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:57
kolorovaná mědirytina, 43,5 x 54,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a místy při okrajích natrženo, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Brázda
(1952)
EXL PF ETC (Lásky v detailech vs. detaily lásek)
Položka č.: 1195Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:39
bibliofilie, 1987, rozměr souboru 19,5 x 15 cm, Editio 13, vydal OV SSM v Olomouci roku 1987, tento výtisk má číslo 79, studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Franz Karl Wolf
(1764-1836)
Paul Nettl: Der Prager Kaufruf
Položka č.: 1528Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:12
kniha, 36 ručně kolorovaných a 12 čb. tisků postav pražských měšťanů, obchodníků a podomních řemeslníků z 18. stol., předlohy kreslil F. K. Wolf, text sepsal P. Nettl, německy frakturou, vydal Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen, Praha 1930, brož + volné listy v polopl. kazetě, 24s., ex. …
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Charles Varry
Die famose Wiener Köchin in der Schürzentasche.
Položka č.: 1525Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:09
kniha, kniha receptů kuchaře Ludvíka XVI., německy, fraktura, vydal Verlag von F. Karafiat, Brünn (Brno) 1873, polopl. převazba s ob. nalepenou na deskách, 442 s., listy skvrnité, hrany desek a hřbetu opotřebené , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
SSSR - Úvahy * kritiky * poznámky
Položka č.: 1482Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:26
sborník, 19 x 15 cm, kniha delegace Společnosti pro hospodářské a kulturní sblížení s Novým Ruskem do SSSR v roce 1925 - redigoval B. Mathesius, texty Theodor Bartošek, Gabriel Hart, Jindřich Honzl, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vladimír Procházka, Zdeněk Nejedlý, Jaroslav Seifert, Jiří Stolz, Kare…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 1399Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:03
kniha, 4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, redakce B.B. Buchlovan, tisk Kryl, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69 s., zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Klouda
(1929-2010)
Křížová cesta
Položka č.: 1339Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:03
bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku
Položka č.: 1282Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:06
bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupi…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Josef Hora: Od první do poslední
Položka č.: 1278Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:02
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praz…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
Položka č.: 1259Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:43
Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
K.H. Borovský: Epigramy
Položka č.: 914Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:58
kniha, podpis na tit. listě J. Lada a M. Novotný (doslov), vyd. Krajské nakladatelství, Havlíčkův Brod, 1949, ex. 97/500 na lepším papíře s faksimilem autografu Karla Havlíčka, polopergamenová převazba, pův. obálka vevázána, 90s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dí…
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Neviditelná Moskva
Položka č.: 1495Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:39
bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, obsahuje Surrealistický mlýn, Neviditelná Moskva, Deus ex machina, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., ob. při krajích drobně pokrčená, trochu zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
M. Brion
Etats de Boheme
Položka č.: 1039Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:03
kolorovaná mědirytina, 41,8 x 55,5 cm, značeno PD j. aveline Sculp., uprostřed přeloženo, místy poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arnošt B. Taussig
Znojmo a okolí / Znaim und Umgebung
Položka č.: 1530Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:14
kniha, reprezentativní publikace představující město a jeho okolí, fotografie a články o znojemských pamětihodnostech, nové infrastruktuře a významných stavbách, např. projekt Vranovské přehrady, množství dobových obrazových a typografických reklam, edice Výstavba a národní hospodářství evropských m…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Kempenský
(1380-1471)
Thomae A Kempis Canonici Regularis ordin: S. Augustini De Imitatione Christi Libri quatuor
Položka č.: 1517Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:01
kniha, populární spis o následování Krista z pera řeholníka a představitele hnutí Devotio moderna Tomáše z Kempenu, rytina Krista s křížem a jeho následovníky na titulu, rytina s vyobr. autora za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, záhlaví, viněta v závěru, Apud Corn: ab Egmondt., Col…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Žena v množném čísle
Položka č.: 1498Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:42
bibliofilie, Básně, poznámky z deníku, jevištní poesie, surrealistická experimentace - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 212s., dobrý stav, obálka při krajích zažloutlá, kraje hřbe…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Zpáteční lístek - básně 1932
Položka č.: 1497Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:41
bibliofilie, obálka, titulní list a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 236s., velmi dobrý stav, vazba není slepená, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Pantomima - nové vydání
Položka č.: 1496Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:40
bibliofilie, 4. vydání stěžejního díla poetismu s novými ilustracemi, obálkou a úpravou K. Teiga, titulní list, úvodní ilustrace k jednotlivým oddílům Abeceda / Rodina harlekýnů / Papoušek na motocyklu / Depeše na kolečkách / Týden v barvách / Podivuhodný kouzelník / Exotická láska / Raketa / Můsa /…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Krysař
Položka č.: 1452Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:56
bibliofilie, frontispis, 3 přílohy, viněty v titulu a v textu vše dřevorytem, vazba, návrh předsádky a úprava Fr. Kysela, tisk Grafia, 1. sv. ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pův. reliéfní celopl. vazba se zlac. písmem, 79s., ruční papír, vázal Ant. Jelínek, velmi dobrý stav, Antikvariát…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1872-1941)
Jaroslav Hutka: Slova & písně
Položka č.: 1327Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:51
bibliofilie, orig. sign. lept před titulem Jiří Anderle, biografickými poznámkami a svými podpisy v tiráži doplnili Fr. Dvořák a Jan Šulc, úprava, redakce a podpis v tiráži Martin Dyrynk, tisk bří Dřímalové, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2002, brož. s obálkou, ex. 188/650, papír Colorit, 44…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
J. Krecar: Legenda o sestře Valerianě
Položka č.: 1319Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:43
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, …
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Jakovlevič Bilibin
(1876-1942)
Skazki. Carevna Ljaguška
Položka č.: 1281Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:05
bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
Položka č.: 1263Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Konstantinová
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
Položka č.: 1246Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV, žákyně prof…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Jaroslav Foglar: Jeskyně Saturn
Položka č.: 1217Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:01
sešit, původní komiks Káji Saudka podle scénáře Jaroslava Foglara, předmluva P. Nosek, ob. a kresby K. Saudek, vydalo nakladatelství Zlatý kůň ve spolupráci s Českou speleologickou společností, 1991, nestr. (24s.), sešit, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodi…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO