• Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Balada o bibliofilu a básníku

    Položka č.: 1257

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:41

    bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ruská láska

    Položka č.: 1254

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:38

    bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Oskar Wilde: Slavík a růže

    Položka č.: 1241

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:25

    kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, studium na AVU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení

    Položka č.: 1234

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:18

    bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtva…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Vindišová

    Gérard de Nerval: Chiméry

    Položka č.: 1219

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:03

    bibliofilie, ilustrace M. Vindišová, tiskl Jaroslav Picka, Praha 1954, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná v horní části lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Po úrazu

    Položka č.: 1081

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:45

    tuš, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. LD Smolmen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    V kleci

    Položka č.: 1080

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:44

    tuš, běloba, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. PD Smolmen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Pražské Jaro

    Položka č.: 1079

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:43

    tuš, papír, 19,3 x 25,5 cm, sign. PD Smolmen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Charles D´Orléans: Rondeaux

    Položka č.: 978

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:02

    bibliofilie, sign. barev. dřevoryt ve frontispisu a viněta v titulu V. Mašek, úprava K. Dyrynk, výbor z lyrické tvorby Karla Orléánského (1394-1465) příslušníka franc. královské dynastie, přel. Zd. Kalista, 2. sv. ed. Trimalchion, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, brož s ochranným pouzdrem, ex. 28/100, P…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lucie Raškovová

    (1970)

    Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii

    Položka č.: 976

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:00

    kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Požár Tater

    Položka č.: 969

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:53

    bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila

    Položka č.: 960

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:44

    kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Ganymedes

    Položka č.: 932

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:16

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Das Lied eines Wahnsinnig Gewordenen Soldaten

    Položka č.: 928

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:12

    kniha, Píseň vojína šílence, podpis autora, předmluva Karl Eduard, tisk K. Dyrynk, 1935, 200 výtisků, 44 s., brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Lásky absurdné

    Položka č.: 926

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:10

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1929, Ex. č. 35, 123 s., nerozřezáno, drobné skvrny na papíře, lehce zažloutlý hřbet a okraje obálky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Posedlost

    Položka č.: 921

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:05

    kniha, podpis a dedikace V. Nezval, úprava J. Štýrský, vydal Sfinx, B. Janda, Praha 1930, 246 s., celoplátěná vazba, lehce zašpiněná, zkosený hřbet, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Kohout

    (1928)

    Ende der Großen Ferien

    Položka č.: 919

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:03

    kniha, podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vrba

    (1889-1961)

    Mládí

    Položka č.: 915

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:59

    bibliofilie, podpis na patitulu J. Vrba, vyd. J. Otto, Praha, 1927, ex. 18/100 na holandském japonu v původní pergamenové vazbě se zlacením, 354s., desky ušpiněné a místy odřené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Dvojí křídla

    Položka č.: 911

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:55

    kniha, podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1988, pl. s ob., 295s.., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Amedeo Molnár

    (1923-1990)

    Lístky o mladé církvi

    Položka č.: 900

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:44

    kniha, podpis na tit. listě A. Molnár, vyd. Kalich, Praha, 1992, ob. R. Hála, brož, 110s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Der Spiegel k Pražskému jaru a okupaci 1968

    Položka č.: 885

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:29

    5x časopis, 18.3. Revolte in Warschau und Prag, 13.5. Prag - Der neue Kommunismus, 22.7. Sowjet-Schatten über Prag, 26.8. Tschechische Tragödie a 2.9. Tschechische Tragödie - zweiter Akt, lehce opotřebené okraje, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Květy, Signál a Svět v obrazech (Zvlášní vydání, srpen 1968)

    Položka č.: 882

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:26

    časopisy, obs. vynikající reportážní fotografie v mimořádných vydáních týdeníků Květy (2x zvlášní vydání), Signál (3x - 23.8. + 3. legální v ilegalitě nedat. + č. 6 ze 7. září 1968) a Svět v obrazech (21. a 24. srpna), zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    ČB fotografie ze srpnových dnů r. 1968 v Praze

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:22

    fotografie, 13x čb fotografie z Praha a 1x čb foto z Olomouce (mítink za zvolení Čestmíra Císaře prezidentem) neznámého autora, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Dvanáctka 1/1983

    Položka č.: 873

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:17

    noviny, příloha bulletinu Jazz, neperiodický tisk pro blues, tradiční jazz a swing, odp. red. Karel Srp, upr. Joska Skalník, novinový formát, 56s., lehce zohýbané okraje, zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    První člověk na Měsíci! (konvolut)

    Položka č.: 871

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:15

    noviny, obs.: Práce, 21.7.1969 První pozemšťané na Měsíci; Večerní Praha 21.7.1969 Měsíc vydává tajemství; časopis Stern (něm.), č. 33, 17.8.1969; časopis Epoca (it.), č. 985, 10.8.1969; + volně přiložený dvojlist 8 dní v červenci, let kosmické lodi Apollo 11, s fotografiemi z NASA v USA (pravděpodo…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Dalitzsch

    Pflanzenbuch

    Položka č.: 1360

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:24

    kniha, velké množství čb. a bar. vyobrazení, vyd. J.F. Schreiber, Esslingen & München, clpl. vazba, 250s., okraje vazby mírně odřené, několik listů lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion

    Položka č.: 1240

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:24

    bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Napoleon

    Položka č.: 1222

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:06

    Bibliofilie, přel. J. Zaorálek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelot IV., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Paul Claudel

    (1968-1955)

    Patero velikých ód provázených processionálem na pozdrav novému věku

    Položka č.: 1221

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:05

    Bibliofilie, přel. B. Reynek, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, brož, 167s., uvolněné archy, lehce potrhané okraje obálky , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Pirát

    Položka č.: 1206

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:50

    kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook