-
Jean Effel
(1908-1982)
Hommage a Jean Effel
Položka č.: 541Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1983, 27 x 20,5 cm, Réalisé pour l´Association France - Tchéchoslovaquie par: Dílo . Fonds des Beaux - Art Tchéques, tři volné listy v papírové obálce, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Kytice
Položka č.: 542Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 48 x 35 cm, z prací členů sdružení českých umělců a grafiků HOLLAR, autoři: Cyril Bouda: kamenorytina na titulním listě, Václav Fiala: mědirtina, Milada Kazdová: měkký kryt, František Kobliha: měkký kryt, Josef Kočí: suchá jehla, Jan Konůpek: mědirytina, Emil Kotrba: lept, Antonín Majer…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Neuwirt
(1948)
Marginálie
Položka č.: 543Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Antikvariát Dlážděná, žák F. Schenka, člen UVU
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Axmann
(1955)
Walt Whitman: Čtyři básně ze sbírky Stébla trávy
Položka č.: 544Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 9 původními lepty, 1981, 35 x 50,5 cm, sign. na titulním listu s věnováním M. Axmann 1985, 8/15, osmi lepty (+jeden na titulním listu) ve formátu 24,5 x 23 cm doprovodil Mikoláš Axmann, Praha 1981, 15 výtisků vydáno vlastním nákladem, z nichž tento má číslo 8, volné listy v původním ka…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
A collection of famous pictures of the Sung Dynasty
Položka č.: 545Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 44 x 33 cm, 15 barevných reprodukcí a 15 stran s vysvětlivkami k obrázkům, čínský a anglický text, vyd. The Commercial Press, Limited, Peking, 1957, originální brokátová hedvábná vazba s několika fialovými jemnými hedvábnými šňůrami, vázaná ve stabilní skládací lněné složce se 2 sponami ze sl…
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Olga Čechová
(1925-2010)
Die drei Brüder
Položka č.: 546Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25 x 17 cm, 2x sign. a č. litografie. O. Čechová, ex.: 28/125, Arethusa Press Herber Blokland, Baarn, 1984, německý text, č. výtisk 28/80, pův. sešit v ob., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Mařák
(1832-1899)
Julius Mařák - Výběr z jeho pozůstalosti
Položka č.: 547Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1903, 46 x 34 cm, Publikace 30 světlotisků, 15 barevných a 5 černých autotypií na zvláštních listech a 7 autotypií v textu, vydal Karel B. Mádl, nakladatel F. Topič v Praze. Karel Boromejský Mádl (15. srpna 1859 v Novém Bydžově[1] – 20. listopadu 1932 v Potštejně) byl český historik a k…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vlastislav Hofman
(1884-1964)
F. M. Dostojevskij
Položka č.: 548Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Česká kresba 1-4
Položka č.: 549Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
4 soubory reprodukcí v původních přebalech, 1936, 1938, 1939, 46 x 33 cm, Soubor kreseb ze sbírky Moderní galerie v Praze s texty Vojtěcha Volavky, volné listy v polokartonovém přebalu, v každém díle je po 15 reprodukcích kreseb významných českých umělců, např. (J. Mánes, M. Aleš, J. Mařák, J. Preis…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
Položka č.: 550Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Jiří Pilka: Oslovení hudby
Položka č.: 551Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Také jedno faunovo odpoledne
Položka č.: 552Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Hašková
(1946)
Babylonská věž
Položka č.: 553Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Hašková
(1946)
Christopher Fry: Věta o větě
Položka č.: 554Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s pův. barevnými komb. technikou ve formátu 7 x 5 cm, 1993, 11 x 7,5 cm, sign. DU Eva Hašková, č. 4/200, šitá měkká vazba, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1993, 14 stran, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Michl
(1901-1977)
Ilonka/Hans Holm
Položka č.: 555Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Veselý přírodopis
Položka č.: 556Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Krejčí
(1942)
E. A. Poe: Havran Krkavec
Položka č.: 557Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Malý
(1874-1935)
Krásy republiky Československé
Položka č.: 558Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1919-1923, 52 x 36,5 x 4,5 cm, V tvrdých kartonových deskách je uloženo 110 reprodukcí dle originálu Václava Malého zachující městské a krajinné výjevy z Prahy, Čech, Moravy a Slovenska. Slovem doprovází Dr. K. Herain a Dr. F.X. Harlas (tato textová část chybí, reprodukce jsou v komplet…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Píseň Šalomounova
Položka č.: 559Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
8x suchá jehla, 1996, 32,5 x 21,5 x 3,2 cm, vše sign. DU V. Komárek, č. 64/100, Bibliofilské vydání biblického textu v jazyce českém, německém, anglickém a francouzském, na který vytvořil Vladimír Komárek osm suchých jehel ve formátu 23 x 14,5cm. Tištěno na ručně čerpaném papíru Jantar, jako 13. sva…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
Československé legie v Rusku, malířské dokumenty
Položka č.: 560Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 35 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři:J. Vlček, F. Parolek, M. Smolka, O. Matoušek, V. Nikodem, F. VikZiegelheim, J. Malý, J. Hartman, vyd. Památník odboje, Praha, 1922, velmi do…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Československé legie ve Francii, malířské dokumenty
Položka č.: 561Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 34 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři: V. Preissig, F. Kupka, Gutfreund, Dálný, K. Cipra, H. Němeček, O. Nejedlý, V. Beneš, B. Harna, A. Longen, vyd. Památník odboje, Praha, 1923…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Langer
(1888-1965)
Pět povídek z vojny
Položka č.: 562Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Charbin 1920, 102 s., obálka vevázaná, pl. kožená vazba, zl. ořízka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Řeřicha
(1872-1959)
Dřevěné kostelíky v Karpatech
Položka č.: 563Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 43 x 33 cm, 6x dřevoryt J. Řeřicha, vyd. Československá jednota, Praha, 1931, předmluva Františka Žákovce, věnování autora na titl. straně, volné listy v pap. deskách, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kouly na ČVUT v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Zicha
(1916-1977)
Kutná Hora
Položka č.: 564Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
8x dřevoryt, 42,5 x 29,5 cm, 8x dřevoryt J. Zicha, dřevoryt na titl. straně ručně kolorován, dřevoryty pochazázejí z let 1939-1942, volné listy v pap. deskách, desky lehce opotřebeny, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela a J. Bendy na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku
Položka č.: 565Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, sign. lept J. Konůpek, č. 41, přl. Emil Walter, vyd. L. Bradáč, Praha, 1919, pevná vazba, 67s., vazba opoteřbena, otlučené rohy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČ…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
Položka č.: 566Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14,5 cm, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 254/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., velmi dobrý, stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Karel Hlaváček: Mstivá kantiléna
Položka č.: 567Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 26 x 17 cm, 10x suchá jehla František Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1966, nákl. 450 nečíslovaných výtisků, volně šité listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Jansa
(1859-1913)
Stará Praha
Položka č.: 568Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
brož, 29 x 22 cm, 100 reprodukovaných akvarelů, vyd.B. Kočí, Praha, pův. brož, clpl. desky, lehce potrháno při okrajích hřbetu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty na Akademii výtvarných umění v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
.
Hodonín
Položka č.: 569Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
20x dřevoryt, 43 x 31 cm, 20x sign. dřevoryt J. Dobrovolský, vyd. nákladem autora, Hodonín, 1930, volné listy v papírové obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Mádlo
(1934-2008)
Vracím se k tobě moje město
Položka č.: 570Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
11x litografie, 41 x 60 cm, 11x sign. litografie Jiří Mádlo, vyd. Nástup, Pelhřimov, 1967, ex.: 190/200, volné listy v obálce, chybí litografie č. 11 a 13, obálka více opotřebena, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady a V. Silovského na AVU v Praze, člen Syndikátu výtvarných uměl…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO