• Max Švabinský

    J. Vrchlický: Vánoce

    Položka č.: 298

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 4x litografie a podpis na obálce M. Švabinský, vyd. Spol. J. Vrchlického, Praha, 1935, upr. M. Kaláb, sešit, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Max Švabinský

    Moderní čeští básníci

    Položka č.: 297

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 10x litografie a podpis na tit. listě M. Švabinský, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1960, volné listy v ob., okraje ob. mírně otřepené, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Dřevořezy

    Položka č.: 296

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 11x faksimile dřevořezu P. Gauguina, vyd. Klub přátel výtv. umění, Praha, 1982, volné listy v obálce, ob. při okrajích poškozena, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Mrtvý pastýř

    Položka č.: 295

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    bibliofilie, 5x sign. lept s akvatintou J. Souček, vyd. František Janás v Edici 33, Praha, 1986, ex. 23/60 s podpisem výtvarníka a nakladatele v tiráži, ruční papír Hollar, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném B…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    V. Obrtel: Vodotrysk

    Položka č.: 294

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, 3x bar. kombin. techn. J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, 250 výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Franci…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Liesler

    Vítězslav Nezval - Sloky o Praze

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    bibliofilie, 43 x 31 cm, pův. litografie J. Lieslera, vyd. ČSVU, Praha, 1956, volné listy v ob., 28s., obálka mírně ušpiněná, razítko redakce Obrany lidu v tiráži, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina - Esej

    Položka č.: 324

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    K. J. Erben - Poklad

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    bibliofilie, 33,5 x 21 cm, 5x dřevoryt Václav Karel, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1927, ex. 217/225, podpisy autorů v tiráži, brož v ob. 46s., lehce povolená šitá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. K…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Belohlávek

    (1924-2019)

    Karel Hynek Mácha - Máj

    Položka č.: 322

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    bibliofilie, 41 x 26 cm, 4x linoryt F.Bělohlávek, vyd. Tisk, Brno, 1966, ex. 51/100, na ručním papíře z Velkých Losin, volné archy v ob., 62s., lehce zašpiněná ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    František Halas - Thyros

    Položka č.: 321

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, 26,5 x 20,5 cm, 3x bar. celostr. zinkografie a čb. na titl. listě J. Štýrský, soukromý tisk vydaný pro kruh přátel a sběratelů, 1932, ex. 123/138, brož. vazba s ob., 34s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Pavel Eisner: Na skále (dvanáct zastavení máchovských)

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    12x tuš, tužka, papír, 1945, 29 x 20 cm, vše sign. PD Otakar Mrkvička 45, deset původních ilustrací k máchovskému titulu dvanácti Eisnerových studií tvoří vynikající výtvarný doprovod ke knize, ceněný autor kreseb byl žákem Fr. Tichého na Pražské AVU, součástí položky je kniha s použitými ilustracem…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Jaroslav Procházka

    Involuce nitra, Jan Skácel - Oříšky pro černého papouška

    Položka č.: 319

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    10 grafických listů, 1977, 30 x 23,5 cm, jednotlivé listy sign. PD Procházka 77, 4/10, 10x linoryt J. Procházka, mírně odřená obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    J. Mahen: Máchova poesie

    Položka č.: 318

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, sing. grafický list s portrétem K.H. Máchy ve frontispisu V. Sychra, vyd. Václav Tomsa, Praha, 1941, ex. 240/300, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU, spoluzakladatel SVU Mánes

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Básně

    Položka č.: 317

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    bibliofilie, první svazek knihovny Bibliofil, Praha, 1916, 200 exemplářů, svázal L. Bradáč, pův. clpl. vazba, 57s., mírně poškozený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Zpráva o potopě

    Položka č.: 315

    bibliofilie, 10x sign. barevný linoryt M. Houra, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk, 100 výtisků, Edice Biblos, sv. 8, volné listy v obálce, pravděpodobně chybí list s tiráží, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Vladimír Diviš

    Básně libertinů

    Položka č.: 314

    bibliofilie, 5x ručně kolorovaná perokresba V. Diviš, vyd. Stanislav Neumann, 1929, ex. XL/50, celkem 360 výtisků, z francouzské poesie XV až XVIII století, pův. celokožená vazba se zlacením, ruční papír, 63s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Arnošt Karásek

    (1920-1969)

    Fr. R. Čebiš: Umění koštérské

    Položka č.: 313

    bibliofilie, 4 kresby a 17 vinět A. Karásek, vyd. dílna Výtvarné školy v Praze, 1956, 99 výtisků, ruční papír, upr. Sv. Klír, volné listy v ob., 120s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Wein

    Položka č.: 312

    kniha, četné ilustrace karikaturního charakteru A. Hoffmeister, vyd. Jos. Oppelt´s Neffe, Weingrosshandlung, Praha, 1933, obs. řadu textů nejrůznějších autorů, např. P. Eisner, R. Fuchs, O. Baum, J. Urzidil a další (německy), brož, 150s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen De…

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh: 9 příběhů o lásce

    Položka č.: 311

    bibliofilie, 9x litografie a 10x kamenorytina, vazba a úprava C. Bouda, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1946, z autorů: J. Havlíček, J. Weiss, E. Bass, J. Drda a další, plpl. vazba s obálkou, 228s., pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Max Švabinský

    Albert Einstein, Thomas Mann, Sergej Prokofjev, Albert Schweitzer, Paul Valéry

    Položka č.: 310

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, 5x litografie M. Švabinský, vyd. Artia, Praha, 1959, ruční papír, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    Položka č.: 342

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Richard Janthur

    (1883-1956)

    Der Goldene Esel des Apulejus

    Položka č.: 341

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kniha, 26 x 19,5 cm, 12x sign. lept R. Janthur, vyd. Franz Schneider, Berlin, 1924, ex. 162/200, podpis v tiráži, plpl. vazba, 87s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk - Guseppe Moro

    Položka č.: 340

    bibliofilie, 16,5 x 12 cm, 3x lep Cyril Bouda, vyd. F. Topič, Praha, 1930, podpis V. Dyka a C. Boudy v tiráži, ex. 178/510, pův. clpl. vazba, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Dobrodružství na Sahaře

    Položka č.: 339

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    bibliofilie, 20 x 26 cm, soubor kreseb V.H. Brunnera, vyd. Kamil Resler, Praha, 1928, ex. 56/60, brož bez ob. nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    V. V. Štech - Duše nad Grachty

    Položka č.: 338

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, 28 x 21 cm, 2x sign. lept J. C. Vondrouš, příloha grafického sborníku Hollar roč. IX., pův. brož, 21s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Anna Grmelová

    (1926-2000)

    Helena Lisická - Za horama za dolama

    Položka č.: 336

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    bibliofilie, 24,5 x 17,5 cm, 22x sign. dřevoryt Anna Grmelová, vyd. Členové kroužku sběratelů grafiky, Mohelnice, 1965, ex. 3/200, volné listy v pův. obálce, zažloutlá obálka jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. K. Hofmana, J. Kousala a V. Hrocha na Škole umění ve Zlíně

    Aktuální cena: 815 CZK (33 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Edgar Allan Poe - Havran

    Položka č.: 335

    bibliofilie, 30 x 19,5 cm, 3x celostr. sign. lept, 1x lept J. Pileček, vyd. Bonaventura, Praha, 1990, 2. sv. bibl. edice Eva, ex. 102/200, volné listy v obálce, kartonové pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Život - list pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 30 x 21 cm, pův. litografie F. Tichý, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1936, roč. 14, č. 7, sešit. Vazba, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert - U malíře Vladimíra Komárka

    Položka č.: 333

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Laco Novomeský - Romboid

    Položka č.: 331

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, 20 x 13 cm, kresba ve frontispise a úprava Toyen, podpis L. Novomeského, vyd. edice Zahrada sv. 2, Bratislava, 1932, ex. 112/250, brož s ob., 33 stran, stržený štítek s názvem díla a autorem na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členk…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu