• Jaroslav Hutka

    Plechovka

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, podpis J. Hutky na tit. listě, bez nakl. údajů, 1978, strojopis, clpl. vazba, 145s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Jan Vladislav

    (1923-2009)

    Tajný čtenář

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, podpis J. Vladislava na tit. listě, edice Petlice, 1975, strojopis, brož, 119s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Palivec

    (1886-1975)

    In Memoriam Josefa Palivce

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, brož, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Otto Stritzko

    (1908-1986)

    Fr. Villon: Balada - Modlitba k Panně Marii (deset překladů)

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, sign. kolorovaný linoryt ve frontispisu O. Stritzko, vyd. M. Trávníček, Nový Hrozenkov, 1981, strojopis, brož, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Bedřich Fučík

    (1900-1984)

    Dvanáct listů Josefu Glivickému

    Položka č.: 94

    kniha, vybral, úvodem a poznámkami opatřil M. Trávníček, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1985, strojopis, brož, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Pavel Herynek

    Otakar Březina: Sen o nadčlověku

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, litografie ve frontispisu P. Herynek, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1977, strojopis, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Koenigsmark

    (1916-1993)

    Sny a nesny

    Položka č.: 92

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě J. Koenigsmark, bez nakl. údajů, strojopis, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Leon Paul Fargue

    (1876-1947)

    Vzpomínky fantómu

    Položka č.: 91

    kniha, přel. V. Holan, frontispis K. Svolinský, ed. poznámka V. Justl, vyd. J. Glivický a M. Trávníček, strojopis, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pocta Josefu Čapkovi

    Položka č.: 90

    bibliofilie, vlepený sign. dřevoryt s podobiznou J. Čapka ve frontispisu M. Florian, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Miroslav Halík

    (1901-1975)

    Osm dopisů Miroslava Halíka z let 1949-1960

    Položka č.: 89

    kniha, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Miroslav Halík

    (1901-1975)

    Deset dopisů Miroslava Halíka J. Glivickému z let 1949-1961

    Položka č.: 88

    kniha, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1987, strojopis, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Toman

    (1877-1947)

    Paběrky

    Položka č.: 87

    kniha, verše z let 1901-1926, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1983, strojopis, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Čtyři básně Antonínu Procházkovi

    Položka č.: 86

    kniha, na paměť 100. výročí narození A. Procházky vyd. J. Glivický a M. Trávníček, Prostějov, 1982, strojopis, zevnitř hřbetu mírně potrháno, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Pavel Herynek

    O. Březina: Prolog k Hudbě pramenů

    Položka č.: 85

    kniha, sign. dřevořez ve frontispisu P. Herynek, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Egon Bondy

    (1930-2007)

    Mníšek

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, prosinec 1974 - leden 1975, strojopis, 47s., zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Různí autoři

    Jakémusi Alexandru K.

    Položka č.: 111

    kniha, texty různých autorů věnované Alexandru Klimentovi, úv. slovo I.K. (Ivan Klíma), v první textu K. Sidona ručně dokreslená znamení, autoři: J. Škvorecký, J. Gruša, L. Vaculík, S. Machonin, K. Kosík, V. Havel a další, strojopis, edice Petlice, brož, 134s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťs…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Sidon

    J. Lederer: Rozhovor z roku 1976

    Položka č.: 84

    kniha, podpis K. Sidona na tit. listě, dobový strojopis, 1977, brož, 26s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Dvanáct listů do Husserlova rodného města

    Položka č.: 83

    kniha, dobový strojopis, Prostějov, 1978, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    O povaze naší kultury

    Položka č.: 110

    kniha, podpis V. Černého na tit. listě, strojopis, edice Petlice, 1975, brož, 92s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • František Ladislav Rieger

    (1818-1903)

    Slovník naučný - nekompletní

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 1860 - 1890, 25,5 x 18 cm, dva svazky chybí první česká obecná encyklopedie, díl 1. A-Bžeduchové. 1860. 1028 stran -- díl 2. C-Ezzelino. 1862. 562, 548 stran -- díl 3. F-Chyžice. 1863. 1169 stran -- díl 4. I-Lžidimitrij. 1865. 1470 stran -- díl 5. M-Ožice. 1866. 1205 stran -- díl 6. P-Quousqu…

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Milan Bauer

    Pozůstalost F.G. (Ferdinand Gramatika)

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, 9x signovaný lept M. Bauer, vyd. Grafický atelier Mialana Bauera, Plzeň, ex. 20/50, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na střední průmyslové škole keramické

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Ostrov vyhnanců

    Položka č.: 244

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1912, kartonová vazba, 86s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vladimír Holan: Rhymes to Be Traded for Bread

    Položka č.: 293

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 6x sign. bar. lept J. Istler, vyd. v Edici 33 František Janás, Praha, ex. XVII/80 na ručním papíře z Velkých Losin a s podp. vydavatele a překladatelky (Irma Charvátová) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skup…

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Stradomír Hromišský

    Písně pro prasnice

    Položka č.: 343

    bibliofilie, 30 x 22 cm, unikátní bibliofilský tisk, jehož součástí je font navržený přímo pro tuto publikaci, vydáno pouze 46 výtisků, ve frontispisu původní prasnicogram syrového řízku, obálka z ručního papíru s příměsí prasečích štětin, vyrobeného speciálně pro tuto knihu v papírně Abram Kelly, s…

  • Oldřich Hamera

    Ztichlá klika: Sborník

    Položka č.: 359

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 30 x 21,5 cm, 1x monotyp na ob. O. Hamera, 1x linoryt Z. Bouše, 1x lept M. Cacara, 1x kresba G. Nosch, 1x fotografie K. Varga, vyd. Ztichlá klika, 1995, ex. 19/79, pův. pevná vazba, 86s., natžená část hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Sozanský

    Člověk Job

    Položka č.: 405

    bibliofilie, 8x sign. lept J. Sozanský, vyšlo nákladem autora, Praha, 1988, edice postav, ex. 43/100, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Altsheler - Za zlatem do země Siouxů

    Položka č.: 660

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 382s., restaurováno, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Karel Čapek: Bílá nemoc

    Položka č.: 692

    kniha, ob. O. Mrkvička, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, pův. brož s obálkou, 120s., flíček na obálce, jinak krásný, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Prales

    Položka č.: 733

    leporelo, 33 x 22,5 cm, raritní rozkládací prostorové leporelo, vyd. Artia, Praha, kartonová vazba s plátěným hřbetem, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Velikonoce

    Položka č.: 732