• Jan Konůpek

    Hudebník a víly

    Položka č.: 1116

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:57

    litografie, 11 x 7,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Poutník v rujnách

    Položka č.: 1115

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:56

    litografie, 15 x 10 cm, monogr. LD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Dívka vyhlížející loďku

    Položka č.: 1111

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:52

    lept, 1965, 13,5 x 8,5 cm, sign. PD Stan. Kulhánek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Máj

    Položka č.: 1110

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:51

    akvatinta, lept, 1936, 9 x 8 cm, LD značeno v desce S. Kulhánek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Olly Komendová-Soentgerathová: Neotpýří mlčení

    Položka č.: 1059

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:00

    bibliofilie, sign. litografie neurčené autorky, přeložil a vydal J. Seifert (podpis pod závěrečným slovem), Praha, 1984, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Malíři Vladimíru Komárkovi

    Položka č.: 1058

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:59

    bibliofilie, 9x sign. a 1x nesign. (v tiráži) dřevoryt Vl. Komárek, bez nakl. údajů, 1980, nečíslováný ex., soubor básní a dopisů, volné listy v obálce, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Praha v barevných dřevorytech

    Položka č.: 1053

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:54

    bibliofilie, celostránkové bar. dřevoryty, dřevoryty v textu a podpis v tiráži K. Vik, vyd. Müller a Spol., Turnov, 1944, úv. slovo Zd. Wirth, brož, 100s., okraje obálky mírně opotřebeny, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Konvolut 4 tisků s básněmi J. Seiferta a grafickým doprovodem

    Položka č.: 1051

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:52

    bibliofilie, obs. 1. Vánoce, 2. To nejhorší mám za sebou, 3. Údery věžních hodin a 4. Verše z goblénu, v každém podpis autora a sign. grafický list (1x sign. tisk), antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Olga Vychodilová

    Proměny ženy

    Položka č.: 1046

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:47

    bibliofilie, 8x sign. lept O. Vychodilová, vyd. Spolek sběratelů a přátel ex libris, Pardubice, 1993, ex. E.A., celkem 64 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    V. Holan: Nesmrtelnost

    Položka č.: 1044

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:45

    bibliofilie, sign. suchá jehla J. Bauch, podpis autora v tiráži, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, ex. 3/20, ruční papír, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy …

    Aktuální cena: 910 CZK (37 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    K. Paustovskij: Košík smrkových šišek

    Položka č.: 1043

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:44

    bibliofilie, 4x orig. mědirytina J. Šerých, vyd. Supraphon, Praha, 1981, ex. 160/200 s podpisem výtvarníka v tiráži, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střed…

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Šárka Dyrynková-Čistecká

    E.A. Poe: Krkavec

    Položka č.: 1041

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:42

    bibliofilie, výtv. doprovod Š. Dyrynková-Čistecká, vyd. M. Dyrynk, 1993, ex. 10/120 s podpisy vydavatele, výtvarnice a překladatele (M. Macek) v tiráži, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jan Zahradníček

    (1905-1960)

    Rouška Veroničina

    Položka č.: 1040

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:41

    kniha, podpis na patitulu J. Zahradníček, vyd. jako soukromý tisk Pavla a Mahuleny Parmových, Frenštát pod Radhoštěm, nedat., ex. 105/300 na ručním papíře, upravil a vytiskl Karel Kryl, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Milan Janáček

    Ludvík Kundera: Pamětní spisek

    Položka č.: 1036

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:40

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla M. Janáček, vyd. J. Vinklát a M. Janáček, Liberec, 2010, ex. 21/50 s podpisem vydavatelů v tiráži, volné listy v obálce, 40s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Jůny a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen skupiny Kontrast a SVU

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Ostrov veliké lásky

    Položka č.: 1033

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:34

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, ex. 49/50 na luxusním papíře, plpl. převazba, 89s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Beneš

    Života běh s knihou aneb Měl jsem tu čest

    Položka č.: 1032

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:33

    bibliofilie, podpis s věnováním autora za titulem, vyd. Bonaventura, Praha, 2013, autorský tisk, celkem 200 výtisků, celokož. vazba, 140s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    Položka č.: 1030

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:31

    bibliofilie, podpis s věnováním básníku J. Hrubému na patitulu V. Nezval, vyd. V. Žikeš, Praha, 1927, ex. 53/100 v polopergamenové vazbě, 20s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Adolf Veselý: Kniha interieurů

    Položka č.: 1027

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:28

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a závěrečný dřevoryt Fr. Kobliha, vyd. Fr. Švejda, Praha, 1913, polokožená převazba, 63s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Bohuslav Reynek - Ota Janeček (Z korespondence 1954-1956)

    Položka č.: 1026

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:27

    kniha, vyd. Nakladatelství U Jakuba, Pelhřimov, 1994, volné listy v obálce, 48s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Pavel Herynek

    Jaroslav Seifert: Kanálská zahrada

    Položka č.: 1025

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:26

    bibliofilie, ruční kresba ve frontispisu P. Herynek, vyd. Josef Cipra, Kladno, 1978, volné listy v obálce, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Beneš

    Pražské múzy

    Položka č.: 1023

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:24

    bibliofilie, 10x sign. kamenorytina K. Beneš, vyd. Spolek sběratelů a přátel exlibris, Praha, 1986, ex. 33/200, volné listy v obálce, obálka lehce opotřebena, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Ludvík Kundera 1995

    Položka č.: 1014

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:21

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehlav J. Klápště, u příležitosti 75. narozenin L. Kundery vyd. J. Klápště a P. Kábrt, 1995, ex. 71/100 s podpisem výtvarníka a podpisem a věnováním L. Kundery v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Tristan Corbiére: Jarmareční zpěvačka

    Položka č.: 1019

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:20

    bibliofilie, rytina ve frontispisu a podpis v tiráži V. Mašek, vyd. Stan. Neumann, Praha, 1930, ex. XXVIII/50 s podpisem překladatele (Jindřich Hořejčí) a typografa (Karel Dyrynk) v tiráži, papír Zanders, brož, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Holl…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Jan Neruda: Prosté motivy

    Položka č.: 1012

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:13

    bibliofilie, 4x sign. mědirytina a podpis v tiráži C. Bouda, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1951, volné listy v obálce, 98s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Položka č.: 1006

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:10

    bibliofilie, 4x barevná signovaná suchá jehla J. Šerých, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1994, ex. 106/150 na velkolosínském papíře, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na …

    Aktuální cena: 2.610 CZK (105 €)

  • Milan Janáček

    Ludvík Kundera: Smějící se anděl

    Položka č.: 1001

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:05

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla M. Janáček, vyd. Josef Vinklát a M. Janáček, 2005, ex. 9/50, volné archy v obálce, 36s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Jůny a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen skupiny Kontrast a SVU

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Otokar Březina: Prolog k hudbě pramenů

    Položka č.: 996

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:57

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu J. Šerých, vyd. Josef Cipra, Kladno, 1985, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turno…

    Aktuální cena: 410 CZK (17 €)

  • Karol Ondreička

    (1944-2003)

    PF s básní a grafikou

    Položka č.: 987

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:48

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla a podpis pod přáním K. Ondreička, báseň M. Rúfuse Zvony, vydáno jako PF, dvojlist s volně vloženou grafikou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    J. Neruda: Ballady a romance

    Položka č.: 986

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:47

    bibliofilie, 10x lept A.J. Alex, vyd. F. Topič, Praha, 1920, ex. 43/400, pův. karton. desky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Josef Čapek Bohuslavu Reynkovi

    Položka č.: 984

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:45

    bibliofilie, sing. tříbarevný dřevoryt s podobiznou B. Reynka ve frontispisu M. Florian, vyd. Josef Glivický jako soukromý tisk, Prostějov, 1970, na ručním lisu vytiskl Josef Cipra, dva dvojlisty v kartonové vazbě, pův. obálka vevázána, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČ…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)