• Jiří Orten

    (1919-1941)

    Ohnice

    Položka č.: 542

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, vyšlo pod pseudonymem autora Jiří Jakub, vyd. Melantrich, Praha, 1941, plpl. vazba, 112s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Frank Wenig: Pohádky z naší kuchyně

    Položka č.: 539

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, vzácně se objevující titul s ilustracemi J. Čapka, vyd. Nakladatelství československé obce sokolské, Praha, 1931, sváháno nití, 40 stran, nit povolena, při dolním okraji obálky stopa po zateklině, hřbet odřený a částečně natržený, dobrý, hezký stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Umělecko…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Jílek

    (1919-1941)

    Cesta k mrazu

    Položka č.: 538

    kniha, vyd. Václav Petr, Praha, 1940, ed. Erb, pův. brož, 56s., mírně zašlé okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Ivan Skála

    (1922-1997)

    Křesadlo

    Položka č.: 537

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    kniha, podpis s věnováním Heleně Teigové na patitulu I. Skála, vyd. Mladá fronta, Praha, 1946, ed. První svazky, sv. I., upr. Zd. Seydl, pův. brož, 48s. krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Oldřich Nouza

    (1903-1974)

    Rozmluva přes plot

    Položka č.: 532

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, podpis s věnováním naproti titulu O. Nouza, vyd. Václav Petr, Praha, 1939, ed. První knížky, sv. 6, brož, 47s., lehce opotřebené okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vilém Mrštík

    (1863-1912)

    Pohádka Máje

    Položka č.: 529

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, první vydání, ilustrováno, vyd. J. Otto, Praha, 1897, plpl. převazba s ozdobným zlacením, 506s., mírně odřené hrany desek, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Různí autoři

    Pamětní spis vydaný na oslavu sté ročnice vynálezu litografie

    Položka č.: 528

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, obs. řadu čb. i bar. vyobrazení a texty růžných autorů, vyd. zástupci Pražských sdružení litografických, redakce V. Koranda, pův. clpl. zdobená vazba, pův. obálka vevázána, 118s., flíčky na deskách, v rozích plátno mírně poškozené, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Spása skrze židy

    Položka č.: 526

    kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Josef Florian, Stará Říše na Moravě, 1911, polokožená převazba, zlacená horní ořízka, 161s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Čs. legie ve Francii

    Položka č.: 518

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    album, obs. 99 reprodukcí obrazů, propagačních plakátů nebo lístků českých výtvarných umělců s tematikou čs. legií ve Francii, např. od Fr. Kupky, V. Preissiga, O. Gutfreunda, O. Nejedlého, V. Beneše, A. Longena a dalších, vyd. Památník odboje, Praha, 1923, svázaná brož, obálka na hřbetu přelepená, …

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Pamětní list k 100. výročí zavedené československé koruny

    Položka č.: 510

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tisk, 27,5 x 35,5 cm, poslední emise československých bankovek podle nerealizovaných návrhů Albína Brunovského, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Josip Plečnik

    (1872-1957)

    Výběr prací školy pro dekorativní architekturu v Praze z roku 1911-1921

    Položka č.: 509

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kniha, 1927, 24 x 21 cm, 150 vyobrazených prací např. O. Rothmayera, J. Urbana, K. Faulhammera, J. Plečnika, polopergamenová vazba, 150 stran, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Sada pamětních bankovek

    Položka č.: 508

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    6x tisk, 2019, poslední emise SBČS vydané Evropskou numizmatickou asociací, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Různí autoři

    Myslivost v zemích českých

    Položka č.: 497

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 1902, 29 x 22 cm, kniha obsahuje 37 barvotiskových tabulí a mnohá vyobrazení v textu, I. L. Kober, Praha, tlačená vazba s jelenem, celoplátěná vazba, 415 stran, odřený výjev na vazbě, kniha restaurována, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Anonym

    Východoslovenské železiarne Košice – Československo

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    12 x pohlednice v obálce, 1966, 14,5 x 10,5 cm, soubor dvanácti pohlednic v papírovém obalu, Pressfoto, Bratislava, papírové pouzdro lehce opotřebené, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Josef Vaňhara

    (1907-1997)

    Zlín ve fotografii

    Položka č.: 492

    leporelo, 1930, 17 x 11 cm, 22 čb. fotografií s popisky na zadní sraně fotografií, v českém, německém a anglickém jazyce, nakladatelství Tisk ve Zlíně, rozkládací leporelo, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

  • Eugen Wiškovský

    (1888-1964)

    Eugen Wiškovský

    Položka č.: 490

    fotografie, 1930, 18 x 13 cm, soubor 12 pohlednic, úvodní studii napsala A. Fárová, v edici Profily vydalo nakladatelství Orbis, volné fotografie v obálce, obálka mírně odřená a lehce zašpiněná, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Anonym

    Zora. Letecké album I/II

    Položka č.: 488

    album, 30,5 x 22,5 cm, album s obrázky z čokolád Zora, kolem r. 1936 , vazba původní, brožovaná, 2 x 22 stran, stav dobrý, opotřebené obálky, obrázky kompletní, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Anonym

    Geldsorten aller Länder

    Položka č.: 486

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    album, 1910, 13,5 x 20 cm, album ražených replik mincí evropských mocností a jejich kolonií, popisový text anglicky, zašpiněné desky, na dvou místech lehká poškození , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Hasso Wedel von

    (1898-1961)

    Der Kampf im Westen

    Položka č.: 478

    kniha, 100 stereofotografií v příloze, přiložené brýle, 8 barevných příloh, Raumbild-Verlag Otto Schönstein, München 1940, 80s., celoplátěná původní vazba, poškozený hřbet, odřené desky, fotografie a brýle ve výborném stavu, Antikvariát Ostrovní

  • Karel Ludwig

    (1919-1977)

    Karel Ludwig

    Položka č.: 473

    katalog, 1980, 30 x 24 cm, Praha, Pressfoto, 1980, volné listy, soubor 12 fotografií, edice Mezinárodní fotografie sv. 4, úvodní slovo Václava Chocholy, stav dobrý, přebal mírně pomačkán a nažloutlý, Antikvariát Dlážděná

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Sen o zástupu zoufajících a jiné básně

    Položka č.: 466

    kniha, vyd. Moderní revue, Praha, 1903, brož, 67s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Sedmibolestní

    Položka č.: 465

    kniha, úprava a obálka V.H. Brunner?, vyd. Moderní bibliotéka, Praha, 1904, brož, 92s., restaurováno - nový hřbet, nepatrný úbytek obálky v pravém dolním růžku, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    O věcech obecných čili Zoon Politikon

    Položka č.: 464

    kniha, první vydání, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 162s., restaurováno, mírně ohmataná obálka, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    H. de Balzac: Dívka se zlatýma očima

    Položka č.: 463

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    kniha, frontispis, výzdoba titulního listu, iniciály, viněta v závěru Fr. Kobliha, papír japon, vazba L. Bradáč, přel. K. Fiala, tisk J. Skalák, 4. sv. Knihy pro bibliofily vyd. Kamilla Neumannová, Praha 1913, kož. vazba se zlac. ražbou, zlatá ořízka, 114s., drobné oděrky a nečistoty na vazbě, velmi…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Agatha Christie

    (1890-1976)

    Nezabila jsem!

    Položka č.: 461

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, 1948, 18 x 12,5 cm, vydala Nová Osvěta, Praha, vazba původní, poloplátěná s obálkou, 250 stran, jemně potrhaná, ušpiněná obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Toyen

    (1902-1980)

    R. Ivšič: Toyen

    Položka č.: 458

    kniha, text R. Ivšič, obsahuje množství barevných a černobílých reprodukcí, vydal editions Filipacchi, na patitulu fotografie Toyen, Man Rey, pl. vazba s přebalem, 71s., politá vazba, zažloutlá, opravovaná obálka, Antikvariát Ostrovní

  • Různí autoři

    U – čtvrtletník skupiny Blok, ročník 1937

    Položka č.: 456

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    časopis, 1937, 24 x 16 cm, časopis obsahuje básně, povídky, eseje, zamyšlení, aj. autoři příspěvků jsou: B. Václavek, S. K. Neumann, P. Jilemnický, O. Fischer, J. Weil, J. Taufer, E. F. Burian, L. Aragon, L. Maršíček, A. Hoffmeister, J. Noha, V. Majakovskij, Z. Černý, P. Bezruč, J. Bartuška, F. Hala…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Různí autoři

    U – čtvrtletník skupiny Blok, ročník 1936

    Položka č.: 455

    časopis, 1936, 24 x 16 cm, časopis obsahuje básně, povídky, články, poznámky, aj. autoři příspěvků jsou: B. Václavek, S. K. Neumann, O. Fischer, L. Svoboda, J. Noha, Z. Černý, J. Bartuška, F. Halas, M. Pujmanová, J. Kopta, a další, vydal J. Kohoutek, 1936, Praha, čtyři časopisy v papírové obálce s d…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Obálka a předsádky ke knize S. K. Neumann: Horký van

    Položka č.: 439

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    obálka a 3 linořezy, 22, 5 x 13,5 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    J. Seifert: Na vlnách TSF

    Položka č.: 436

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    kniha, obálka a úprava K. Teige, vyd. V. Petr, Praha, 1925, brož, 68s., restaurováno, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)