• Alois Moravec

    Marnotratný syn

    Položka č.: 226409

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 15:20

    suchá jehla, 23,7 x 28,4 cm, sign.PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • monogramista FP

    Zvonky

    Položka č.: 226405

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 15:14

    pastel, papír, 1936, 36 x 24,5 cm, monogr. PD F.P., lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    Koloušek

    Položka č.: 226215

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:49

    dřevoryt, 34,4 x 32,2 cm, sign. LD F. Duša, PD značeno ve štočku F. Duša, Antikvariát Ostrovní, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké tvorby na Moravě, SČUG Hollar, Skupiny výtvarných umělců v Brně, Umělecké besedy v Praze, Bloku výtvarných umělců, Svazu čs. výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    PF 1977 Cyril Bouda

    Položka č.: 226149

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:36

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Zátiší s jahodama a holí na zřícenině

    Položka č.: 226141

    Vyvolávací cena: 950 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:32

    Aktuální cena: 950 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Valentin Držkovic

    (1888-1969)

    Krmení koz

    Položka č.: 225782

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:30

    olej, sololit, 50. léta, 50 x 70,5 cm, sign. LD V. Držkovic, malba místy poškozena, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Zdrazila, prof. R. Jettmara a F. Schmutzera na AVU ve Vídni, člen Sdružení umělců moravských, Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Sdružení umělců slezských, SČVU, Sociéte …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Běžec

    Položka č.: 224012

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:20

    tuš, tužka, papír, pol. 20. let, 20,5 x 14,5 cm, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Most přes říčku

    Položka č.: 222014

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:14

    olej, karton, 1944, 25 x 33 cm, sign. LD Rud. Adámek 44, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ženíška na AVU v Praze, člen uměleckého sdružení Sursum a SVU Myslbek

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Ladislav Rusek

    (1927-2012)

    Akt dívky

    Položka č.: 220373

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:11

    serigrafie, 1969, 23 x 13 cm, sign. DU Lad Rusek 1969, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Kavan

    Sfinga

    Položka č.: 220363

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:02

    lept, 14,8 x 9,8 cm, sign. PD JKavan, č. 30/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela, J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

  • Jan Kavan

    Mojžíš

    Položka č.: 220362

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 10. 2019 14:01

    lept, 14,7 x 9,8 cm, sign. PD JKavan, č. 30/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela, J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

  • Jaroslav Kaiser

    (1919-2007)

    Ženský akt s lasturou

    Položka č.: 220360

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:40

    litografie, 17,4 x 11,6 cm, sign. DU JKaiser, č. 6/170, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, SČUG Hollar a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knihy

    Položka č.: 220339

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:31

    dřevoryt, 15,9 x 11,7 cm, sign. PD F. Kobliha, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Květiny

    Položka č.: 220338

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:30

    dřevoryt, 16 x 11,1 cm, sign. PD F. Kobliha, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Plod

    Položka č.: 220337

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:29

    litografie, 17,7 x 13 cm, sign. PD F. Kobliha, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Rytíř na koni

    Položka č.: 220334

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:26

    dřevoryt, 1972, 20,4 x 13,9 cm, sign. DU Houra 72, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž, člen SČUG Hollar a skupiny Dialog

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Dívčí akt

    Položka č.: 220315

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:14

    dřevoryt, 11,5 x 6 cm, sign. DU JosefHodek, Antikvariát Ostrovní, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Zdeněk Mézl

    Pole orná a válečná

    Položka č.: 220293

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 15:04

    dřevoryt, 2005, 21,6 x 8,2 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 103/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Pohled z lože na jeviště

    Položka č.: 219887

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:44

    mezzotinta, 36 x 29 cm, sign. PD Mario Stretti, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Zátiší s čepicí a konvalinkami

    Položka č.: 219839

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:40

    dřevoryt, 18,8 x 33,5 cm, sign. PD VKomárek, č. 48/50, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Antonín Kameník

    (1886-1959)

    Les

    Položka č.: 218095

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:38

    dřevoryt, 22 x 20 cm, sign. PD AKameník, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vladimír Pukl

    (1896-1970)

    Leopoldova brána na Vyšehradě

    Položka č.: 218085

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:33

    lept, 32 x 25 cm, sign. PD Vl. Pukl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Müller

    (1899-1977)

    Vodák

    Položka č.: 218077

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:31

    lept, 22,2 x 29,8 cm, sign. PD Karel Müller, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského, V. Bukovace a J. Obrovského, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Vladimír Silovský

    (1891-1974)

    Ostravsko

    Položka č.: 218049

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:30

    dřevoryt, 27,8 x 33,6 cm, sign. PD VSilovský, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, zakládající člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Cyril Bouda

    Rodiče

    Položka č.: 218070

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:29

    mědirytina, 38,8 x 30 cm, sign. PD Cyril Bouda, při okrajích lehce pokrčený papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Hrad z Chotkovy silnice

    Položka č.: 217517

    Vyvolávací cena: 650 CZK (26 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:25

    lept, 17,6 x 10,7 cm, sign. PD FKobliha, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 650 CZK (26 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Don Giovanni 29.X.1787

    Položka č.: 217495

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:16

    litografie, 18,2 x 12,6 cm, sign. PD VKubašta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    Na pastvě

    Položka č.: 207669

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:13

    litografie, 1944, 25,4 x 39,7 cm, sign. PD K. Oberthor 1944, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Eryníe

    Položka č.: 207525

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:11

    lept, 15,8 x 9,7 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Antonín Majer

    (1882-1963)

    Na poli

    Položka č.: 196141

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:05

    dřevoryt, 25 x 34,5 cm, monogr. v desce LD A.M., zažloutlý, zašpiněný papír, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hynaise, V. Brožíka a H. Schwaigera, zakládající člen spolku Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)