Bidden items

  • Franz Heger (Graphics, drawings and historical maps)

    (1766-1831)

    Praha Malostranské náměstí - slavnostní korunovační vjezd císaře Leopolda II

    No.: 1

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:00

    mědirytina, 44 x 57,5 cm, rám, vydáno v letech 1792 - 1796 v sérii rytin pražských pohledů

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

  • Jan Josef Dietzler (Graphics, drawings and historical maps)

    (1694-1744)

    Praha Malý rynek

    No.: 2

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:01

    mědirytina, 1743, 36 x 60 cm, rám, uprostřed přeloženo

  • . (Graphics, drawings and historical maps)

    No.: 3

    Auction price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:02

    Current price: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Tobias Conrad Lotter (Graphics, drawings and historical maps)

    (1717-1777)

    Atlas Minor Praecipua Orbis Terrarum Imperia

    No.: 4

    Auction price: 20.000 CZK (800 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:03

    47x kolorovaná mědirytina na ručním papíře, 1744, 21,5 x 28 cm, Atlas minor praecipua Orbis terrarum Imperia, Regna et Provincias, Germaniae potissimum tabelli 80 exacte delineatis sistens usui militiae ducum ac peregrinantium maxime accommodatus opera Tobiae Conradi Lotteri. Ručně kolorované mědiry…

    Current price: 20.000 CZK (800 €)

  • Abraham Ortelius (Graphics, drawings and historical maps)

    (1527-1598)

    Mapa Orientu

    No.: 5

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:04

    mědirytina, 1598, 35,5 x 51 cm, rám, uprostřed přeložený, lehce zažloutlý papír,

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

  • Neznámý autor (Graphics, drawings and historical maps)

    Zámek Hluboš

    No.: 6

    Auction price: 4.400 CZK (176 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:05

    akvatinta, 1. pol. 19. století, 24,7 x 33 cm, získáno v restituci z Národní galerie (Waldesova obrazárna 1623), vzadu značeno razítkem a č. R 9041, zažloutlý papír,

    Current price: 4.400 CZK (176 €)

  • Michel François Damane-Demartrais (Graphics, drawings and historical maps)

    (1763-1827)

    Versailles

    No.: 7

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:06

    akvatinta, 37 x 55,5 cm, rám, zažloutlý, poškozený papír, na rámu drobné oděrky,

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

  • Hieronymus Wierix (Graphics, drawings and historical maps)

    (1553-1619)

    Sv. František v extázi

    No.: 8

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:07

    rytina, 25,7 x 18,3 cm, LD značeno v desce Hieronymus Wierix fecit, ořezáno, při okrajích lehce pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Jahannes Stradanus (Graphics, drawings and historical maps)

    (1523-1605)

    Zápas s býky

    No.: 9

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:08

    mědirytina, 19,5 x 25,2 cm, značeno LD v desce Ioan. Stradanus inuent. , rám, rám poškozen, při okrajích zašpiněný papír,

  • Gerardus Mercator (Graphics, drawings and historical maps)

    (1512-1594)

    Palatinatus rheni nova, et accurata descriptio

    No.: 10

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:09

    mědirytina, 1630, 45 x 56 cm, několikrát přeložený, zažloutlý papír, podlepeno, natrženo cca 3 cm od spodního okraje, ,

  • Johann Baptista Homanno (Graphics, drawings and historical maps)

    (1664-1724)

    Stockholm

    No.: 11

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:10

    kolorovaná mědirytina, 1730, 50 x 58 cm, uprostřed přeložený, lepený papír, při okrajích mírně zažloutlý papír,

  • Louis Amboise (Graphics, drawings and historical maps)

    Vue de Baltimore

    No.: 12

    Auction price: 2.400 CZK (96 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:11

    lept, 1836, 26,5 x 37,5 cm, rám, vyryl Garneray, na rámu drobné oděrky,

    Current price: 2.400 CZK (96 €)

  • Václav Hollar (Graphics, drawings and historical maps)

    (1607-1677)

    Dafné

    No.: 13

    Auction price: 2.200 CZK (88 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:12

    mědirytina, 1791, 29 x 19,5 cm, značeno v desce PD W. Hollar fecit. 1653, DU E. Cleyn , Ilustrace k Virgilovým eklogům, zažloutlý, dole uprostřed mimo tisk natržený papír,

    Current price: 2.200 CZK (88 €)

  • Francois (Ciartres) Langlois (Graphics, drawings and historical maps)

    (1589-1647)

    Joseph Justus Scaliger

    No.: 14

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:13

    mědirytina, 17. století, 20,9 x 17,9 cm, značeno LN J. H. Padoanus Inventor a LD F. L. D. Ciartes excudit Cum Privilegio, na papíře skvrny, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Antonio Albizzi (Graphics, drawings and historical maps)

    (1547-1626)

    Rodokmen Landtgravii Hassiae

    No.: 15

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:14

    mědirytina, 1612, 53,5 x 40 cm, D. Custose vyryl pro vydavatele Antonia Albizziho, rodokmen vévodů z Hessenska s pohledem na Kassel v pozadí, figurální titulní kartuší s erbem, ornamentální kartuší a třemi dalšími erby, uprostřed slepený, mírně zažloutlý papír,

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Adolf Jelínek Alex (Graphics, drawings and historical maps)

    (1890-1957)

    Hrůzy války

    No.: 16

    Auction price: 1.100 CZK (44 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:15

    lept, 31,5 x 49 cm, sign. PD AJ. Alex, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu oděrky, , studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

  • Carl Wilhelm Arldt (Graphics, drawings and historical maps)

    (1809-1868)

    Týnec nad Labem

    No.: 17

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:16

    litografie, 14,7 x 21,8 cm, značeno na kameni LD Gez.u. lith. C.W. Arldt, PD Gedr. v. F. Weider,

    Current price: 600 CZK (24 €)

    (1809-1868)

    Nové Hrady

    No.: 18

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:17

    litografie, 14,5 x 21,7 cm, značeno na kameni LD GEz. u. lith. v C.W. Arldt, PD Drusk v. Braumsdorf, při spodním okraji mimo tisk zašpiněno,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Jan Jiří Balzer (Graphics, drawings and historical maps)

    (1738-1799)

    Michael Heinrich Rentz

    No.: 19

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:18

    rytina, 15,5 x 9,6 cm, PD značeno v desce J. Balzer fc Praga, Šporkův dvorní rytec, skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    (1738-1799)

    Anton Kern

    No.: 20

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:19

    rytina, 14 x 9,8 cm, PD značeno v desce J. Balzer fc Praga, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    (1736-1799)

    Ioannes Bohatsch

    No.: 21

    Auction price: 50 CZK (2 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:20

    mědirytina, 21 x 17 cm, značeno PD Balzer sc., na papíře drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 50 CZK (2 €)

  • Francesco Bartolozzi (Graphics, drawings and historical maps)

    (1730-1813)

    Sorrows of Werter

    No.: 22

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:21

    rytina, 20,2 x 20,2 cm, PD značeno v desce F. Bartolozzi sculp., zašpiněný, roztržený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Antoine Basset (Graphics, drawings and historical maps)

    (?-1775)

    Vue de la Cathedrale de Rouen

    No.: 23

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:22

    mědirytina, akvarel, 18. století, 26,5 x 40,1 cm, značeno LD A Paris chez Basset rue S. Jacques a Se. Genevieve, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • N. Berghem (Graphics, drawings and historical maps)

    Laban and his People (Laban a jeho lidé)

    No.: 24

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:23

    mědirytina, 11,7 x 16,3 cm, značeno LD N. Berghem pinx. , PD W. French sc.,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Joseph Bergler (Graphics, drawings and historical maps)

    (1853-1829)

    Kristus na hoře

    No.: 25

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:24

    lept, 27 x 19,2 cm, značeno PD GBergler fec. , LD Baccio Ciarpi inv., papírová pasparta, zažloutlý, při okrajích poškozený papír,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Abraham Bloteling (Graphics, drawings and historical maps)

    (1634-1690)

    Dáma s váčkem

    No.: 26

    Auction price: 1.400 CZK (56 €)

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:25

    mezzotinta, 25,5 x 17,5 cm, DU značeno v desce A. Bloteling, oříznutý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.400 CZK (56 €)

    (1634-1690)

    Portrét Goverta Flincka

    No.: 27

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:26

    rytina, 29,5 x 21,7 cm, PD značeno ABlotelingh, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    (1634-1690)

    Lord Grey

    No.: 28

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:27

    mezzotinta, 34,2 x 25,3 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    (1634-1690)

    Venuše a Adonis

    No.: 29

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:28

    mezzotinta, 20,2 x 26,8 cm, oříznutý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    (1634-1690)

    James vévoda z Monmouthu

    No.: 30

    Planned termination: 24. 10. 2019 10:29

    rytina, 32 x 25 cm, PD značeno v desce A. Blooteling Ex., ořezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní