Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Jindřich Jindřich (Rare books auction (211th auction))
(1876-1967)
Konvolut podpisů
No.: 784Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 34 x 24 cm, soubor podpisů hudebního skladatele Jindřicha Jindřicha, 3x rukopis s podpisem na pap. kartičce, 1x podepsaná kabinetní fotografie, 2x přiložená fotografie, vše nalepeno na papíře, 1x přiložená volná pohlednice s rukopisem a podpisem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý (Rare books auction (211th auction))
(1929-2001)
Rukopis s podpisem
No.: 783Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 33 x 24 cm, rukopis s podpisem na velném listu, fotografie a pozvánka k výstavě nalepeny, r. 1971, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Souborná výstava (Dílo z let 1905-1940)
No.: 279Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis J. Zrzavého na ob., vyd. Výstavní síň Svazu českého díla, Praha, 1940, texty J. Pečírka a A. Friedl, pův. sešit, 32s. (z toho 13s. soupisu díla), lehce vyšisované okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the g…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Bauer (Rare books auction (211th auction))
(1963)
Anatomia Gramatika
No.: 441Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept, 22 x 14 cm, sign. DU Milan Bauer 2008, Edice Duo, v červnu 2006 vydal G. Slanicay a Z. Šíma, v počtu 100 ks, tento má číslo 71. Grafická úprava obálky J. Salajka.
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel (Rare books auction (211th auction))
(1942)
Charles Baudelaire: Květy zla
No.: 448Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1998, vše signováno, soubor 6 grafických listů K. Demela, vydal Kniha, grafika, bibliofilie v Praze 1998 v počtu 150ks, v tomto případě se jedná o autorský tisk. Vydavatelé J. Runštuk a Karel Žižkovský. Sobor o rozměrech 37 x 23,5 je uložen v měkkých deskách, the disciple of prof. Z. Sk…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ján Poničan (Rare books auction (211th auction))
(1902-1978)
Póly
No.: 762Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání básnické sbírky, obálka Št. Bednár, 61. sv. edice EMSA (Edície mladých slovenských autorov), vydalo L. Mazáč, Praha - Bratislava 1937, pův. brož, 76s.,nerožřezáno, hřbet poškozený a odřený, desky zašlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský (Rare books auction (211th auction))
(1896-1986)
Jaroslav Durych: Sedmikráska
No.: 757Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Pileček (Rare books auction (211th auction))
(1944-2002)
Jan Křtitel
No.: 440Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1988, vše sign. PD J. Pileček 88, rozměr souboru 42,5 x 30,5, Edice Biblos, velká řada sv. 6, soubor obsahuje 8 originálních leptů Jindřicha Pilečka. Pro své přátele připravil J. Runštuk a K. Žižkovský v roce 1988. Tento svazek má číslo 49/100, the disciple of prof. K. Svolinsky, member…
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Manojlín (Rare books auction (211th auction))
(1972)
Živly
No.: 439Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 4 linorytů - Oheň, Vítr, Voda, Vzduch. Vše signováno PD Martin Manojlín 2023, vše autorský tisk. Uloženo v papírovém obalu., the disciple of prof. M. Michalek and A. Kracmar
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Malý (Rare books auction (211th auction))
(1874-1935)
Krásy republiky Československé
No.: 558Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1919-1923, 52 x 36,5 x 4,5 cm, V tvrdých kartonových deskách je uloženo 110 reprodukcí dle originálu Václava Malého zachující městské a krajinné výjevy z Prahy, Čech, Moravy a Slovenska. Slovem doprovází Dr. K. Herain a Dr. F.X. Harlas (tato textová část chybí, reprodukce jsou v komplet…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Krejčí (Rare books auction (211th auction))
(1942)
E. A. Poe: Havran Krkavec
No.: 557Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada (Rare books auction (211th auction))
(1887-1957)
Veselý přírodopis
No.: 556Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graph…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl (Rare books auction (211th auction))
(1901-1977)
Ilonka/Hans Holm
No.: 555Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková (Rare books auction (211th auction))
(1946)
Christopher Fry: Věta o větě
No.: 554Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s pův. barevnými komb. technikou ve formátu 7 x 5 cm, 1993, 11 x 7,5 cm, sign. DU Eva Hašková, č. 4/200, šitá měkká vazba, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1993, 14 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková (Rare books auction (211th auction))
(1946)
Babylonská věž
No.: 553Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler (Rare books auction (211th auction))
(1912-2005)
Také jedno faunovo odpoledne
No.: 552Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek (Rare books auction (211th auction))
(1933-2021)
Jiří Pilka: Oslovení hudby
No.: 551Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Educ…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek (Rare books auction (211th auction))
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
No.: 550Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, m…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři (Rare books auction (211th auction))
Česká kresba 1-4
No.: 549Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4 soubory reprodukcí v původních přebalech, 1936, 1938, 1939, 46 x 33 cm, Soubor kreseb ze sbírky Moderní galerie v Praze s texty Vojtěcha Volavky, volné listy v polokartonovém přebalu, v každém díle je po 15 reprodukcích kreseb významných českých umělců, např. (J. Mánes, M. Aleš, J. Mařák, J. Preis…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vlastislav Hofman (Rare books auction (211th auction))
(1884-1964)
F. M. Dostojevskij
No.: 548Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Mařák (Rare books auction (211th auction))
(1832-1899)
Julius Mařák - Výběr z jeho pozůstalosti
No.: 547Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1903, 46 x 34 cm, Publikace 30 světlotisků, 15 barevných a 5 černých autotypií na zvláštních listech a 7 autotypií v textu, vydal Karel B. Mádl, nakladatel F. Topič v Praze. Karel Boromejský Mádl (15. srpna 1859 v Novém Bydžově[1] – 20. listopadu 1932 v Potštejně) byl český historik a k…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Olga Čechová (Rare books auction (211th auction))
(1925-2010)
Die drei Brüder
No.: 546Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25 x 17 cm, 2x sign. a č. litografie. O. Čechová, ex.: 28/125, Arethusa Press Herber Blokland, Baarn, 1984, německý text, č. výtisk 28/80, pův. sešit v ob., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů (Rare books auction (211th auction))
A collection of famous pictures of the Sung Dynasty
No.: 545Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 44 x 33 cm, 15 barevných reprodukcí a 15 stran s vysvětlivkami k obrázkům, čínský a anglický text, vyd. The Commercial Press, Limited, Peking, 1957, originální brokátová hedvábná vazba s několika fialovými jemnými hedvábnými šňůrami, vázaná ve stabilní skládací lněné složce se 2 sponami ze sl…
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikoláš Axmann (Rare books auction (211th auction))
(1955)
Walt Whitman: Čtyři básně ze sbírky Stébla trávy
No.: 544Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 9 původními lepty, 1981, 35 x 50,5 cm, sign. na titulním listu s věnováním M. Axmann 1985, 8/15, osmi lepty (+jeden na titulním listu) ve formátu 24,5 x 23 cm doprovodil Mikoláš Axmann, Praha 1981, 15 výtisků vydáno vlastním nákladem, z nichž tento má číslo 8, volné listy v původním ka…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Neuwirt (Rare books auction (211th auction))
(1948)
Marginálie
No.: 543Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři (Rare books auction (211th auction))
Kytice
No.: 542Auction price: 16.000 CZK (667 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 48 x 35 cm, z prací členů sdružení českých umělců a grafiků HOLLAR, autoři: Cyril Bouda: kamenorytina na titulním listě, Václav Fiala: mědirtina, Milada Kazdová: měkký kryt, František Kobliha: měkký kryt, Josef Kočí: suchá jehla, Jan Konůpek: mědirytina, Emil Kotrba: lept, Antonín Majer…
Current price: 16.000 CZK (667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jean Effel (Rare books auction (211th auction))
(1908-1982)
Hommage a Jean Effel
No.: 541Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1983, 27 x 20,5 cm, Réalisé pour l´Association France - Tchéchoslovaquie par: Dílo . Fonds des Beaux - Art Tchéques, tři volné listy v papírové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Černoš (Rare books auction (211th auction))
(1982)
Christos Giannakos: Mořské panny
No.: 540Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
9x mezzotinta, 2011, 34 x 25 cm, vše sign. PD Jan Černoš, 68/100, bibliofilie s devíti původními mezzotintami, autorem textů v řečtině a angličtině je řecký básník Christos Giannakos, vydalo Xotaris Art Forum v roce 2011, v původním kartonovém přebalu, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský (Rare books auction (211th auction))
(1896-1986)
Selský žalm
No.: 539Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
6 x dřevoryt, 6 x cca 13,2 x 8,8 cm, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of The Manes Asso…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda (Rare books auction (211th auction))
(1901-1984)
Alois Jirásek: Nevolnice
No.: 538Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu, úprava a il. C. Bouda, vyd. ELK, Praha, 1936, ex. B9 na dřevaprostém papíře, obyč. clpl. přev., 119s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka besed…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED