Josef Šíma
(1891-1971)
Kilimandžaro lásky
No.: 68Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 21. 11. 2024 15:00
kniha, básnické fantasie z let 1926 - 28, kresba a obálka J. Šíma, vydal Ot. Štorch-Marien, 199. svazek edice Aventinum, Praha 1928, Ex. 158/750, 52 s., brož., lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architectu…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Josef Šíma
(1891-1971)
František Hrubín: Proměna
No.: 69Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, podpis Fr. Hrubína na patitulu, dřevoryty J. Šíma, úprava Zd. Seydl, 19 sv. sbírky Ráj knihomilů, vydal Spolek českých bibliofilů v nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1957, 700 výtisků, 31 s., volné listy v org. papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, velmi dobrý stav, P…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Josef Šíma
(1891-1971)
Vladimír Raffel: Taneční povídky
No.: 70Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, 3 kresby J. Šíma, úprava F. Muzika, 193. svazek edice Aventinum, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1928, 107 s., brož., obálka při krajích zašpiněná a odřená, několik skvrnna obálce, listy při krajích zažloutlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at Th…
Current price: 500 CZK (21 €)
neurčený autor
Stanislav Neumann - karikatury
No.: 71Auction price: 500 CZK (21 €)
4x tužka, papír, 1941, 29 x 20,5 cm, některé signovány, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID1**8 History of bids
Více autorů
Stanislav Neumann -portréty
No.: 72Auction price: 500 CZK (21 €)
2x kresba (akvarel, uhel) papír, 1934, ?, 29 x 20,5 cm, 1x sign., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Děkovný dopis fanynky Stanislava Neumanna
No.: 73Auction price: 500 CZK (21 €)
dopis, ručně psaný a podepsaný dopis B. Vančurové přibližující drobné radosti obyvatel protektorátu, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Různí autoři
No.: 74Auction price: 1.000 CZK (42 €)
3x kresba (tuš, tužka, pastel), papír, 17 x 12; 29,5 x 18,5; 30,5 x 22 cm, vše signováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Různí autoři
Stanislav Neumann -portréty
No.: 75Auction price: 1.000 CZK (42 €)
3x kresba (tempera, akvarel, tužka), papír, 24 x 16,5; 29,5 x 20; 24 x 17 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
František Muzika
(1900-1974)
Donatien Alphonse Francois markýz de Sade: Filosofie v Boudoiru
No.: 76Auction price: 10.000 CZK (417 €)
bibliofilie, 12,5 x 10,5 cm, sing. lept ve frontispisu, vyd. jako soukromý tisk pro kruh přátel a sběratelů v počtu subskribentů (I-C), kromě deseti výtisků, jež jsou neprodejné (1-10), Praha, 1929, ex. 6, na papíře chamois Fabriano, pův. vazba, ruční papír, pův. bož, 108s., místy jen trochu ušpině…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Honoré de Balzac: Hodinky jeptišek z Poissy
No.: 77Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 14 x 9,5 cm, ilustrace a úprava O. Mrkvička, vyd. S. Neumann, Praha, 1928, ex: 58/270, exlibris s púortrétem S. Neumanna pův. brož, 51s., rozpadlý knižní blok, uvolněný z obálky , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The …
František Zelenka
(1904-1944)
Honoré de Balzac: Vášeň na pouti
No.: 78Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 13 x 9,5 cm, kolorovaný frontispis F. Zelenka, vyd. jako vánoční dar abonentům Knížek pro potěšení, tištěno A) 10 neprodejných výtisků, B) 50 na českém ručním papíru, C) 450 výtisků na českém japanu, tento výtisk má č. III.A, pův. brož, 38s., uvolněný knižní blok, zachovalý stav, Proven…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID3**3 History of bids
Niccoló Machiavelli
(1469-1527)
Mandragola
No.: 79Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 14 x 9 cm, 8x kolorovaných reprod. dřevorytů z vydání Terentia z r. 1499, vyd. a upr. Stanislav Neumann, Praha, 1928, ex. 1A/10, polokožená vazba, 91s., lehce opotřebeno, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Henri-Joseph Dulaurens
(1719-1799)
Příběh paní Bereniky a mistra Petra
No.: 80Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 15 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1928 jako II. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, ex.: 7A/10, (neprodejné výtisky), potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Henri-Joseph Dulaurens
(1719-1799)
Příběh diecesního breviáře
No.: 81Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 13 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1930 jako 13. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, il. A. Pospíšil, exlibris S. Neumanna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Abbé de Voisenon: Duchovní cvičení pana Jinřicha Rocha a pané vévodkyně de Condor
No.: 82Auction price: 5.000 CZK (209 €)
bibliofilie, 14 x 9,5 cm, 5x kolorovaná erotická ilustrace O. Mrkvička, podpis výtvaníka, tato knížka vyšla v srpnu 1930 jako 14. a 15. svazek sbírky Knížky pro potěšení, vyd jako soukromý tisk Stanislav Neumann, ex.: II.A/10, majitel Stanislav Neumann, pův. brož, 90s., dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Emil Rabenstein
(1904-1984)
Neúprosná kurtisána
No.: 83Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 14 x 9,5 cm, 13x kolorovaná il. Emil Rabenstin, jednou sign., vydáno soukromým tiskem Stanislava Neumanna, 1930, jako 12. svazek sbírky Knížky pro potěšení, ex.: XLI, pův. brož, opotřebená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Vladimír Diviš
Básně libertinů
No.: 84Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 13,5 x 9,5 cm, 5x perokresba V. Diviš, vyd. Stanislav Neumann, 1929, ex. 2C/300, celkem 360 výtisků, z francouzské poesie XV až XVIII století, pův. brož, ruční papír, 63s., potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
neurčený autor
Z listů markýze de Grammont paní vévodkyni de Richelieu: List 3
No.: 85Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 14 x 9,5 cm, erotické ilusrace, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
neurčený autor
Z listů markýze de Grammont paní vévodkyni de Richelieu: List 5
No.: 86Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 13,5 x 9,5 cm, erotické ilusrace, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
František Gellner
(1881-1914)
Radosti života
No.: 87Auction price: 2.000 CZK (84 €)
brož, 17 x 10,5 cm, podpis F. Gellner, věnováno S. K. Neumannovi, r. 1903. edice Spolku literátů mladé generace Syrinx, brož, 59s., zcela rozpadlá brož, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Stanislav Neumann
(1902-1975)
André Breton: Cahier d´un retour au pays natal
No.: 88Auction price: 300 CZK (13 €)
brož, 18 x 12 cm, vlastnický podpis S. Neumanna na titl straně, vyd. Bordas, 1947, brož, 96s., volný šitý blok, chybí obálka, místy potrháno , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Stanislav Neumann
(1902-1975)
Stanislav Neumann vnukovi
No.: 89Auction price: 400 CZK (17 €)
2x fotografie, 1x dopis, 15 x 21 cm, věnováno vnukovi Julkovi, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Schäferová-Holešovská
(1891-1975)
Dopis Stanislavu Neumannovi
No.: 90Auction price: 200 CZK (9 €)
2x fotografie, 1x dopis, 23 x 17 cm, strojopis, podpis, r. 1962, přeloženo, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
neurčený autor
Dopis s rodinnou spirálovitou značkou
No.: 91Auction price: 1.000 CZK (42 €)
dopis, 29,5 x 21 cm, strojopis, podepsáno Popelka, spirála jako rodinná značka na dopise, obálce a v podpisu, volný přeložený list, obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
neurčený autor
Památník
No.: 92Auction price: 1.000 CZK (42 €)
památník, památník, kresby a texty kolem r. 1890, poloplátěná vazba s reliéfem, uvolněný vnitřní knižní blok, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Usměvavý apollon a v pravé poledne
No.: 93Auction price: 500 CZK (21 €)
sešit, 21 x 15 cm, 1. vydání, náklad 90 výtisků, Pražská Imaginace, svazek 300, r. 1994, sešit, 4s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Třínohý kůň na dostihové dráze
No.: 94Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, 20 x 14 cm, Pražská Imaginace, svazek 83, říjen 1989, strojopis, sešit, 18s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Listopadový uragán
No.: 95Auction price: 300 CZK (13 €)
samizdat, 21 x 15 cm, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 92, 1. vydání, sešit, 20s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Proluky
No.: 96Auction price: 400 CZK (17 €)
samizdat, 20,5 x 14,5 cm, Edice Prostor, 1988, Hradec Králové, reprodukovaný strojopis, 103s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Domácí úkoly z pilnosti
No.: 97Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, 20 x 13 cm, dedikace s podpisem B. Hrabal, r. 1971, 1. vydání, jehož náklad byl zabaven a posléze zničen, se oproti Hrabalovým Poupatům objevuje přece jen vzácněji. Autor se k tomuto titulu po 12 letech vrátil a na základě mnoha doporučených úprav a v době svého vzniku nutné autocenzuře titul…