-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Nahoru a dolů - Hloubkové básně
No.: 1284Auction price: 2.900 CZK (121 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:08
bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and…
Current price: 2.900 CZK (121 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Flejšar
(1922-2010)
Plakát, užitá tvorba
No.: 1283Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:07
bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Istler
(1919-2000)
grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku
No.: 1282Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:06
bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of German painter Walte…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Jakovlevič Bilibin
(1876-1942)
Skazki. Carevna Ljaguška
No.: 1281Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:05
bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel
(1942)
Katalog s grafikou
No.: 1280Auction price: 2.200 CZK (92 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:04
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architectu…
Current price: 2.200 CZK (92 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Grigorij Musatov
(1889-1941)
Sovětské častušky
No.: 1279Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:03
bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Josef Hora: Od první do poslední
No.: 1278Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:02
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula a…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu
No.: 1277Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:01
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
No.: 1276Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
No.: 1275Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Hermína Melicharová
Hesiodos: Zrození bohů
No.: 1274Auction price: 1.400 CZK (59 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:58
bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Provenance: Antiquarian…
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Matoušek
(1890-1977)
J.S. Machar: Bezručovi
No.: 1273Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:57
bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho
No.: 1272Auction price: 4.500 CZK (188 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:56
bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 1271Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
No.: 1270Auction price: 700 CZK (30 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
No.: 1269Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:53
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kolíbal
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
No.: 1268Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
No.: 1267Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
No.: 1266Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:50
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof.…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
No.: 1265Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
No.: 1264Auction price: 600 CZK (25 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
No.: 1263Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED