• Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jákobův žebřík

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00

    litografie, 1992, 73 x 56 cm, sign. PD A. Lamr 92, č. 2/60, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    B. H. H.

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    litografie, 1988, 72,5 x 55 cm, sign. PD A. Lamr 08, č. 1/45, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Hmotičky

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    litografie, 1994, 58,5 x 39,5 cm, sign. PD A. Lamr 94, č. 32/50, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    La certa viridis (Ještěrka zelená)

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    litografie, 2011, 56 x 81 cm, sign. PD A. Lamr 11, rám, č. 20/25, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Dovnitř I

    Položka č.: 144

    litografie, 1999, 80 x 55 cm, sign. PD A. Lamr 99, rám, č. 22/45, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jákobův žebřík

    Položka č.: 143

    litografie, 1992, 76 x 53,5 cm, sign. PD A. Lamr 92, č. 47/60, na několika místech tisku škrábance, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Budiž světlo

    Položka č.: 142

    litografie, 1991, 70 x 54 cm, sign. PD A. Lamr 91, č. 63/100, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Objekt

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    serigrafie, 1966, 19 x 14 cm, sign. DU A. Lamr, č. 284/300, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Xénia Hoffmeisterová

    Sen v seně č. 333

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    akryl, plátno, 2025, 42 x 40 cm, sign. vzadu XH, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

  • Roman Franta

    Smart Choice

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    olej, plátno, 2012-17, 40 x 40 cm, sign. vzadu RF 2012-17, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech B. Dlouhého a A. Veselého. Od roku 2008 působil v ateliéru malby M. Rittsteina na pražské AVU, kde léta vyučoval kresbu. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expre…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Nebojte !

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • MICL

    (1969)

    Sněhurka

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    olej, plátno, 2020, 45 x 60 cm, sign. PD MICL 20, absolvent pražské AVU, žák prof. J. Načeradského, prof. K. Nepraše a prof. J. Davida, člen skupiny Natvrdlí a Luxsus

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Martin Salajka

    (1981)

    Hnízdo

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Martin Salajka 2023, rám, Martin Salajka je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechá…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)

  • Alena Anderlová

    Proměna

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    olej, plátno, 100 x 70 cm, sign. vzadu Anderlová, Alena Anderlová je současná česká malířka známá především svými figurálními obrazy, v nichž se často objevují lidé, zvířata a scény z městského či přírodního prostředí. Původně se věnovala užité malbě na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a kni…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

  • Alena Anderlová

    Batman

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    akryl, plátno, 2023, 80 x 80 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

  • Jiří Načeradský

    Tanec na pobřeží

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    olej, plátno, 2007, 73 x 92 cm, sign. DU Načeradský 2007, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. Nabízená malba z roku 2007 je dokladem o vyzrálém přístupu zkušeného Mistra k malbě, kdy upřednostnil redukované tvarosloví před precizností provedení. Ji…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Černá hora

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Capella

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    koláž, 1993, 31,5 x 31 cm, sign. vzadu JKolář 93, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    muchláž, 1979, 29 x 24 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrč…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 129

    muchláž, 1979, 33,5 x 23,5 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové t…

  • Karel Oberthor

    Karlovy Vary

    Položka č.: 330

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    litografie, 1961, 51 x 40 cm, sign. PD K. Oberthor 61, č. 127/150, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Karel Oberthor

    Sokolník

    Položka č.: 329

    litografie, 1993, 27,9 x 34,7 cm, sign. DU K. Oberthor 93, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Hermína Melicharová

    (1923-2000)

    Nábřeží u Karlova mostu

    Položka č.: 328

    dřevoryt, 1962, 21 x 40 cm, sign. PD H. Mel, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Bendy na UMPRUM, prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Bilance UB

  • Anna Grmelová

    (1926-2000)

    Pocta J. Seifertovi

    Položka č.: 327

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    suchá jehla, 1981, 27,8 x 19,8 cm, sign. PD AGrmelová 81, č. 7/55, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. K. Hofmana, J. Kousala a V. Hrocha na Škole umění ve Zlíně

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Eva Hašková

    Balanceakt

    Položka č.: 326

    lept, 1982, 41 x 29 cm, sign. PD Eva Hašková, rám, č. 5/150, rám v horším stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Rybník

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    lept, 1999, 24,5 x 14,2 cm, sign. PD J. Pileček 99, č. 186/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Katedrála sv. Víta

    Položka č.: 395

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    fotografie, 30 x 24 cm, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Pohled z hradu Žebrák

    Položka č.: 394

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    fotografie, 8,4 x 13 cm, vzadu popsáno, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Na trhu

    Položka č.: 393

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    fotografie, 18,2 x 17,5 cm, vzadu razítko: Vilém Reichmann, Brno, Poštovská 4 - H - 270, člen skupiny RA, DOFO a Q

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

  • Jan Lukas

    (1915-2006)

    Fiakr před svatoštěpánskou věží ve Vídni

    Položka č.: 392

    fotografie, 13 x 13 cm, vzadu razítko: Photo Jan Lukas, fotografie pomačkaná, absolvoval jednoroční grafickou školu ve Vídni, člen KFA v Nekázance