Aleš Lamr
(1943-2024)
Jákobův žebřík
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00
litografie, 1992, 73 x 56 cm, sign. PD A. Lamr 92, č. 2/60, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
B. H. H.
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
litografie, 1988, 72,5 x 55 cm, sign. PD A. Lamr 08, č. 1/45, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
Hmotičky
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
litografie, 1994, 58,5 x 39,5 cm, sign. PD A. Lamr 94, č. 32/50, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
La certa viridis (Ještěrka zelená)
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 2011, 56 x 81 cm, sign. PD A. Lamr 11, rám, č. 20/25, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
Dovnitř I
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1999, 80 x 55 cm, sign. PD A. Lamr 99, rám, č. 22/45, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aleš Lamr
(1943-2024)
Jákobův žebřík
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1992, 76 x 53,5 cm, sign. PD A. Lamr 92, č. 47/60, na několika místech tisku škrábance, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aleš Lamr
(1943-2024)
Budiž světlo
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1991, 70 x 54 cm, sign. PD A. Lamr 91, č. 63/100, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aleš Lamr
(1943-2024)
Objekt
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
serigrafie, 1966, 19 x 14 cm, sign. DU A. Lamr, č. 284/300, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Xénia Hoffmeisterová
Sen v seně č. 333
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
akryl, plátno, 2025, 42 x 40 cm, sign. vzadu XH, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Roman Franta
Smart Choice
Položka č.: 139Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
olej, plátno, 2012-17, 40 x 40 cm, sign. vzadu RF 2012-17, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech B. Dlouhého a A. Veselého. Od roku 2008 působil v ateliéru malby M. Rittsteina na pražské AVU, kde léta vyučoval kresbu. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expre…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Lukáš Miffek
(1978)
Nebojte !
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
MICL
(1969)
Sněhurka
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 2020, 45 x 60 cm, sign. PD MICL 20, absolvent pražské AVU, žák prof. J. Načeradského, prof. K. Nepraše a prof. J. Davida, člen skupiny Natvrdlí a Luxsus
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Martin Salajka
(1981)
Hnízdo
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Martin Salajka 2023, rám, Martin Salajka je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechá…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Alena Anderlová
Proměna
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
olej, plátno, 100 x 70 cm, sign. vzadu Anderlová, Alena Anderlová je současná česká malířka známá především svými figurálními obrazy, v nichž se často objevují lidé, zvířata a scény z městského či přírodního prostředí. Původně se věnovala užité malbě na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a kni…
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Alena Anderlová
Batman
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
akryl, plátno, 2023, 80 x 80 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Jiří Načeradský
Tanec na pobřeží
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
olej, plátno, 2007, 73 x 92 cm, sign. DU Načeradský 2007, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. Nabízená malba z roku 2007 je dokladem o vyzrálém přístupu zkušeného Mistra k malbě, kdy upřednostnil redukované tvarosloví před precizností provedení. Ji…
Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Patrik Hábl
(1975)
Černá hora
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Capella
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
koláž, 1993, 31,5 x 31 cm, sign. vzadu JKolář 93, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Akt - Černé na Bílém
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
muchláž, 1979, 29 x 24 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrč…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Akt - Černé na Bílém
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
muchláž, 1979, 33,5 x 23,5 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové t…
Karel Oberthor
Karlovy Vary
Položka č.: 330Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1961, 51 x 40 cm, sign. PD K. Oberthor 61, č. 127/150, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Karel Oberthor
Sokolník
Položka č.: 329Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1993, 27,9 x 34,7 cm, sign. DU K. Oberthor 93, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Hermína Melicharová
(1923-2000)
Nábřeží u Karlova mostu
Položka č.: 328Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
dřevoryt, 1962, 21 x 40 cm, sign. PD H. Mel, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Bendy na UMPRUM, prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Bilance UB
Anna Grmelová
(1926-2000)
Pocta J. Seifertovi
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
suchá jehla, 1981, 27,8 x 19,8 cm, sign. PD AGrmelová 81, č. 7/55, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. K. Hofmana, J. Kousala a V. Hrocha na Škole umění ve Zlíně
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Eva Hašková
Balanceakt
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
lept, 1982, 41 x 29 cm, sign. PD Eva Hašková, rám, č. 5/150, rám v horším stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Rybník
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
lept, 1999, 24,5 x 14,2 cm, sign. PD J. Pileček 99, č. 186/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Josef Sudek
(1896-1976)
Katedrála sv. Víta
Položka č.: 395Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
fotografie, 30 x 24 cm, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Josef Sudek
(1896-1976)
Pohled z hradu Žebrák
Položka č.: 394Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
fotografie, 8,4 x 13 cm, vzadu popsáno, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Vilém Reichmann
(1908-1991)
Na trhu
Položka č.: 393Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
fotografie, 18,2 x 17,5 cm, vzadu razítko: Vilém Reichmann, Brno, Poštovská 4 - H - 270, člen skupiny RA, DOFO a Q
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Jan Lukas
(1915-2006)
Fiakr před svatoštěpánskou věží ve Vídni
Položka č.: 392Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
fotografie, 13 x 13 cm, vzadu razítko: Photo Jan Lukas, fotografie pomačkaná, absolvoval jednoroční grafickou školu ve Vídni, člen KFA v Nekázance