• František Gross

    (1909-1985)

    Postava

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zahrada u Bertramky

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Salaš (Slovensko)

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Figura

    Položka č.: 81

    litografie, 1984, 37 x 26,5 cm, sign. PD F. Gross 84, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zakládač

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    suchá jehla, 1950, 8,3 x 10,8 cm, sign. PD F. Gross 50, č. 1/3, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek ve městě II

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Josef Liesler

    Naši víru ovšem jste nemohli ani zastínit, ani svléknout do naha

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    tempera, papír, 1961, 63 x 45 cm, sign. PU Liesler 61, na zadní straně popsáno autorem: Naši víru ovšem jste nemohli ani zastínit, ani sléknout do naha., na zadní straně štítek s popisem, na malbě místy drobná škrábnutí, pasparta poškozena, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

  • Josef Liesler

    Nevěsta

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    tempera, běloba, papír nalepený na sololitu, 1959, 45 x 33 cm, sign. PD Liesler 1959, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. V…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek v architektuře

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    litografie, 1961, 11, 9 x 8, 6 cm, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

  • Jiří Chadima

    Pod mostem

    Položka č.: 77

    tempera, sololit, 2024, 24 x 28,6 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

  • Jiří Chadima

    Klášterní ulička

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    sololit, tempera, tužka, 2019, 24 x 19,5 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Masový skřet

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 145.000 CZK (6.042 €)

    akryl, sololit, plátno, 1994, 71 x 90,5 cm, sign. PN Bělocvětov 94, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných mění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz pře…

    Aktuální cena: 145.000 CZK (6.042 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    U stolu

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    oleo-monotyp, 1945, 25,5 x 17,5 cm, sign. LN Belocvetov 45, rám, na zadní straně popsáno autorem: oleo-monotyp, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 71

    olej, dřevo, 1945, 18 x 35,5 cm, sign. LN Belocvetov 45, rám, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Hnízdo

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    olej, akvarel, papír, 1998, 58,5 x 42 cm, sign. LD I. Ouhel 98, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • František Hodonský

    Keř na břehu

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    olej, plátno, 2017, 90 x 70 cm, sign. PD Hodonský, lišta, František Hodonský je výtvarným umělcem specializujícím se na malbu a grafiku. Jeho hlavním tématem je již několik dekád krajina. Krajinomalbu studoval u F. Jiroudka na AVU, kde sám později převzal vedení ateliéru krajinářské a figurální malb…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.417 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Tržiště na Malé Straně

    Položka č.: 67

    suchá jehla, 2002, 33 x 24,5 cm, sign. PD Karel Chaba 02, č. 27/100, soukromé studium

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Anděl

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    linoryt, 1997, 15, 4 x 10, 9 cm, sign. DU Karel Chaba, PF 1997, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Josef Liesler

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    litografie, 1964, 33,5 x 54,5 cm, sign. PD Liesler 64, rám, č. 101/200, mírně zažloutlý papír, na paspartě vodní skvrna, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Josef Liesler

    Salvador Dalí

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    litografie, 1971, 11,5 x 15,5 cm, sign. PD Liesler 71, rám, č. 162/200, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Ota Janeček

    Slepice

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    suchá jehla, 1949, 24 x 32 cm, sign. PD Janeček 49, pasparta, č. 6/7, na papíře místy skvrny, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Ota Janeček

    Stará žena

    Položka č.: 61

  • Ota Janeček

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    linoryt, 1963, 17, 7 x 8, 9 cm, sign. DU Ota Janeček, pozvánka na večer věnovaný dílu Oty Janečka, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Ota Janeček

    Kohout

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    litografie, 2, 9 x 2, 4 cm, sign. DU O. Janeček, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    lept, kombinovaná technika, 14, 5 x 8, 5 cm, sign. PD Istler, č. 14/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Žlutý člun

    Položka č.: 56

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    Položka č.: 55