Josef Svoboda
(1901-1945)
Náměstí sv. Marka
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, karton, 30 x 47 cm, sign. PD Svoboda, rám, malíř studoval nejprve u Edvarda Čiháka a posléze absolvoval grafický kurz u Alexandra de Piana. Nalezl zalíbení v exotických motivech, které se v jeho obrazech objevovaly zejména díky četným studijním cestám po Středomoří a Africe. Na jeho plátnech j…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK
Jaroslav Velinský (Kapitán Kid)
(1932-2012)
Koráb na pobřeží
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
tempera, běloba, tuš, sololit, 1950, 29 x 39 cm, sign. PD Velinský 50, rám, Jaroslav Velinský byl tramp, český spisovatel, písničkář a hudebník, známý také pod přezdívkou Kapitán Kid. Pocházel z umělecké rodiny, maminka byla herečka Lída Rabská-Velínská (1903–1969), děda divadelní a filmový herec V…
Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK
Lev Šimák
(1896-1989)
Jižní Čechy
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
akvarel, papír, 1949, 30,6 x 44,2 cm, sign. LD Lev 49, rám, na zadní straně razítko Galerie Art Praha, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK
Otakar Hůrka
(1889-1966)
Na hrázi
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, karton, 50 x 56 cm, sign. PD Otakar Hůrka, původní rám, Otakar Hůrka (1889-1966) byl žákem význačného českého krajináře Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný po celý život. V letech 1920–1923 absolvoval Hůrka studijní pobyt ve Francii (stipendium od prezidenta T. G. Masary…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK
Karel Schadt
(1888-1955)
Podzimní les
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, karton, 50 x 60 cm, sign. PD K. Schadt, rám, Antikvariát Ostrovní, malíř, krajinář,žák prof. A. Kalvody
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK
Vilém Plocek
(1905-2001)
Nákladní loď na řece
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
voskovaná kombinovaná technika, karton, 1983, 39,4 x 70,3 cm, sign. PD Vilém Plocek 1983, rám, na zadní straně štítek dílo s popisem, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK
Jan Trampota
(1889-1942)
Ledeburská zahrada
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč CZK
Josef Písecký
(1878-1957)
Pohled na chrám sv. Mikuláše
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 1918, 59 x 43 cm, sign. LD J. Písecký 1918, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, autor byl český krajinář tvořící na počátku 20. století. Studoval soukromě v Kroměříži, posléze cestoval a čerpal inspiraci hlavně v jadranských reáliích. Známé a vyhledávané jsou …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK
František Xaver Margold
(1887-1967)
Pohled na Pražský hrad
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč CZK
Radim Malát
(1930-1997)
Stavba
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 115.000 CZK (4.792 €)
olej, plátno, 1963, 70 x 50 cm, sign. PD Malát 63, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v j…
Aktuální cena: 115.000 CZK (4.792 €)
Odhadní cena: 150 000 - 200 000 Kč CZK
Karel Oberthor
Derby (Chuchle)
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Tichý Don 1, II. díl
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK
Antonín Pelc
(1895-1967)
Na západě
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
voskový pastel, papír, 1959, 25,5 x 39 cm, sign. LD A. Pelc 59, rám, Antonín Pelc navštěvoval pražskou UMPRUM, kde mezi roky 1913-1918 studoval v ateliérech Vlaha Bukovace a Maxe Pirnera. Po nástupu Hitlera k moci začal spolu s Adolfem Hoffmeisterem vytvářet protifašistické a protiválečné karikatury…
Jan Skorka Lauko
(1966)
Nehoda
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
olej, plátno, 2021, 70 x 60 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko, klínový rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 Kč CZK
Zdeněk Raiser
Bivoj a Pivoj
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
akryl, sololit, 2020, 70 x 50 cm, sign. PD Raiser 20, Zdeněk Raiser se narodil v roce 1935 v Praze. Pracoval jako kameraman a výtvarnému umění se začal věnovat ve svém volném čase. Uměleckým projevem, pohnutkami i přístupem k tvorbě jej můžeme řadit do skupiny naivních umělců. O výstavy a prezentaci…
Jan Skorka Lauko
(1966)
Sýraři
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
olej, plátno, 2021, 80 x 70 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…
Jan Kratochvíl
(1941-1997)
Sudičky
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK
Pierre Spiess
(1932-?)
Intimní škála: kuřák marihuany
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
olej, plátno, 1970, 99 x 70,8 cm, sign. PN P. Spiess 70, rám, na zadní straně autorský štítek s popisem,absolvent Vysoké chemické školy v Praze se v padesátých letech věnoval průzkumu Českého krasu. Nedlouho poté se začal věnovat výtvarnému umění, v němž si už v počátcích našel vlastní osobitý pastó…
Odhadní cena: 15 000 - 30 000 Kč CZK
Tomáš Paul
(1947-2015)
Jeníček a Mařenka
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
tempera, pastel, kombinovaná technika, 1989, 68 x 97 cm, sign. PD Paul 89, rám, LD Jeníček a Mařenka, po střední uměleckoprůmyslové škole výtvarník pokračoval se studiem na pražské DAMU, kde si vybral obor Scénografie, který vedl prof. Tröster. V roce 1972 nastoupil do Jihočeského divadla, v němž pů…
Krištof Kintera
(1973)
One or two or crowd III
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Marc Chagall
(1887-1985)
Položka č.: 197Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
litografie, 1953, 43 x 30 cm, značeno PD na kameni Marc Chagall 1953, Antikvariát Dlážděná
Utagawa Kunisada
(1786-1865)
Sběr ústřic za odlivu (triptych)
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
litografie, 1979, 17 x 18,8 cm, sign. DU Sklenář 79, č. 23/120, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Kamil Lhoták a další
Hanácká lidová
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK
Jaroslav Róna
Náčelník
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ruže
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Albín Brunovský
(1935-1997)
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
litografie, 1971, 27 x 18 cm, sign. PD A Brunovský 1971, č. 2/40, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Jiří Balcar
(1929-1968)
Jaro, léto, podzim, zima
Položka č.: 205Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
lept, suchá jehla, měkký kryt, 1967, 50 x 32,5 cm, sign. PD Jiří Balcar 67, č. 1/10, lehce zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Odhadní cena: 25 000 - 40 000 Kč CZK
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Skříňka s poklady / Milostné povídky staré Číny
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
pastel, papír, 21 x 10 cm, sign. DU Sklenář, rám, významný český autor, který studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole, kde byl posléze i pedagogem, byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance i Sdružení českých grafiků Hollar. Jeho tvorba je typická lineární znakovou sítí, která reálné motivy přetavu…
Aktuální cena: 111.000 CZK (4.625 €)
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK
Ota Janeček
Tetovaný Indián
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
olej, dřevo, 1972, 30 x 40 cm, rám, vzadu pospáno autorem, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, kteří měli také později vliv na jeho dílo. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Svou tvorbou zasáhl nej…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)