• Ota Janeček

    (1919-1996)

    Viklan

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:39

    olej, plátno, lepenka, 1986, 21,5 x 33 cm, sign. LD Ota Janeček 86, sign. vzadu Ota Janeček, rám, vzadu popsáno, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdob…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Cirkus

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:40

    olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Antonín Chittussi

    (1847-1891)

    Krajina s rybníkem a lesem v pozadí

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:41

    olej, plátno, 1885-1886, 62 x 83 cm, sign. PD Chittussi , rám, přiložen posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena restaurátorská zpráva ak. mal. Mgr. Pavla Blattného, na rubu plátna razítko z nezjištěného zdroje. Autor byl nejznámějším českým krajinářem druhé půle 19. století. Školení získa…

    Aktuální cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 500 000 - 1 700 000 CZK

  • Egisto Lancerotto

    (1847-1916)

    Italka

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:42

    olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Alois Wierer

    (1878)

    Muzikanti

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:43

    olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Souboj

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:45

    tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Před snímáním z kříže (Ukřižování)

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:46

    lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Otakar Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Orfeus v krajině

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:47

    suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Krajina s červeným stanem

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:48

    olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…

    Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Na obzoru plachta bílá

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:49

    akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Květina

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:50

    pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Král pije (přípitek)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:51

    lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Ženy - muži

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:52

    akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…

    Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Zdeněk Raiser

    (1935)

    Až mě andělé zavolají k sobě

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:53

    akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • David Kolovratník

    (1978)

    Konjunkce

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:54

    akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Filip Švehla

    (1991)

    Interruption III

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:55

    akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Různí autoři

    11. září 2001

    Položka č.: 856

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:00

    noviny a časopisy, konvolut 7 novin a 2 časopisů ze dnů bezprostředně po 11. září 2001, např. Týden, Lidové noviny, MF Dnes, Blesk, Právo; dobrý stav, u novin již trochu zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    21. srpna 1968

    Položka č.: 857

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:01

    noviny a letáky, konvolut zvláštních vydání, letáků a plakátů ze srpna 1968 (21.-30.), např. Zemědělské noviny, Večerní Praha, Svobodné slovo, Obrana lidu, Lidová demokracie, Československý sport, Rudé právo, Svoboda, Roháč, Lierární listy, Učitelské noviny aj., dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Zemřeli 3 soudruzi

    Položka č.: 858

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:02

    noviny, 3x Rudé právo, 12.11.82 - úmrtí Brežněva, 11.2.1984 - úmrtí Andropova a 12.3.1985 úmrtí Černěnka s informací o zvolení M. Gorbačova na tit. straně), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Gorbačov svržen

    Položka č.: 859

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:03

    noviny, Rudé právo s titulní stranou Gorbačov svržen z 20. srpna 1991, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    4x Lidové noviny

    Položka č.: 860

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:04

    noviny, prosinec 1989 (na tit. straně Goodbye samizdat), 5.1. 1990 (s reportáží První den prezidenta od Vladimíra Mlynáře, 4.1. 1993 (první číslo v samostatném českém státě) a 27.1. 1993 (zvolení V. Havla presidentem), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Oficiální listopad 1989

    Položka č.: 861

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:05

    noviny, 1x číslo oficiálního tisku Mladé fronty, Rudého práva, Svobodného slova a Obrany lidu ze dnů po 17. listopadu, který předstíral, že nic významného neudálo, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    2x Tribuna otevřenosti

    Položka č.: 862

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:06

    noviny, 2 výtisky (a+b) se zkráceným záznamem večera otázek a odpovědí ve Slovanském domě 13.3. a v PKOJF 20.3.1968, vyst. např. J. Smrkovský, J. Procházka, P. Kohout, J. Kroha, O. Šik, G. Husák, K. Kosík, aj., trochu opotřebené okraje, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Student, týdeník mladé inteligence 19-21, 24-26, 28, 31-34 / 1968

    Položka č.: 863

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:07

    noviny, nejradikálnější periodikum Pražského jara, s nastoleným sloganem Už žádná tabu, přinášejícím jako první u nás informace o demonstracích v Polsku, o politických zločinech a vykonstruovaných procesech v SSSR, o postojích Izraele, k emigračním tématů nebo zpochybňující oficiální verzi smrti Jan…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Propagandistická periodika okupačních vojsk z roku 1968

    Položka č.: 864

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:08

    noviny, 2x Zprávy č. 5 (14.9.) a č. 16 (17.9), 1x Týdeník aktualit (14.10., roč. 1, č. 1, vyd. Tisková agentura Novosti), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Rudé právo a Mladá fronta

    Položka č.: 865

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:09

    noviny, Rudé právo 30.12.1989 (zvolení prezidentem v orgánu ÚV KSČ), Rudé právo 2.1.1990 (novoroční projev V. Havla) a Mladá fronta 18.7.1992 (Prezident Václav Havel odstupuje), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Novotný

    (1904-1975)

    Večerní Praha 22.3.1968

    Položka č.: 866

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:10

    noviny, výtisk novin s titulkem Antonín Novotný odstoupil, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josif Vissarionovič Stalin

    (1878-1953)

    Rudé právo 9.3.1953

    Položka č.: 867

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:11

    noviny, výtisk novin, na tit. straně pohřeb Stalina, okraje potrhané, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jurij Gagarin

    (1934-1968)

    První člověk ve vesmíru

    Položka č.: 868

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:12

    noviny, 2x Rudé právo (12. a 13. 4. 1961), 1x Večerní Praha (12.4.1961) a 1x LIdová demokracie (13.4.1961), otřepené okraje, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Palach

    (1948-1969)

    3x dobový tisk + dokumenty

    Položka č.: 869

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:13

    noviny, 1x Svobodné slovo 20.1.1969 (Jan Palach zemřel), 1x Mladá fronta 27.1.1969 (Rozloučení s Janem Palachem), 1x týdeník Květy č. 4, 1.2.1969 (pouze listy, bez hřbetu), 1x tištěný leták Akčního výboru pražských studentů a předsednictva SVS Nedopusťte zneužití pohřbu Jana Palacha, 2x strojopis (I…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook