• František Hodonský

    Kvetoucí lupiny

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 19.500 CZK (780 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2020 15:00

    dřevořez, 2007, 70 x 90 cm, sign. PD F. HODONSKÝ 2007, č. 2/3, až dekorativní grafická práce klasika moderní české krajinomalby. Hodonský spolu s vrstevníky Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patří mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, J…

    Aktuální cena: 19.500 CZK (780 €)

  • Jan Merta

    Praporečnice

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    serigrafie, 2012, 70 x 50 cm, sign. PD Jan Merta 2012, č. 64/120, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jan Merta

    Blaženost

    Položka č.: 197

    serigrafie, 1999, 70 x 50 cm, sign. PD Jan Merta 99, č. 71/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

  • Dalibor Smutný

    (1964)

    Postava

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    mezzotinta, 1991, 99 x 64 cm, sign. PD D. Smutný, rám, prasklé sklo, č. 1/1, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Petr Ptáček

    V bouři

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 5.300 CZK (212 €)

    litografie, 2006, 53,3 x 40 cm, sign. PD Petr Ptáček 2006, rám, č. 65/100, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.300 CZK (212 €)

  • Jan Kaláb

    (1978)

    Antivirus 0420

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    giclee tisk, 2020, 39 x 39 cm, sign. PD Jan Kaláb 2020, 24/78, Grafická varianta díla, které se v podobě malby vydražilo v charitativní aukci za 850 000 korun. Výtěžek z prodeje obrazu nazvaného VIRUS 0420 (anticovid) byl rozdělen mezi pět neziskových organizací, jež patří k těm méně viditelným a od…

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Zeleno-červeno-modrý závodník

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    serigrafie, 29,7 x 20,9 cm, sign. LD Pavel Brázda, a.t., při pravém okraji na papíře viditelné skvrny, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Chůze s hadí ženou

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    sítotisk, 2011, 47 x 33,2 cm, sign. LD Brázda 2011, č. 69/70, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Zoja Villalobos-Popovič

    (1948-2003)

    Z cyklu Posvátnost

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 2000, 75 x 64 cm, sign. PD Zoja 2000, rám

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Otto Placht

    Křížová cesta

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    akryl, plátno, 2018, 100 x 100 cm, sign. zezadu Otto Placht 2018, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá.…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

  • Otto Placht

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    akvarel, pastel, tvrdý papír, 2012, 70 x 100 cm, sign. vzadu Placht 12, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími po…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Otto Placht

    Položka č.: 101

    akryl, pastel, tvrdý papír, 2012, 70 x 100 cm, sign. vzadu Otto Placht, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími po…

  • Vladimír Novák

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    olej, plátno, 1976, 71,5 x 61 cm, sign. vzadu V. Novák, rám, žák A. Paderlíka, člen Volného sdružení 12/15, Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Ivan Ouhel

    Koule

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    olej, plátno, 1998, 45 x 40 cm, sign. PD I. Ouhel 98, rám, pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na  bienále v  Benátkách a  proslavil …

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    akvarel, papír, 2006, 15 x 28,5 cm, sign. LD I. Ouhel PF 2007, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 97

    akvarel, papír, 2006, 19,6 x 15 cm, sign. PD Ivan Ouhel 06, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

  • Ivan Ouhel

    Kubismus

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    olej, plátno, 2004, 85,5 x 101 cm, sign. PD I. Ouhel 04, lišta, vzadu na blind rámu popsáno, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • Václav Bláha

    Potkávači

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    olej, plátno, 1991-7, 110 x 150 cm, sign. PN V. Bláha 91-7, rám, vzadu popsáno autorem, člen skupiny 12/15 pozdě, ale přece. Na české výtvarné scéně se prosadil jako výrazný figuralista společně se svými vrstevníky Michaelem Rittsteinem a Jiřím Sozanským. Nabízená položka je ukázkou výrazně expresiv…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

  • Jiří Sopko

    Dům I-III

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    olej, sololit, 2000, 3krát 49 x 33 cm, triptych, autor je výrazným představitelem české poválečné malby, je členem skupiny 12/15, která se významně zapsala do historie vývoje současného malířského umění, ovlivnil celou generaci porevolučních umělců. Jeho tvorba je skvělou ukázkou koloristického přís…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Z cyklu Dopisy mně

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    šitá koláž, papír, 1990, 58 x 40 cm, sign. DU Hampl 90, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Golem

    Položka č.: 92

    koláž, papír, 1966, 60,5 x 46 cm, sign. DU Jos. Hampl 66, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Synagoga

    Položka č.: 91

    koláž, papír, 1966, 60 x 49 cm, sign. DU Jos. Hampl 66, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Nedosažitelná

    Položka č.: 90

    koláž, papír, 1965, 30,5 x 23,5 cm, sign. DU Hampl, vzadu přípis autora Nedosažitelná 1965, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Položka č.: 89

    šitá koláž, papír, 1993, 59 x 40 cm, sign. DU Hampl 93, rám, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Položka č.: 88

    šitá koláž, papír, 1993, 58 x 41 cm, sign. DU Hampl 93, rám, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

  • František Hodonský

    Plovoucí rostliny

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno, 1985, 89,5 x 119,5 cm, sign. PD Hodonský 85, rám, vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Ší…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Jiří Sopko

    Hory I-III

    Položka č.: 86

    olej, sololit, 2002, 3krát 72 x 24 cm, triptych, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

  • Jiří Sopko

    Hory I-III

    Položka č.: 85

  • Jiří Sopko

    Strom I-III

    Položka č.: 84

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Stěhování

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    tuš, akvarel, papír, 1964, 20 x 25,5 cm, sign. PD Topor 64, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)