• Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Nůše podzimu

    Položka č.: 281291

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:16

    olej, akryl, karton, 1978, 62 x 50 cm, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod …

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 281292

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:17

    muchláž, 1979, cca 27,5 x 28 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 281293

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:18

    muchláž, 1979, cca 27 x 26 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové t…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Stojící Anička

    Položka č.: 281294

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:19

    tuš, papír, 1962, 15,2 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 128, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anička z boku

    Položka č.: 281295

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:20

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 124, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anička v námořnických šatech

    Položka č.: 281296

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:21

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 125, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Sedící Anička

    Položka č.: 281297

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:22

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 100, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anička v modrých šatech

    Položka č.: 281298

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:23

    tuš, akvarel, papír, 1962, 15,3 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1962, č. 61, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen je…

    Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Plátěný drak a červený trojboký jehlan

    Položka č.: 281299

    Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:24

    olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatímco v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější…

    Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Poklad Inků (Pštros)

    Položka č.: 281300

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:25

    kvaš, papír, 21 x 18 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ilustrace ke knize Karla Maye - Odkaz posledního Inky, str. 133, nakl. Jan Toužimský Praha 1932, Jeli. Hlad se dostavil, a žízeň nedala na sebe také dlouho čekati. Jezdci přitahovali opasky, aby jim žaludek nekručel a zmlkli. Čas postoupil již až do …

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bedřich Budil

    (1943-2021)

    Transformace

    Položka č.: 281301

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:26

    olej, plátno, 1993, 72 x 72 cm, sign. B Budil 93, rám, Bedřich Budil je český malíř a výrazná postava českého výtvarného umění. Jeho život i tvorba jsou spojeny s oblastí kolem Jindřichova Hradce. Budilovy malby často zachycují krajinné a zvířecí výjevy v nezvyklých barevných a dějových kombinacích.…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Rodina na výletě

    Položka č.: 281302

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:27

    akvarel, pastel, karton, 1991, 69,5 x 50 cm, sign. DU Načeradský 91, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dva muži

    Položka č.: 281303

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:28

    akvarel, tuš, papír, 1992, 30 x 42 cm, sign. PD Načeradský 92, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Rytmy

    Položka č.: 281304

    Vyvolávací cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:29

    olej, plátno, 2008, 155 x 160 cm, sign. vzadu Ivan Ouhel, lišta, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina…

    Aktuální cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Placht

    (1962)

    Motýlí žena

    Položka č.: 281305

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:30

    olej, plátno, 2001, 100 x 70 cm, sign. vzadu Otto Placht 2001, Otto Placht se narodil v Čechách r. 1962, studoval zde i pražskou Akademii výtvarných umění, ale od první výpravy do města Pucallpa r. 1993 žije převážně v Peru. Peruánský prales ho oslovil natolik, že se stal ústředním výjevem jeho male…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Anderlová

    (1977)

    Motorkář II

    Položka č.: 281306

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:31

    olej, plátno, 2013, 30 x 25 cm, sign. vzadu Anderlová 2013, absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Swedish 3

    Položka č.: 281307

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:32

    ruční papír, akryl, sprej, 2007, 58 x 42 cm, sign. LD R.Franta, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Nenech se omezovat

    Položka č.: 281308

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:33

    akryl, plátno, 2021, 50 x 70 cm, sign. vzadu R.F. 2021, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech B. Dlouhého a A. Veselého. Od roku 2008 působil v ateliéru malby M. Rittsteina na pražské AVU, kde léta vyučoval kresbu. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresio…

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Xénia Hoffmeisterová

    (1958)

    Malý otvor

    Položka č.: 281309

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:34

    plátno, akryl, 2020, 60 x 50 cm, monogr. vzadu XH, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michal Burget

    (1970)

    Roma

    Položka č.: 281311

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:36

    akryl, plátno, 2017, 50 x 60 cm, sign. LD M B 17, lišta

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Políčko

    Položka č.: 281312

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:37

    akryl, plátno, 2016, 50 x 70 cm, sign. vzadu A. Růžička 2016

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Svatopluk Klimeš

    (1945)

    Co tomu říkáš Vincente?

    Položka č.: 281313

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:38

    plátno, oheň, popel, akryl, 2022, 50 x 65 cm, sign. PD K

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dan Trantina

    (1965)

    Malý bor 2

    Položka č.: 281314

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:39

    asambláž, akryl na dřevěná desce, kovové prvky, 2011, 51 x 33,5 cm, sign. zezadu D11, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Jerie

    (1977)

    Policista z Eldoráda

    Položka č.: 281315

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:40

    olej, plátno, 2019, 70 x 50 cm, sign. PD JERIE 2019, žák prof. M. Rittsteina a A. Střížka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě ženy / Cvičitelka

    Položka č.: 281316

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:41

    akvarel, pastel, papír, 2004, 29,5 x 42 cm, sign. PN Načeradský 2004, oboustranná kresba, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka

    Položka č.: 281317

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:42

    tempera, papír, 2006, 59 x 42 cm, sign. PD Načeradský 2006, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Ptáčci

    Položka č.: 281318

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:43

    suchá jehla, 6,4 x 4,1 cm, monogr. PD, pasparta, v jednom místě v horní části drobná skvrna (mimo tisk), pasparta zašlá, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Dívčí tvář

    Položka č.: 281319

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:44

    suchá jehla, 17,2 x 11,2 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, č. 14/40, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Ilustrace k básni Kašmírový šál

    Položka č.: 281320

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:45

    suchá jehla, 18,8 x 9,4 cm, sign. DU Ota Janeček, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Stojící dívčí akt

    Položka č.: 281321

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:46

    linoryt, 40,5 x 23,8 cm, sign. PD Ota Janeček, rám (nezaskleno), č. 11/100, grafika mírně poškozená, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook