• Jiří Neuwirt

    (1948)

    Marginálie

    Položka č.: 543

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, Antikvariát Dlážděná, žák F. Schenka, člen UVU

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Stříbrný vítr (Spisy I.)

    Položka č.: 526

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. F. Šrámka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1926, ex. 3/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 305s., lehce odřené okraje desek, hřbet odřený a vybledlý, listy zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • P. A. T. B. von Hohenheim Paracelsus

    (1492-1541)

    Filosofie okultní

    Položka č.: 516

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, první české vydání díla De occulta philosophia Theophrasti Paracelsi, vyd. Universalia, společnost čsl. hermetiků, Praha, 1932, ex. 20/500, ed. Logos, přel. J. Novák dle ženevského vyd. z r. 1658, pův. brož, 60s., otřepené okraje, trochu pomačkaná a lehce ušpiněná obálka, jinak dobrý stav, An…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Deníky a dopisy z let 1914-1918 věnované Elišce Janské

    Položka č.: 515

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ex. 46/100 s fotografií F. Drtikola s motivem ukřižované ženy z roku 1914, kterou vytisklo Trico speciální technikou Offlith, vyd. Svět, Praha, 2001, celkem 1000 výtisků, pův. clpl. vazba s ob. a ochranným karton. pouzdrem, 174s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Václav Havel: Slovo o slově / Jiří Anderle: Appassionata humana (cyklus osmdesáti kreseb)

    Položka č.: 509

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, velmi kvalitní reprodukce osmdesáti kreseb J. Anderleho, vyd. Pravis Verlag, Osnabrück, 1991, doslov J. Mašín a E. Kriseová, pův. clpl. vazba (s kresbami výtvarníka), velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Konstantin Paustovskij: Noční dostavník

    Položka č.: 505

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švab…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Sova

    (1864-1928)

    Vybouřené smutky

    Položka č.: 806

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeňka Braunerová

    (1858-1934)

    Arthur Breisky: Triumf zla. Essaie a evokace

    Položka č.: 666

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispise Fr. Kobliha, výzdoba (titul. viněta, 7 iniciál, 7 vinět) Zdenka Braunerová, vydali W. Breiský a P. Toman, Praha 1927, Ex. 102/300, 94 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně S. Pinkase a A. Chittusiiho, členka Mánesa, Krasoumné jednoty, SČUG Holl…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Vanutí

    Položka č.: 687

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě V. Holan, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 42s., částečně odlepený hřbet obálky od bloku listů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Časopis Vpřed + Junák

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešity, Vpřed: I. ročník, číslo 10 - 38, svázáno, jeden sešit (36) volně, Praha 1946, clpl. vazba, dobrý stav; + čtyři čísla týdeníku Junák 1946 (13, 14, 15, 16), obsahuje kompletní Foglarův a Fischerův komiks Pískloun a Tlouštík a navazující Rychlé Šípy , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fráňa Velkoborský: Sníh na horách

    Položka č.: 735

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, sign. lept a úprava C. Bouda, vydal St. Minařík, Praha 1928, Ex. 90/550, 66 s., pergamen. vazba, při okrajích lehce zašlá vazba, desky lehce prohlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Viktor Fischl: Kniha nocí

    Položka č.: 721

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podpis V. Fischl, úprava a vazba L. Sutnar, vydalo vydavatelství Družstevní práce, Praha 1936, 45 s., clpl. vazba bez obálky, výborný stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Kundera

    (1929)

    Valčík na rozloučenou

    Položka č.: 715

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, vyd. Atlantis, Brno, 1997, pův. clpl. vazba s obálkou, 246s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Kundera

    (1929)

    Nesmrtelnost

    Položka č.: 714

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, r. 1997, vyd. Atlantis, Brno, 1993, pův. clpl. vazba s obálkou, 350s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Wels

    (1882-1944)

    Neue Architektur: Karlsbad

    Položka č.: 708

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28,5 x 22 cm, podpis a dedikace Rudolf Wels, vyd. Gustav Ewald Konrad, Wien und Berlin, 1927, text Martin Kayser, množství čb. fotografií, pův. clpl. vazba, bez obálky, mírná pachová stopa, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Manon Lescaut

    Položka č.: 704

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 13x podpis: na patitulu V. Nezval (s věnov.), za titulem při výčtu postav 12x podp. herců, kteří dané postavy ve své době ztvárnili při inscenaci v Divadle D34: M. Burešová, J. Kozák, J. Stránská, V. Šmeral, V. Vaňátko, Z. Podlipná, Z. Podlipný, A. Horálek, E. Bolek, B. Machník a J. Kühnmund,…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Kruh spravedlivých (povídka)

    Položka č.: 700

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na předsádce E. Hostovský, vyd. Štěpán Jež, Praha, 1938, jako 18. svazek bibliofilské knihovny Vigilie, pův. brož, 77s., lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Voskovec Werich

    Líčení se odročuje

    Položka č.: 698

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. Jiřího Voskovce a Jana Wericha na patitulu, vyd. Václav Petr, Praha, 1929, ob. A. Hoffmeister, pův. brož, 86s., okraje obálky s trhlinkami a prakticky bez hřbetu, zažloutlý proužek při levém okraji, čátečně rozvolněné listy, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Svatopluk Čech: Adamité

    Položka č.: 639

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, významná osobnos…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Chrudim - Deset grafických listů

    Položka č.: 443

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2002, sign. vše, rozměr souboru 31 x 22,5 cm. Deset grafických listů, různých grafických technik. Autoři Jiří Bouda, Jana Čapková, Jaroslav Dajč, Pavel Hlavatý, Jan Kavan, Herbert Kisza, Vladimír Komárek, Lubomír Netušil, Václav Pokorný, Olga Vychodilová. Pro účastníky sjezdu vydal kabi…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kysela

    (1881-1941)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    Položka č.: 625

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3 barevné litografie v přílohách, vazba a předsádky litografií, titul, dvoubarev. iniciály, viněty a úprava Fr. Kysela, překlad a doslov Hanuš Jelínek, Nová Edice, Praha 1910, tisk litografií V. Neubert, 700 výtisků, ruční papír, 36 s., pův. pap. vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý …

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Tábor smůly

    Položka č.: 292

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, il. K.T. Neumann, vydal Jan Kobes, Praha 1940?, 148 s., plpl. vazba, prasklý hřbet, desky zašlé, stránky ohmatané, natržená s.15., na některých skvrny , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Aventures de Robinson Crusoé. Album pour les enfants avec de nombreuses illustrations par J.-J. Grandville et des chromolithographies de L. Nehlig

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka a 6 barev. celostr. příloh L. Nehlig, množství xylografických ilustrací v textu J.-J. Granville, francouzsky antikvou, tisk Hemmerlé, vydal Librairie Garnier Fréres, Paris kol. 1920, novější celopl. vazba s nalepenou obálkou, 92s., listy zažloutlé, několik při krajích natržených, obá…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    Položka č.: 297

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustarce v textu J. Foglar, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1941, 276 s., plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Lips Tullián

    Položka č.: 304

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, ilustrace K. Saudek, vydalo Středočeské nakladatelství a knihkupectví, Praha 1990, nestr., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Neviditelný domov: verše exulantů : 1948 - 1953

    Položka č.: 418

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sestavil Dr. Peter Demetz, ob. Miroslav Šašek, obs. verše 15 básníků mmj. I. Blatný, I. Jelínek, Fr. Kovárna, Z. Lederer, F. Listopad, J. Měšťan, M. Součková, J. Tumlíř, 3. sv. edice Knihy exilu, vydal Editions Sokolova, Paříž 1954, pův. brož, 830 ex., 116 s., nerozřezáno, velmi velmi …

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Georges Bernanos

    (1888-1948)

    Odpadlík I.+II. díl (Přetvářka, Radost)

    Položka č.: 391

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    2x kniha, vzácněji se objevující román významného francouzského katolického autora, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1931, přel. Jan Čep, upr. František Muzika, restaurováno: dvě nově sešité brože v pův. ob., 280+325s., drobně ušpiněný povrch obálek, jinak velmi dobrý, krásný stav, Antiqari.at Radhošť…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Nový kalendář tolerancý na rok 1923 aneb Rokodník, ve kterém na každý den nějaký bludař neb jiná pozoruhodná a znamenitá osoba a svátek vynajíti se může

    Položka č.: 361

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, exilové vydání faksimile u příležitosti 100. výročí Váchalova narození, k vydání připravil David Souček, vydala Victoria Aeterna, Vídeň, 1984, pův. brož, ex. 72/600,, 100s., obs. vložený ediční štítek, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny …

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Cesta Slovenskem s A. Calmetem Ord. S. B. aneb Theorie wampyrismu

    Položka č.: 359

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, koncepce vydání rukopisu J. Váchala, ediční příprava a doprovodné komentáře Petr Hruška, v příloze reprodukce titul. listů, celostr. barev. kapitol, ilustrací, iniciál a vinět J. Váchala, vydala Gallery, Praha 2012, kartonová vazba s ob., 404 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A.…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Hodný ml.

    (1943)

    B. Lacina: Pohádka o dobrodružstvích a o chrabrosti Jeruslana Lazareviče

    Položka č.: 337

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podpis v tiráži a úprava O. Menhart, barev. a čb. dřevoryty B. Lacina, umělecká vazba L. Hodný, Pourova edice, vydal Víclav Pour, Praha 1945, polokož. vazba s ochr. pouzdře, 59 s., obálka vevázána vzadu, velmi pěkný stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook