• Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Konvolut 4 tisků s básněmi J. Seiferta a grafickým doprovodem

    Položka č.: 1051

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:52

    bibliofilie, obs. 1. Vánoce, 2. To nejhorší mám za sebou, 3. Údery věžních hodin a 4. Verše z goblénu, v každém podpis autora a sign. grafický list (1x sign. tisk), antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Olga Vychodilová

    Proměny ženy

    Položka č.: 1046

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:47

    bibliofilie, 8x sign. lept O. Vychodilová, vyd. Spolek sběratelů a přátel ex libris, Pardubice, 1993, ex. E.A., celkem 64 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    V. Holan: Nesmrtelnost

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:45

    bibliofilie, sign. suchá jehla J. Bauch, podpis autora v tiráži, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, ex. 3/20, ruční papír, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy …

    Aktuální cena: 910 CZK (37 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    K. Paustovskij: Košík smrkových šišek

    Položka č.: 1043

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:44

    bibliofilie, 4x orig. mědirytina J. Šerých, vyd. Supraphon, Praha, 1981, ex. 160/200 s podpisem výtvarníka v tiráži, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střed…

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Šárka Dyrynková-Čistecká

    E.A. Poe: Krkavec

    Položka č.: 1041

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:42

    bibliofilie, výtv. doprovod Š. Dyrynková-Čistecká, vyd. M. Dyrynk, 1993, ex. 10/120 s podpisy vydavatele, výtvarnice a překladatele (M. Macek) v tiráži, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jan Zahradníček

    (1905-1960)

    Rouška Veroničina

    Položka č.: 1040

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:41

    kniha, podpis na patitulu J. Zahradníček, vyd. jako soukromý tisk Pavla a Mahuleny Parmových, Frenštát pod Radhoštěm, nedat., ex. 105/300 na ručním papíře, upravil a vytiskl Karel Kryl, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Milan Janáček

    Ludvík Kundera: Pamětní spisek

    Položka č.: 1036

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:40

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla M. Janáček, vyd. J. Vinklát a M. Janáček, Liberec, 2010, ex. 21/50 s podpisem vydavatelů v tiráži, volné listy v obálce, 40s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Jůny a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen skupiny Kontrast a SVU

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Ostrov veliké lásky

    Položka č.: 1033

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:34

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, ex. 49/50 na luxusním papíře, plpl. převazba, 89s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Beneš

    Života běh s knihou aneb Měl jsem tu čest

    Položka č.: 1032

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:33

    bibliofilie, podpis s věnováním autora za titulem, vyd. Bonaventura, Praha, 2013, autorský tisk, celkem 200 výtisků, celokož. vazba, 140s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    Položka č.: 1030

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:31

    bibliofilie, podpis s věnováním básníku J. Hrubému na patitulu V. Nezval, vyd. V. Žikeš, Praha, 1927, ex. 53/100 v polopergamenové vazbě, 20s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Adolf Veselý: Kniha interieurů

    Položka č.: 1027

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:28

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a závěrečný dřevoryt Fr. Kobliha, vyd. Fr. Švejda, Praha, 1913, polokožená převazba, 63s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Bohuslav Reynek - Ota Janeček (Z korespondence 1954-1956)

    Položka č.: 1026

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:27

    kniha, vyd. Nakladatelství U Jakuba, Pelhřimov, 1994, volné listy v obálce, 48s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Pavel Herynek

    Jaroslav Seifert: Kanálská zahrada

    Položka č.: 1025

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:26

    bibliofilie, ruční kresba ve frontispisu P. Herynek, vyd. Josef Cipra, Kladno, 1978, volné listy v obálce, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Beneš

    Pražské múzy

    Položka č.: 1023

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:24

    bibliofilie, 10x sign. kamenorytina K. Beneš, vyd. Spolek sběratelů a přátel exlibris, Praha, 1986, ex. 33/200, volné listy v obálce, obálka lehce opotřebena, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Ludvík Kundera 1995

    Položka č.: 1014

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:21

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehlav J. Klápště, u příležitosti 75. narozenin L. Kundery vyd. J. Klápště a P. Kábrt, 1995, ex. 71/100 s podpisem výtvarníka a podpisem a věnováním L. Kundery v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Tristan Corbiére: Jarmareční zpěvačka

    Položka č.: 1019

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:20

    bibliofilie, rytina ve frontispisu a podpis v tiráži V. Mašek, vyd. Stan. Neumann, Praha, 1930, ex. XXVIII/50 s podpisem překladatele (Jindřich Hořejčí) a typografa (Karel Dyrynk) v tiráži, papír Zanders, brož, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Holl…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Jan Neruda: Prosté motivy

    Položka č.: 1012

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:13

    bibliofilie, 4x sign. mědirytina a podpis v tiráži C. Bouda, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1951, volné listy v obálce, 98s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Položka č.: 1006

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:10

    bibliofilie, 4x barevná signovaná suchá jehla J. Šerých, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1994, ex. 106/150 na velkolosínském papíře, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na …

    Aktuální cena: 2.610 CZK (105 €)

  • Milan Janáček

    Ludvík Kundera: Smějící se anděl

    Položka č.: 1001

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:05

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla M. Janáček, vyd. Josef Vinklát a M. Janáček, 2005, ex. 9/50, volné archy v obálce, 36s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Jůny a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen skupiny Kontrast a SVU

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Otokar Březina: Prolog k hudbě pramenů

    Položka č.: 996

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:57

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu J. Šerých, vyd. Josef Cipra, Kladno, 1985, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turno…

    Aktuální cena: 410 CZK (17 €)

  • Karol Ondreička

    (1944-2003)

    PF s básní a grafikou

    Položka č.: 987

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:48

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla a podpis pod přáním K. Ondreička, báseň M. Rúfuse Zvony, vydáno jako PF, dvojlist s volně vloženou grafikou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    J. Neruda: Ballady a romance

    Položka č.: 986

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:47

    bibliofilie, 10x lept A.J. Alex, vyd. F. Topič, Praha, 1920, ex. 43/400, pův. karton. desky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Josef Čapek Bohuslavu Reynkovi

    Položka č.: 984

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:45

    bibliofilie, sing. tříbarevný dřevoryt s podobiznou B. Reynka ve frontispisu M. Florian, vyd. Josef Glivický jako soukromý tisk, Prostějov, 1970, na ručním lisu vytiskl Josef Cipra, dva dvojlisty v kartonové vazbě, pův. obálka vevázána, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČ…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    J. Seifert: Kanálská zahrada

    Položka č.: 973

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:34

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla M.M. Šechtlová, vyd. ctitelé díla J. Seiferta, Praha, 1987, ex. 53/60, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Miku…

  • Karel Zeman

    Magda Gazdová: Zimní cesta

    Položka č.: 972

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:33

    bibliofilie, 3x původní sign. mědirytina K. Zeman, vyd. Supraphon, Praha, 1981, ex. 31/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, listy svázané nití v obálce, 28s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák Z. Sklenáře

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • Různí autoři

    5 leptů

    Položka č.: 970

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:31

    bibliofilie, 1x. sign. J. Pileček, J. Hadlač, 2x sign. neznámý autor a 1x lept bez signatury, bez nakl. údajů, 1979, ex. 24/90, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Františku Halasovi

    Položka č.: 969

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:30

    bibliofilie, ilustrace a úprava J. Ondroušková, podpis L. Kundery v tiráži, vyd. Okresní kulturní středisko, Blansko, 1990, 400 výtisků, sešit, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    1945-1955

    Položka č.: 967

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:28

    bibliofilie, podpis J. Seiferta pod vlastní básní, dřevoryty vyzdobil J. Mahelka, vyšlo jako příloha k 2. číslu Sborníku graf. umění Hollar, 1955, obs 7 básní různých autorů, volné lity, lehce opotřebeno, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Herel

    Jan M. Tomeš: Verše

    Položka č.: 966

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:27

    bibliofilie, 4x barevný lept s akvatintou P. Herel, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1995, ex. 50/170 na ručním papíře chamois z Velkých Losin, volné listy v obálce, 55s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Gratulantům

    Položka č.: 965

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 09:26

    bibliofilie, 3x sign. lept V. Komárek, vyd. L. Loubal a J. Mauler k 55. narozeninám V. Komárka, Nedvěží, 1983, ex. 23/80, ruční papír, volné listy, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)