• Vladimír Hanzl

    Kmen pod sněhem

    Položka č.: 273976

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 15:46

    bromostříbrná fotografie, 49 x 47 cm, sign. na zadní straně Vladimír Hanzl , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jan Halla

    (1926-1988)

    Tvář, Motýl

    Položka č.: 273975

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 15:45

    2x litografie, 18 x 11; 13 x 8 cm, sign. PD Halla, č. 4/98, studoval na AVU v Praze u prof. K. Pokorného a J. Laudy a na VŠUP v Praze u prof. K. Svolinského

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Dušan Grečner

    PF 1995

    Položka č.: 273970

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 15:40

    lept, 1994, 11,8 x 7,8 cm, sign. DU Dušan Grečner, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Hložníka na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Josef Černý

    Postava, Ledňáček

    Položka č.: 273953

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 15:23

    1x lept, 1x suchá jehla, 1982; 1978, 15 x 11,5; 7,5 x 9,5 cm, sign. J Černý

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jiří Brázda

    Vášeň

    Položka č.: 273944

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 15:14

    lept, mezzotinta, 2013, 12,8 x 9,9 cm, sign. DU J. Brázda 13, autorský tisk XXIII/XXX, Exlibris Xiao Yong, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Miroslav Brabenec

    Položka č.: 273943

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 15:13

    lept, 1981, 20 x 14,5 cm, sign. PD Brabenec Mir. 89, č. 9/10

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Antonín Bahník

    Ležící akt dívky

    Položka č.: 273923

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 14:53

    hnědý uhel, papír, 1942, 69 x 91 cm, sign. LD Jožka Bahník 1942, rám, mírně zašpiněný papír, rám mírně poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Položka č.: 273862

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:52

    litografie, 1995, 27 x 19,2 cm, sign. PN A. Lamr 95, č. 36/55, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 1980, Večer grafiků

    Položka č.: 273848

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:38

    2x serigrafie, 1978, 10,6 x 42,4; 10,5 x 41,8 cm, sign. ABorn 78, uprostřed přeloženo, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Uprchlíci

    Položka č.: 273840

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:30

    dřevoryt, 1939, 27,3 x 35 cm, sign. PD K. Štěch 1939, ruční tisk, LD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Paris - Passarelle L´Estacaie

    Položka č.: 273829

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:19

    lept, 1909, 17,2 x 23 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, LD v desce TFŠ 1909, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

  • Julius Mařák

    (1832-1899)

    Pod stromy

    Položka č.: 273827

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:17

    lept, 15,3 x 9,1 cm, rám, drobná skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Haushofera na Akademii v Praze a E. Schleicha a L. Rottmanna na Akademii v Mnichově

  • Robert F. Wacík

    (1880-1968)

    Rozkvetlá louka

    Položka č.: 273807

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 12:57

    olej, karton, 1902, 22 x 30 cm, sign. LD RF Wacík 02, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Ucho

    Položka č.: 273762

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 12:12

    lept, 1979, 11,5 x 7 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek79, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Josef Liesler

    Momment Dali na břehu moře

    Položka č.: 273745

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 11:55

    litografie, 1977, 70 x 52 cm, sign. PD Liesler 77, č. 23/90, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek v mušlích

    Položka č.: 273684

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 10:54

    kvaš, akvarel, uhel, papír, 28 x 22 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. …

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří Anderle

    Bez názvu (Komedie č. 10)

    Položka č.: 273676

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 10:46

    suchá jehla, mezzotinta, 1968 - 1969, 16 x 13,5 cm, sign. DU Anderle, č. 35/60, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Kamil Lhoták

    Postava Aničky se skloněnou hlavou

    Položka č.: 273643

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 10:13

    tuš, papír, 1962, 15,4 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 140, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Ilustrace k Torsu naděje

    Položka č.: 273632

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 10:02

    lept, akvatinta, 1946, 19,8 x 15,4 cm, sign. PD Emil Filla, ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Bospor

    Položka č.: 274331

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 04. 2023 14:18

    litografie, 1914, 34 x 54 cm, PD značeno na kameni JP., Antikvariát Ostrovní

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

    Nokturno

    Položka č.: 267988

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 04. 2023 16:30

    olej, plátno, 61 x 41 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    K.J. Erben: Kytice - Svatební košile

    Položka č.: 267974

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 04. 2023 16:20

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Josef Krasický

    (1900-1977)

    Žena sbírájící dříví

    Položka č.: 266043

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 04. 2023 14:40

    olej, sololit, 25 x 30 cm, sign. PD Jos. Krasický, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

  • Valentin Držkovic

    (1888-1969)

    Profil ženy v šátku

    Položka č.: 261523

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2023 17:04

    uhel, papír, 1929, 20,5 x 20,5 cm, sign. LD V. Držkovic Paris 29, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Zdrazila, prof. R. Jettmara a F. Schmutzera na AVU ve Vídni, člen Sdružení umělců moravských, Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Sdružení u…

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Tři stromy

    Položka č.: 259395

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2023 16:32

    dřevoryt, 1960, 28 x 45 cm, sign. PD Komárek 60, rám, č. 10/20, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Jaroslav Novák

    (1914-1984)

    Molitorovský zámeček

    Položka č.: 250406

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2023 15:10

    olej, plátno, 1943, 47 x 61 cm, sign. PD JarNov 43, rám, rám poškozen, Antikvariát Ostrovní

  • Jiří Salajka st.

    (1933-2008)

    Brankář

    Položka č.: 233631

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2023 14:28

    suchá jehla, 1982, 7,3 x 11,7 cm, sign. PD Salajka J. 82, č. 20/20, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Dřevoryty

    Položka č.: 228643

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2023 14:08

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Různí autoři

    Pět grafických listů

    Položka č.: 186551

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 04. 2023 15:16

    bibliofilie, dřevoryt K. Svolinský, litografie V. Sedláček, 2x dřevoryt K. Štěch, dřevoryt K. Mašek, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Carl Theodor Thiemann

    (1881-1966)

    Hrad v Norimberku

    Položka č.: 186437

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 04. 2023 15:02

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu