-
Ľudovít Fulla
(1902-1980)
Slovo o pluku Igorovom, Igora syna Sviatoslava, vnuka Oléga
No.: 685Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. dřevoryt ve frontispisu, dřevoryt v titulu a týž na obálce, koncová viněta, iniciály a dekorat. výzdoba barev. dřevorytem L. Fulla, překlad, úvodní studie a poznámky univ. prof. dr. A. V. Isačenko a doslov J. Komorovský, vydal Ján Horáček, Bratislava a Turč. Sv. Martin 1947,…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Pštross
(1885-1954)
Antický dům obytný: příspěvek k poznání rodinného domu v době hellenistické a římské.
No.: 684Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, díl I., Dům řecký, 26 tabulí a 200 dokument. vyobrazení v textu, studie podle vlastních pozorování a nálezů ve výkopech na Delu, Theře, v Prieně a v Pompejích doplněná o architektonické nákresy, plány a schémata, původní model antického domu na tab. 25 a 26 modeloval dle návrhu autora m…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Klára Bočkayová
(1948)
Jiří Olič: Letní romance
No.: 683Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 sign. ilustrace na samostat. přílohách a podpis na deskách K. Bočkayová, básně a podpis na deskách J. Olič, vydala Klára Bočkayová, 1981, volné listy v obálce, ex. 25/28, 36s., lehce zažloutlá ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Tekoucí světlo božství Sestry Mechtildy Magdeburské
No.: 682Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a úprava Jar. Benda, vydala Marta Floriánová, Stará Říše na Moravě 1920, 257 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Hofbauer at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Kapinus
(1900-1968)
Pupava
No.: 681Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, linoryty a úprava J. Kapinus, vydala M. R. Junová, Tasov 1939, 39 s., brož, obálka přo okrajích zažloutlá, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Moji přátelé
No.: 680Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt Fr. Bílek, vydal autor, Jinošov na Moravě 1917, II. vydání, Ex. 462/500, 58 s., karton. vazba, natržený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Smrt Pavly Kytlicové
No.: 679Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Deml, vydal sám autor, Tasov 1932, 3 reprod. fotogr. P. Kytlicové, reprod. Markova exlibris, inic., tit. viněta, ob., 1000 výtisků, 104 s., brož, obálka při okrajích zašpiněná, pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Václ. Bol. Nebeský: Protichůdci
No.: 678Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept a vazba J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex-libris, Praha 1924, 1 sv. sbírky Zlatá stezka, Ex. 76/300, svázal Ant. Tvrdý, 46 s., karton vazba, lehce vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukov…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
E.A. Poe: Dvě povídky
No.: 677Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept Jan Konůpek, typo. úprava Karel Dyrynk, vydal Arno Sáňka, Brno 1926, 6. sv. knihovny 200, Ex. 17/200 na pravém japonu, 59 s., karton vazba, na hřbetu poškozená, vybledlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pir…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran - The Raven
No.: 676Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, česko anglický text, přel. O.F. Babler, viněta za titulem R. Michalik, tisk Kryl a Scotti, vydal Stanislav Vrbík, Olomouc 1930, pův. brož, 22s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Maska červené smrti a jiné novelly
No.: 675Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka linorytem, dekorativní rámec titulu, nakl. značka a úprava Petr Dillinger, 1. sv. Knihy času a ducha, vydal Arnošt Kvasnička, Praha 1918, pův. brož, 92s., ob. zašlá a přeložená, okraje pokrčené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Ohnivý kůň / Ďábel ve zvonici
No.: 674Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob., nakl. značka, viněta v titulu a v závěru a ilustrace v přílohách Milivoj Uzelac, podobizna autora za titulem E. Manet, 3. sv. knihovny Duha, vydal V. Rytíř, Praha 1919, pův. brož, 65s., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav; vyzdibil, Milivoj Uzelac, 4. sv. knihovny Duha, vydal V…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnošt Hrabal
(1886-1969)
Jan Lebeda: Křížová cesta
No.: 673Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, viněty a reprodukce kreseb A. Hrabal, vydal Alois Chvála Praha 1960, nestr., volné listy v papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdiš Duša
(1888-1958)
František Lazecký: Nad slezskými písněmi
No.: 672Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, sign. dřevoryt ve frontispise, iniciály F. Duša, vydal Slezský kulturní ústav, Praha 1947, Ex. 107/250, 13 s., nerozřezáno, volné listy v papír. přebalu, přebal zašpiněný jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of M. Slevogt, membe…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnošt Hello
(1828-1885)
Člověk
No.: 671Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Slovo k Otčenáši Františka Bílka
No.: 670Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, 65 kreseb a vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašpiněné a skvrnité, vnitřek ve velmi dobrém stavu , Provenance: Antiquarian Ostrovní,…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Charles Nodier
(1780-1844)
Biblioman
No.: 669Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podobizna od G. Staala ve frontispise, překlad Jarmil Krecar, vydal časopis Knihomil, Král. Vinohrady 1918, Ex. 132/225, Hadrový český papír, 26 s., karton vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Časopis Vpřed + Junák
No.: 301Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešity, Vpřed: I. ročník, číslo 10 - 38, svázáno, jeden sešit (36) volně, Praha 1946, clpl. vazba, dobrý stav; + čtyři čísla týdeníku Junák 1946 (13, 14, 15, 16), obsahuje kompletní Foglarův a Fischerův komiks Pískloun a Tlouštík a navazující Rychlé Šípy , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Picka
(1897-1957)
Jan Noha: Ruce a práce
No.: 746Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Básně o sazbě, tisku a knize, podpis autora v tiráži, úprava Jar. Picka, vydal Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, Ex. 125/450, 51 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivo Rublič
(1917)
Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi
No.: 745Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispise a dřevoryty v textu I. Rublič, podpis překladatale J. Fišera, vydal F. J. Müller, Praha 1944, 18. sv. sbírky Lis knihomilův, Ex. 203/380, 31 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
K.H. Borovský: Epigramy
No.: 744Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace a podpis Jos. Lada, doslov a podpis Miloslav Novotný, vydalo Krajské nakladatelství Havlíčkův Brod, 1949, Ex. 232/500, 91 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Halas
(1901-1949)
Staré ženy
No.: 743Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 svazky, podpis autora, vydal Fr. Borový, Praha 1935, 1939, 35 s., clpl. a plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Halas: Hořec
No.: 742Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, frontispis Toyen, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1934, 47 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Machovské variace; Zahrada Popelčina; Tonoucí stíny
No.: 741Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, podpis a věnování J. Hora, vydal Fr. Borový, Praha 1933, 1936, 1940, 99+68+40 s., 2x plpl. a 1x clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Alda
(1901-1970)
od noci k ránu
No.: 740Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování básníka na patitulu, 15. sv. edice Paprsek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, orig. brož., ex.144/300, 38 s., obálka mírně zašlá a při krajích ošoupaná, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Opolský
(1875-1942)
Dědictví
No.: 739Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1923, 44 s., vevázaná obálka, pergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Jan Opolský: Čtení z hvěz a obelisků
No.: 738Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka, kresby, úprava V. Tittelbach, vydala Umělecká beseda, Praha 1936, 91 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, zlacená ořízka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and D…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jaroslav Seifert: Přilba hlíny
No.: 737Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby V. Rabas, vydalo nakladatelství Práce, Praha 1945, 91 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac, H. Schwaiger and M. Svabinsky, member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Motyčka
(1886-1960)
Josef Holý: Černé moře
No.: 736Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava Jar. Motyčka, vydal Přemysl Plaček, Praha 1912, 56 s., pl. kožená vazba, desky místy odřené, naprasklá předsádka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fráňa Velkoborský: Sníh na horách
No.: 735Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, sign. lept a úprava C. Bouda, vydal St. Minařík, Praha 1928, Ex. 90/550, 66 s., pergamen. vazba, při okrajích lehce zašlá vazba, desky lehce prohlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associ…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED