-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
2x exlibris pro Vladimíra Franceva
No.: 45Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x ex libris, 11 x 12cm a 7,5 x 9,5cm, při okrajích lehce zahnědlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech
No.: 466Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt s portrétem autora ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ed. Symposion, sv. 27, ex. 120/500 na Japanu Banzay, pův. brož, 233s., zaprášené okraje listů, uvolněné archy, mírně zohýbané růžky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of pro…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hana Dostálová
(1890-1981)
Předchůdci (Sborník současné francouzské literatury)
No.: 471Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, návrh vazby a úprava H. Dostálová, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1925, ex. 51/400 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 17, obs. texty či básně např. H. Barbusse, J.-R. Bloch, G. Duhamel, R. Rolland, J. Romains aj., pův. clkžn. vazba, 217s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Nabídka k rozprodeji
No.: 44Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
lístek, s nabídkou V. Preissiga k rozprodeji zbylých výtisků alba bar. leptů, průsvitný papír Westminster typewriting Paper, 14x19 cm, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Máchovské variace
No.: 427Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4 x litografie, 1944, 4 x cca 18,5 x 11,5 cm, vždy značeno dole v desce CB, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Paul Gauguin
No.: 465Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryty vyzdobil J. Štursa, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1909, LII svazek Knih dobrých autorů (KDA), vignety vyzdobil a knihu přeložil J. Marek, úv. slovo M. Marten, clpl. převazba, 88s., zažloutlý papír, ušpiněné desky, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
I. Wernisch, P. Rudolf, J. Hůla a V. Vokolek: Sonety
No.: 470Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor experimentálních sonetů čtyř autorů, vyd. nákladem vlastním?, 1990, podp. s věn. V. Vokolek na záložce, volné listy v pův. ob., nestr., ušpiněná ob., jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Charles-Louis Philippe: V městečku
No.: 472Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, osmi dřevoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 46/500 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 21, pův. clkžn. vazba, 102s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Československé legie v Rusku, malířské dokumenty
No.: 560Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 35 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři:J. Vlček, F. Parolek, M. Smolka, O. Matoušek, V. Nikodem, F. VikZiegelheim, J. Malý, J. Hartman, vyd. Památník odboje, Praha, 1922, velmi do…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Píseň Šalomounova
No.: 559Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
8x suchá jehla, 1996, 32,5 x 21,5 x 3,2 cm, vše sign. DU V. Komárek, č. 64/100, Bibliofilské vydání biblického textu v jazyce českém, německém, anglickém a francouzském, na který vytvořil Vladimír Komárek osm suchých jehel ve formátu 23 x 14,5cm. Tištěno na ručně čerpaném papíru Jantar, jako 13. sva…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku
No.: 565Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, sign. lept J. Konůpek, č. 41, přl. Emil Walter, vyd. L. Bradáč, Praha, 1919, pevná vazba, 67s., vazba opoteřbena, otlučené rohy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Alfred de Vigny: Smrt vlka
No.: 573Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25,5 x 18 cm, sign. dřevoryt J. Konůpek, vyd.Družstevní práce, České Budějovice, 1945, přkl. Karel Šafář, ex.: 18/250, volné archy v obálce, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Ketzek
(1906-1978)
Naši Svatí a Blahoslavení
No.: 572Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 47 x 33 cm, 12 sign. litografií F. Ketzek, předmluva S.M. Braito, Praha 1944, volné listy v org. karton. deskách, karton zašpiněn, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. H. Brunner, J. Benda
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Karlův most
No.: 571Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10x litografie, 42,5 x 30 cm, 10x sign. litografie, autoři: Jiří Lacina, Vladimír Pokorný, Josef Procházka, vyd. Vátvarná škola, Praha, 1955, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mádlo
(1934-2008)
Vracím se k tobě moje město
No.: 570Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
11x litografie, 41 x 60 cm, 11x sign. litografie Jiří Mádlo, vyd. Nástup, Pelhřimov, 1967, ex.: 190/200, volné listy v obálce, chybí litografie č. 11 a 13, obálka více opotřebena, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. Rada and V. Silovsky
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Book of Advice
No.: 577Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v angličtině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID6**4 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Francois Villon: Dvě balady
No.: 585Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the dis…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna
No.: 584Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se čtyřmi původními lepty, 1989-90, 21 x 15 cm, vše sign. DU O. Kulhánek 90, č. 35/200, Bibliofilsky vypravený svazek přináší výbor z komorní lyriky předního představitele české literární dekadence. Zahrnuje ukázky ze všech autorových básnických sbírek (zazděná okna (1894), Sodoma (1895)…
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
No.: 583Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,7 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta A 168/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Isidore Ducasse comte de Lautréamont: Maldoror
No.: 230Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 12 celostr. barevných ilustrací J. Štyrský, typograficky upravil a obálku navrhl Karel Teige, výbor ze Zpěvů Maldororových usp. Philippe Souppault a Karel Teige, přel. Jindřich Hořejší (II.-VI. Zpěv) a K. Teige (I. Zpěv), studie o Lautréamontově životě a díle taktéž K. Teige, tisk Kryl …
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Šmejkal: Štyrský a Toyen 1921-1945
No.: 228Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, reprodukce 4 kreseb Toyen a 1 Štyrského v textu, 40 čb. reprodukcí z tvorby v přílohách na křídovém papíře, příprava a katalog výstavy V. Linhartová a Fr. Šmejkal, 23. sv. edice Směr, vydala Moravská galerie Brno a SČSVU, Praha 1967, brož, 75s., velmi dobrý stav, ob. při krajích lehce poško…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID9**4 History of bids
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
No.: 582Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,6 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta B 190/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: ID6**4 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.
No.: 232Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Konstantin Biebl: Zloděj z Bagdadu
No.: 231Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J. Čapek, vyd. Erna Janská, Praha, 1925, jako I. svazek Nové edice Hyperionu, celkem 1000 výtisků, pův. brož, 31s., okraj zadní strany ob. drobně natržen, na hřbetu dva drobnější flíčky, jinak velmi pěkný, krásný stav!, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Strach
No.: 229Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a titul. list J. Štyrský, vydalo Ústř. studentské knihkup. a nakladatelství, Praha 1930, 4. sv. edice Pražské Saturnalie, 2000 výtisků, 82 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu potrhaná, poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky a…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Paul Eluard: Veřejná růže
No.: 227Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace koláží a typografie J. Štyrský, překlad V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, 76 s., ppl. převazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
No.: 226Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Pietro Aretino: Život kajícnic
No.: 225Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace na titul. listu a 3 celostr. čb. ilustrace Toyen, 4. sv. edice 69, jako přísně soukromý tisk vydal Jindřich Štyrský, Praha 1932, volné listy v papír. deskách, ex. 53/200, papír domácí simili japan, skvrnky na s. 28-29, hřbet desek při krajích poškozený, dobrý stav, Provenance:…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Vítězslav Nezval: Řetěz štěstí
No.: 224Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis na patitulu V. Nezval, frontispis a rytina na vazbě Toyen, úprava A. Chvála, 8. sv. ed. Dobré knihy, vydal V. Čejka, Praha 1936, pův. clpl. vazba, 180s., bez obálky, skvrny na deskách, hrany desek odřené, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
No.: 223Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list K. Teige & O. Mrkvička, edice Odeon sv. 6, vydal Jan Fromek, Praha 1926, dobová polopl. převazba, 103s., dobrý stav, obálka chybí, papír lehce zažloutlý, rohy desek odřené,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles Univ…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED