-
Karel Šafář
(1938-2016)
Soubor grafický listů
No.: 445Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10 x lept, uloženo v papírovém obalu, rozměr alba 30 x 15 cm, vše sign. PD K. Šafář, the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
No.: 550Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, m…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Konvolut 15 tisků ze Staré Říše
No.: 484Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Pod sluncem satanovým
No.: 485Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Fotograf a muzika
No.: 285Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
fotografická kniha, 23,5 x 18,5 cm, 10x bar. fotografie z dokumentu režisérky E. M. Bergerové z roku 1974, foto: J. Promberger, fotografie nalepeny na plátěných stránkách, vložena čb. fotografie Josefa Sudka a režisérky E. M. Bergerové, clpl. vazba, vazba místy zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Ant…
Current price: 1.100 CZK (46 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Milan Kundera
(1929)
Nesmrtelnost
No.: 714Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, r. 1997, vyd. Atlantis, Brno, 1993, pův. clpl. vazba s obálkou, 350s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.100 CZK (46 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Jiří Škoch
(1938-2022)
Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší
No.: 19Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava Jana Zrzavého 1918-1923
No.: 271Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog ke druhé výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1923, bez textu, pouze seznam 49 kreseb a obrazů s dobovými cenami, dvojlist, 4s., velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava prací Jana Zrzavého
No.: 270Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog k vůbec první výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1918, text autora a seznam 92 kreseb a obrazů z let 1907-1916 s dobovými cenami, sešit, 16s. (včetně obálky), velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Ze…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 294Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, 7. vydání, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1945, plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Praga panoramica
No.: 288Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, v italštině, vydal Odeon 1992, 290 s., clpl. vazba s obálkou, obálka lehce natržená, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of K. Novak, member of The Manes Association of Fine Artists, constituent member of Fotoklub …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Máchovské variace
No.: 427Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4 x litografie, 1944, 4 x cca 18,5 x 11,5 cm, vždy značeno dole v desce CB, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Karlův most
No.: 571Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10x litografie, 42,5 x 30 cm, 10x sign. litografie, autoři: Jiří Lacina, Vladimír Pokorný, Josef Procházka, vyd. Vátvarná škola, Praha, 1955, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.
No.: 232Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Paul Eluard: Veřejná růže
No.: 227Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace koláží a typografie J. Štyrský, překlad V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, 76 s., ppl. převazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
František Halas: Tvář. Poesie 1930 - 1931
No.: 210Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, 1., 2., a 3. vydání, frontispis, vazba J. Štyrský, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1931, 1932, 1936, 42 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vilém Szpyk
(1902-1939)
Líheň
No.: 208Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příloha Ozvěn Vlasty Buriana, Praha 1933, 41 s., původní pap. obálka s fotomontáží autora na přední straně sestavenou z fotografií Karla Hájka a Centropressu, text modře tištěný, velmi vzácně se objevující knížka poesie nekonvenčního výtvarníka a básníka Viléma Szpyka (1902 – 1939) stál…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Voskovec&Werich, Hoffmeister: Svět za mřížemi : hudební komedie o 3 aktech a epilogu
No.: 200Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, návrh obálky Adolf Hoffmeister , 125. sv. Hry Českého jeviště, Nákladem Divadelního a hudeb. knihkupectví, nakladatelství a antikvariátu vydal Evžen J. Rosendorf, Praha 1933, orig. brož, 112s., okraje ob. lehce pokrčené, nakladatelem pozměněná adresa na ob., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**0 History of bids
-
J&J Voskovec&Werich
Vest Pocket Revue
No.: 199Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**0 History of bids
-
Julius Laurenčič
Naše mocnářství
No.: 176Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Provenance: Antiquarian D…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
V zámku a v podzámčí
No.: 157Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: An…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hermann August Julius Voellger
(1855-1930)
Berner Bauten
No.: 153Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alan Alexander Milne
(1882-1956)
Dobrodružství medvídka Pů
No.: 180Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Arbes
(1840-1914)
J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence
No.: 178Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anton Ruthner von
(1817-1897)
Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten
No.: 177Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rafael Santi
(1483-1520)
Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte
No.: 171Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Claudius Claudianus
(369-404)
Cl. Claudiani Opera quae exstant ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis Bipontinae
No.: 170Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Charles Vuitasse
(1660-1716)
Tractatus theologici
No.: 168Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17 cm, svazek č. 6, vyd. Joannem Baptistam, 1738, pův. kožená vazba, 436s., poničený hřbet v horní části, desky a knižní blok spojeny papírovou páskou v přední části, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hans Christian Andersen
(1805-1975)
Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena
No.: 160Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Pohorská vesnice
No.: 158Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED