• Cyril Bouda

    Kytice růží

    No.: 251470

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:11

    dřevoryt, 11,1 x 8,3 cm, sign. PD C. Bouda, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris Jaroslav Štilec

    No.: 251471

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:12

    dřevoryt, 14,2 x 10,2 cm, LD značeno ve štočku FK, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 250 CZK (10 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris Míla Fendrychová

    No.: 251472

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:13

    dřevoryt, 12,1 x 8,1 cm, LD značeno ve štočku F.K, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 250 CZK (10 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris (vlastní)

    No.: 251473

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:14

    dřevoryt, 13,1 x 8,5 cm, sign. PD F.Kobliha, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris Jaroslav Štilec

    No.: 251474

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:15

    dřevoryt, 11,2 x 8,2 cm, LD značeno ve štočku FK, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Exlibris Luise Bergmann

    No.: 251475

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:16

    dřevoryt, 13,7 x 9 cm, sign. PD F.Kobliha, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Detail chrámu

    No.: 251476

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:17

    lept, 17,1 x 10,8 cm, sign. PD F.Kobliha, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Motiv Malostranský

    No.: 251477

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:18

    dřevoryt, 13,1 x 8,7 cm, LD značeno ve štočku F. Kobliha, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Sedící žena

    No.: 251478

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:19

    dřevoryt, 16,6 x 12,2 cm, sign. PD F.Kobliha, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: ID7**5 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    V plamenech

    No.: 251479

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:20

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • André Stéfan

    Dáma ve fialových šatech

    No.: 251480

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:21

    akvarel, tuš, papír, 25 x 17 cm, sign. LD A. stéfan, vzadu razítko: le présent dessin original de avec tous droits de reproduction exclusifs, datace? a podpis: stéfan, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Jan Konůpek

    Exlibris Stanislav Švehla

    No.: 251481

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:22

    lept, 1918, 10,8 x 8,6 cm, sign. PD Konůpek 1918, lehce zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Jan Konůpek

    Exlibris Stanislav Švehla

    No.: 251482

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:23

    lept, 1918, 13,7 x 8 cm, sign. PD Konůpek, lehce zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Božena Němcová

    No.: 246383

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:27

    fired clay, v. 33 cm, signed V. Makovský, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky, K. Krattner, J. Stursa, member of The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

    Estimate: k CZK

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Karel Havlíček Borovský

    No.: 246384

    Planned termination: 21. 01. 2021 15:28

    fired clay, v. 42 cm, signed V. Makovský, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky, K. Krattner, J. Stursa, member of The Manes Association of Fine Artists

    Estimate: k CZK

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Píseň o chrámu

    No.: 252260

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:00

    5x litografie, 38 x 28 cm, značeno v desce, původně 6 litografií tiskl Fr. Tocl, jedna chybí, drobné skvrny na přebalu, the disciple of prof. J. Loukota and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. Matejcek and J. Mukarovsky at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Různí autoři

    Bezručovské motivy

    No.: 252261

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:01

    12x linoryt, 1985, 19 x 12,9 až 11,5 x 8 cm, 10x signováno, Album opavských výtvarníků na bezručovské motivy. F. Černý, S. Havlík, D. Hrudníková, L. Kačírková, M. Kačírek, L. Marková, M. Mrázková, H. Nováková, J. Škarohlídová, Z. Tázlarová, M. Teršová, D. Urbaník, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Různí autoři

    Polní práce, Spánek, Polední odpočínek, Pradleny

    No.: 252262

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:02

    3x litografie, 1x linoryt, 1935, 26,6 x 39; 25,4 x 36,4 cm, Umělecká beseda svým členům na rok 1935, 4 grafiky: V. Sedláček, B. Vaníček, O. Kerhart, A. Moravec, text F. Skácelík, natržený přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    No.: 252263

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:03

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Otto Matoušek

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    No.: 252264

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:04

    bibliofilie s pěti litografiemi, 1934, 30,5 x 20,5 cm, 196, Moravská Ostrava 1934, počet stran 27, volné listy v kartonovém obalu, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague, …

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    No.: 252265

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:05

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    No.: 252266

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:06

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Pra…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    No.: 252267

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:07

    bibliofilie, 1926, 22 x 14,5 cm, knihovna Tyršův odkaz, typograficky upravil a vazbu navrhl Karel Dyrynk, číslo výtisku 261, původní brožovaná vazba, zachovalý stav, některé listky uvolněny, pošpiněná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    No.: 252268

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:08

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    No.: 252269

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:09

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    No.: 252270

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:10

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Cyril Bouda

    Květná neděle - Marie Majerová

    No.: 252271

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:11

    Current price: 100 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID2**1 History of bids

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    No.: 252272

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:12

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    No.: 252273

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:13

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    No.: 252274

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 25. 01. 2021 16:14

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (28 €)