• Jiří Sopko

    Hory I-III

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2020 15:00

    olej, sololit, 2002, 3krát 72 x 24 cm, triptych, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Jiří Sopko

    Hory I-III

    Položka č.: 85

  • Jiří Sopko

    Strom I-III

    Položka č.: 84

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Stěhování

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    tuš, akvarel, papír, 1964, 20 x 25,5 cm, sign. PD Topor 64, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Muži s kostkami

    Položka č.: 82

    tuš, akvarel, papír, 25,5 x 18,5 cm, sign. PD Topor, rám, papír v horní části lehce zvlňený a pokrčený, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Člun u skal

    Položka č.: 81

    tuš, pastel, papír, 1956, 23,5 x 33,5 cm, sign. PD Topor 1956, rám, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    V běhu

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    tuš, akvarel, koláž, papír, 39,8 x 31,7 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux, Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze., antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Vladimír Komárek

    Dívka a květina

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    2x olej, lepenka, 1969, 30 x 24,5 cm, sign. PD V. Komárek, rám, vzadu popsáno: Milé Marii Janíčkové na paměť věčnou namaloval Vladimír Komárek z Medvězí 1969, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě me…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Cháron

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    olej, dřevotříska, 30 x 19,3 cm, umělecké počátky Josefa Lehoučky jsou těsně spojeny s orientací okruhu studentů z ateliéru Františka Tichého na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kteří byli tehdy - a svým způsobem v různé míře trvale - upoutáni podněty surrealismu. Byl to Mikuláš Medek, Stanislav…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Chalupa pod strání

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    olej, sololit, 31 x 17,4 cm, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Nábřeží

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    akvarel, papír, 1986, 14 x 6,3 cm, sign. LD Kolínská, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. V. Sychry a V. Pukla

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Sedící akt

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    tužka, papír, 1999, 40,5 x 32 cm, sign. PD S. Podhrázský 1999, rám, žák prof. F. Tichého, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    pastel, papír, 1978, 26,5 x 18,5 cm, sign. PD R. Hliněnský 78, rám, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    pastel, papír, 1978, 27 x 18 cm, sign. vzadu Rob. Hliněnský 78, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 72

    pastel, papír, 1977, 21 x 17 cm, sign. PD R. Hliněnský 1977, rám, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 71

  • Ladislav Karoušek

    (1926-1991)

    Září

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    olej, plátno, 1964, 60 x 70 cm, sign. LD Ladislav Karoušek, lišta, PN odpadlá malba, žák prof. V. Silovského a M. Holého, člen skupiny M 57

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    akryl, plátno, 1976, 33 x 41 cm, sign. PD Načeradský 76, rám, vzadu signováno Načeradský 76, Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo …

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

  • Jiří Načeradský

    Galaktický stroj

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    akryl, plátno, 1981, 22 x 44 cm, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Jiří Načeradský

    Dialog kudlanek

    Položka č.: 67

    tempera, tuš, lepenka, 1978, 29 x 30 cm, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Odpočívající Kudlanka

    Položka č.: 66

    akryl, lepenka, 1976, 21 x 41 cm, sign. vzadu Načeradský 14. 12. 76, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Olympia

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (1.960 €)

    bronz, 1938, v. 30 cm, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

    Aktuální cena: 49.000 CZK (1.960 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Samson

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    bronz, v. 18 cm, značeno Horejc, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, patří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek Samsona je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtvarného umění, …

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Toaleta

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    bronz, v. 44,5 cm, č. 1/5, pozdější odlitek, odlito z původního sádrového modelu v roce 2003 v počtu 7 kusů, certifikát přiložen, původní sádra z r. 1911 pochází z pozůstalosti fotografa Eugena Wiškovského, reprodukováno: soupis NG 1995/96 str. 187, soupis č. 37, studium na keramické škole v Bechyni…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 62

    pastel, papír, 1989, 21 x 15,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1989, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Pes, kůň a člověk

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, papír, 1980, 47,5 x 44 cm, sign. PD Jan Bauch 1980, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Z počá…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Svitky

    Položka č.: 60

    olej, email, plátno, 1979, 36 x 54 cm, sign. DU Vl. Jarcovják 79, rám, Autor obrazů, ale také rozměrných a monumentálních realizací v tuzemsku i zahraničí je jedním z těch poválečných žáků Emila Filly, kteří již krátce po studiích na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v padesátých letech minulé…

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tužka, papír, 1995, 41,5 x 29 cm, sign. DU Karlíková, rám, studium na Oficina Pragensis, žákyně prof. Strnadela a A. Kybala na VŠUP v Praze, členka VO Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani

    Položka č.: 58

    tužka, papír, 1995, 41,5 x 29 cm, rám, studium na Oficina Pragensis, žákyně prof. Strnadela a A. Kybala na VŠUP v Praze, členka VO Umělecké besedy v Praze

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Postava

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, papír, 1988, 30,2 x 20,5 cm, sign. PD Matal 88, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SVU Aleš v Brně a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a dalších

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)