• Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Philippe Soupault: Negr

    No.: 1289

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:13

    bibliofilie, obálka A. Hoffmeister, vydal Ot. Štroch - Marien, Praha 1928, 20. svazek Knih dnešku, edice Aventinum, 87 s., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Karel Konrád: Robinsonáda

    No.: 1287

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:11

    bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Langer: Pražské legendy

    No.: 1275

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:59

    kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Torquatto Tasso: Šeptání noci

    No.: 1268

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:52

    bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Neruda: Prosté motivy

    No.: 1267

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:51

    bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu

    No.: 1265

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:49

    bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    No.: 1256

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Michl

    (1901-1977)

    Petr Bezruč: Já

    No.: 1255

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:39

    bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Gross

    (1909-1985)

    J. Kotalík: František Gross

    No.: 1253

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:37

    kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architectur…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    No.: 1252

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID2**2 History of bids

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů

    No.: 1249

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:33

    bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    G. A. Bürger: Baron Prášil

    No.: 1239

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:23

    kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Šohaji (8 studií leptem)

    No.: 1229

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:13

    bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Láska a příroda

    No.: 1223

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:07

    Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel May

    (1842-1912)

    Po dobrodružných stezkách (Old Zach)

    No.: 1213

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:57

    kniha, 8 povídek - Muž s polovicí tváře, Hamäil, Španělský cikán, Zpívající voda, Na březích Dviny, Cesta vyvržených, Vzkříšení, Merhameh, úvodem medailonek překladatele o K. Mayovi, přel. D. Jam (pseud. Jar. Moravce), 1. sv. edice Posmrtné vydání spisů, vydalo Nakladatelství knihovny dobrodružných…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die grossen Seefahrer des 18. Jahrhunderts

    No.: 1212

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:56

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ein Lotterie-Loos Los číslo 9672

    No.: 1209

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:53

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Leiden eines Chinesen in China Číňanovy trampoty v Číně

    No.: 1208

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:52

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Kalendář Hollar 2007

    No.: 1197

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:41

    5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Jan Měřička

    (1955)

    Grafika

    No.: 1193

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:37

    katalog s litografií, 1996, 22 x 17,5 cm, sign. PD Jan Měřička, č. 98/200, katalog k výstavě Jan Měřička, Hradec Králové, Galerie Moderního umění, prosinec 1996, v nákladu 500 ks

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Konvolut PF a přání

    No.: 1190

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:34

    různé techniky, různé rozměry do 21 x 15 cm

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert Brichet

    Charlotte

    No.: 1174

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:18

    mědirytina, 1784, 21,1 x 14,4 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert Brichet

    Anoblissement du Sexe

    No.: 1170

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:14

    mědirytina, 1784, 21,5 x 14,7 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Peter Bohmanns Erben

    Grosskreuz der bairischen Krone / Grosskreuz des des Ord. beider Sicilien

    No.: 1169

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:13

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, na zadní straně popsáno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter vom Bade in England / Ritter von Montesa

    No.: 1168

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:12

    kolorovaná mědirytina, 1822, 16 X 10,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter der Freude in Baden /Dame des Ordens der h. Katharina in Russland

    No.: 1167

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:11

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Řehák

    Demonstrujeme vsedě

    No.: 1076

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:40

    tuš, papír, 21,3 x 31,6 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Řehák

    V bytovém družstvu

    No.: 1075

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:39

    tuš, papír, 21 x 31,5 cm, dole text: Přicházím synka zapsat do bytového družstva - za 18 let bude potřebovat byt!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alena Dostálová

    (1932-2011)

    Prodavač

    No.: 1074

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:38

    fix, akvarel, papír, 1969, 33 x 23,7 cm, dole text: „… a prodavače rozděloval každému podle jeho potřeb až do chvíle, kdy ho odvezli ve svěrací kazajce… (Mladý svět č. 23-69), oboustranná kresba, pokrčený a znečištěný papír v rozích, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Fisarek at…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Maličkosti

    No.: 1071

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:35

    tuš, papír, 21 x 29,6 cm, monogramováno LD AB, dole text: Furt jsem mu říkal, že maličkosti nestojí za to. Dlouho to trvá a pak se to najednou s ostudou vysype!, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The Academ…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.