-
Karel Jaromír Erben
(1811-1870)
Prostonárodní české písně a říkadla
No.: 159Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17 cm, vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav, …
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
No.: 111Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polopl. vazba , 100s., frontispis chybí, desky při krajích odřené, listy místy nečisté, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Konvolut tří Boudníkovských textů
No.: 87Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, obs. 1) V. Boudník: Corpus Delicti (kresby a dopisy 1956-1957), vyd. Spolek přátel Vladimíra Boudníka, 1974, edice Explosionalismus, 200 výtisků, upr. O. Hamera, volné listy v pův. ob.; 2) V. Merhaut: Testy Vladimíra Boudníka, Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. č. 133, 2x dvojlist (6s.); …
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Pozvánka na přednášku
No.: 47Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dvojlist, pozvánka na přednášku V. Preissiga 19.11.1918, Wentworth Institute, Boston, il. převzata z knihy Color printing Arts of Book z r. 1915, vyd. The Society of Printers, ruční papír, na zadní straně lehce odřený, jinak velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Oh…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Alchymáže
No.: 265Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, 2x výtvarníkem podepsaný tisk (pův. příloha katalogu), vyd. Divadlo hudby, Olomouc, 1972, text L. Novák a A. Nádvorníková, dvojlist, flíček na obálce, stopa po přeložení, vyšisované okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of TT club, the group Q
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Chata v Jezerní kotlině
No.: 300Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vydal Jan Kobes a synové, Praha II. 1941, 2. svazek Knihy táborového ohně, 313 s., karton. vazba, J. Kobes nechal svázat do jiných desek než jaké byly vydány čtenářům pro svázání samostatně zakoupených sešitů, na hřbetu poškozená, lehce zkosená vazba, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Arthur W. Dow: Vojt. Preissig
No.: 40Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dosud asi neznámý katalog Preissigovy výstavy, uspořádané A.W. Dowem, děkanem Teachers College na Columbijské universitě v New Yorku, kde v té době V.P. vedl kurzy bar. tisku a knižní tvorby, vyd. Montclair Art Museum, 1914-1915, obs. soupis olejomaleb a graf. díla, sešit, velmi dobrý stav,…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
L art moderne tchécoslovaque du ler au 27 Juin 1937
No.: 252Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, francouzský katalog k významné výstavě československého výtvarného umění v Paříži roku 1937, vyd. Galerie Jean Charpentier, Paris, 1937, koncepce výstavy Václav Nebeský, úv. text J. Pečírka, reprodukce děl: Kubišta, Špála, Procházka, Filla, Gutfreund, Kremlička, Zrzavý, Nowak, V. Beneš, Tic…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Tankový prapor
No.: 417Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka M. Kravjanský, sv. 1, vyd. Sixty Eight Publishers, Toronto 1971, brož, 241s., ob. vzadu místy odřená, hrany ob. odřené, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
gen. prof. JUDr. Bohuslav Ečer
(1893-1954)
The Czech part of Silesia and the neighbouring parts of Moravia and the Munich Agreement (Das böhmische Schlesien und die benachbarten mährischen Gegenden und das Münchner Abkommen)
No.: 400Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, politicko-statistický dokument určený mezinárodní veřejnosti upozorňující na neoprávněnost záboru českého území v moravskoslezském prostoru podle falešně stanoveného národnostního klíče po Mnichovské dohodě, National Silesian Union, Brno 1938, 22 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiqu…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Karneval
No.: 397Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Devetsil
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
15.000 Km na lokomotivě za měsíc
No.: 382Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 16 cm, vyd. Práce, Praha, 1951, edice Průkopníci socialistické práce, pův. sešit s obálkou, 39s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Jak luninci v SSSR pečují o lokomotivy
No.: 381Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 14 cm, 3 články o stachanovcích strojní služby, vyd. Práce, Praha, 1951, pův. sešit s obálkou, 47s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Jakub Deml: Rosnička
No.: 356Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Deml, reprodukce kresby na titulu J. Váchal, kresba na obálce a konci knihy J. Kapin, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, 2. vydání, 500 výtisků, 117 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, na hřbetu zateklina, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Písně o čtyřech posledních věcech člověka
No.: 355Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
H. Mandysová: Český symbolismus
No.: 350Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 listy s reprodukcemi dřevorytů Fr. Koblihy k Mstivé kantiléně, úvodní text H. Mandysová, básně K.H.Mácha, Fr. Kaván, K. Hlaváček, 12 vyobr. v textu, vydala Východočeská galerie v Pardubicích 1989, sešit v deskách, 16 s., desky při krajích pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Charles Baudelaire
(1821-1867)
Les Fleurs du Mal
No.: 349Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, předmluva Theophile Gautier, francouzsky, umělecká vazba K. Dudešek(?), Collection Manz, vydal Manz, Wien kol. 1920, polopergamen. vazba se stříbrnou linkou a třemi vazy, 279 s., dole na hřbetu drobně odřená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Josef Augusta: Pravěké ptactvo
No.: 334Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, m…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Do středu Země
No.: 316Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. V. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1929, II. vydání, 217 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Jules Verne
(1828-1905)
Plující město
No.: 314Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. P. Férat, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 184 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Sonety o Praze
No.: 597Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Nové krajiny a zátiší
No.: 281Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis pod volně vloženou fotografií J. Zrzavý, vyd. Vilímkova galerie, Praha, 1947, 8 čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, text M. Míčko, sešit, nestr., téměř odpadlá a při okrajích lehce poškozená ob., jinak dobrý stav; přiložena pův. dobová pozvánka na výstavu, Aantiqari.at Radhošťská, , t…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Čeští hudební skladatelé
No.: 787Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
9x podpis, rukopis, 34 x 24,5 cm, podpisy, rukopisy, náčrty notových záznamů: Jaroslav Křička, Karel Moor, Josef Vlach - Vrutický, Václav Neumann (dirigent), Emil Němeček, Silvetr Hipman, 2x Jan Seidel, Jaroslav Krombloch, vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Johann Sebastian Bach
No.: 531Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Arthur Kunhert: Paganini
No.: 512Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jindřich Teuchner: Hudba vrcholného léta
No.: 506Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x rytina (první sign.) V. Mašek a 1x světlotisk a podp. v tiráži J. Teuchner, vyd. Vácav Lácha, Praha, 1935, ex. 60/195 na ručním papíře Hahnemühle, upr. K. Dyrynk, pův brož, 58s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kateřina Sienská
(1347-1380)
Listy svaté Kateřiny Sienské
No.: 487Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnošt Hello
(1828-1885)
Člověk
No.: 671Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
P. Eluard: Veřejná růže
No.: 215Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, čtyři koláže a úprava J. Štyrský, přel. V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, nakladatel. clpl. vazba se zlac. vinětou na deskách, 75s., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prag…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Akrobat
No.: 202Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání, návrh obálky a úpava V. Obrtel, vyd. Rudolf Škeřik, Praha, 1927, ed. Plejada, sv. 1., pův brož s ob., 44s., velmi dobrý, pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED