-
Umberto Urbano
(1885-1969)
Rukopis s podpisem
No.: 788Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 6 x 15 cm, podpis na kart. papíru, kart. i fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kotalík
(1920-1996)
Korespondence
No.: 793Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
5x dopis s podpisem, 30 x 21 cm, 5x dopis s podpisem J. Kotalík, 1x dopisní obálka, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Durych: Sedmikráska
No.: 757Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Morávek
(1896-1959)
Chrudim (12 původních dřevorytů)
No.: 533Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloslav Moucha
(1942)
Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna
No.: 522Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Pravoslav Kneidl
(1927-2003)
Řád Strahovské knihovny 1672
No.: 507Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile k 300. výročí vzniku teologického sálu Strahovské knihovny, vyd. PNP, Praha, 1971, karton. desky s ornamentem, doprovodný text P. Kneidl, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Dajč
(1943)
Jaroslav Seifert: Podzim
No.: 500Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Toufr, Bulant, Kos and Hylis at The Institute of Education in Jihlava, prof. Hadlac…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
R. Krupička: Práh srdce
No.: 498Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Rudolf Medek: Prsten
No.: 497Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryt. viněty a úprava Fr. Kobliha, vydal arch. Fr. Tichý, Hradec Králové 1914, 58 s., polopergamen. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
R. Ponchon: Múza v hospodě
No.: 495Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, mědiryt na titul. listu, 3x mědiryt v příloze a podpis v tiráži V. Mašek, tisk M. Pegrassi, vydal Václav Pour, Praha 1948, zakázková polokož. vazba, ex. 63/300, 37s., suchá pečeť Pourovy edice v tiráži, ruční maršovský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra
No.: 494Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Nova et Vetera svazek 28.
No.: 488Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 9 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Otto Al. Tichý, 1918, pův. brož, v krásném stavu!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Václav Slavíček
(1895-1938)
Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky
No.: 483Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Dite, Wurzl and V. H. Brunner, memb…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Práce a utrpení ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové za církev / za obrácení hříšníků a za umírající s obrazy svátků
No.: 482Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 85. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1926, ex. B40/50 na holandském japonu, pův. brož, 156s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Igor Vik
(1895-1957)
Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník
No.: 479Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Lorenc
(1919-1999)
Dominique Janvier: Mezi Nilem a Vilainou
No.: 478Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vincent Hložník
(1919-1997)
Ján Kostra: Ave Eva
No.: 756Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora v tiráži, kresby V. Hložník, vydalo vydavatelství Elán, Bratislava 1944, Ex. 3/1000, 69 s., semišová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela and J. Novak at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaromír Doležal
(1883-1965)
Slovanská tělocvičná jednota Sokol
No.: 801Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
konvolut materiálů, 1898/1914/1947, účastnická karta na Sokolském sletu na oslavu Palackého (podepsán Bratr fr. Zákora, Valašské Meziříčí 1898); členský průkaz Slovanské tělocvičné jednoty Sokol Vídeň I. (podepsán Bratr Jaromír Doležal, 1914); tištěný text Dr. Sam. Št. Osuský: Masaryk-Sokol-Slováci …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Noha
(1908-1966)
Dvanáct májů
No.: 656Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1938, 350 výtisků, 92 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Stěpan Ščipačov: Sloky lásky
No.: 645Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie, vazba, předsádka a věnování M. Švabinský, úprava. M. Kaláb, vydal Svět sovětů, Praha 1959, 500 výtisků, 98 s., kožená vazba se zl. reliéfem, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivo Rublič
(1917)
S.K. Neumann: Sedm vybraných básní
No.: 642Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, dřevoryty I. Rublič, vydal F.J. Müller, Praha 1946, 9. sv. sbírky 7 vybraných básní, Ex. 22/200, 41 s., polopergamen. vazba, obálka vevázaná, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Florian
(1873-1941)
A. Maurois: Mlčení plukovníka Brambla
No.: 693Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis naproti titulu J. Florian, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1920, karton. převazba, 155s., poškozený hřbet, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Malíři básní
No.: 692Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x podepsaná reprodukce ilustrací (Adolf Born, Jiří Šalamoun a Vladimír Suchánek), vyd. jako příležitostný tisk Mladá Fronta, Praha, 1987, celkem 8 vložených listů s reprod. v pův. ob., lehce opotřebené okraje ob. s flíčkem na přední straně, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Miriam
No.: 691Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla naproti titulu, dřevorytová viněta na tit. listě a kresby na ob. a před tiráží Fr. Bílek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1937, v 500 exemplářích, pův. brož, 198s., několik uvolněných archů, lehce ušpiněná o při okrajích pomačkaná obálka, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Ra…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Mohyla
No.: 690Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla za titulem, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1926, pův. brož, 207s., lehce opotřebené obálka, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi
No.: 689Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi
No.: 688Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, na patitulu ruční přípis + Pavla Kytlicová prosí o Memento J. Demla, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1932, pův. brož, 126s., lehce opotřebená papírová obálka, místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Tekoucí světlo božství Sestry Mechtildy Magdeburské
No.: 682Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a úprava Jar. Benda, vydala Marta Floriánová, Stará Říše na Moravě 1920, 257 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Hofbauer at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran - The Raven
No.: 676Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, česko anglický text, přel. O.F. Babler, viněta za titulem R. Michalik, tisk Kryl a Scotti, vydal Stanislav Vrbík, Olomouc 1930, pův. brož, 22s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Maska červené smrti a jiné novelly
No.: 675Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka linorytem, dekorativní rámec titulu, nakl. značka a úprava Petr Dillinger, 1. sv. Knihy času a ducha, vydal Arnošt Kvasnička, Praha 1918, pův. brož, 92s., ob. zašlá a přeložená, okraje pokrčené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED