• John Heartfield

    (1891-1968)

    J. Hašek a K. Vaněk: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a v ruském zajetí I-VI

    No.: 1486

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:30

    kniha, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvního svazku vzadu vevázána barevná obálka k sešitovému vydání a u druhého svazku vzadu vevázána černobílá obálka k sešitovému vydání, u vš…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Marcel Schwob: Imaginární životy

    No.: 1338

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:02

    bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anthonius Van Dyck

    (1599-1641)

    Frederick Prince of Aray

    No.: 1171

    Auction price: 2.600 CZK (109 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:15

    mědirytina, 48,5 x 34 cm, značeno LD Ant. van Dyck pinxit., DU Paulus Pontius scupsit., PD C. van der Stock excudit. , uprostřed přeloženo, při okraji 2 x natrženo, mírně pomuchlaný papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.600 CZK (109 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Jeden kus života

    No.: 1559

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:43

    40x kresba, 22,5 x 16,5 - 15 x 10,7 cm, ilustrace ke knize, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emil Fafek

    (1922-1997)

    Soubor fotografií

    No.: 1548

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:32

    87x bromostříbrná fotografie, 19 x 27 cm, soubor fotografií reportážního fotografa E. Fafka, 43x foto. značeno razítkem na zadní straně, 22x bez razítka, fotografie zachycují společenský, kulturní, sportovní a politický život, 22x fotografie různých autorů zachycujících E. Fafka při práci nebo v so…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Ať žije život!

    No.: 1461

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:05

    bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Tigrid

    (1917-2003)

    Ozbrojený mír

    No.: 1375

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:39

    kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Vzpomínkový list

    No.: 1362

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:26

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Otokar Březina: Esej

    No.: 1330

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:54

    bibliofilie, 3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni Vlad. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v ob., 170 ex., nestr., obálka při okraji natržená, lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bo…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    L. Kundera: Vzpomínka na krajinu bez měst * Horaria

    No.: 1295

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:19

    bibliofilie, 4x orig. sign. linoryt Karel Valter, podpis na titulu a báseň L. Kundera, 7. sv. edice Velen, sestavil a vydal jako neprodejný tisk Dr. Jan Vykoukal, volné listy v obálce, ex. 32/90, 21 x 15,5 cm, nestr., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of the group L…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    No.: 1271

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:55

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Demel

    (1942)

    Katalog s grafikou

    No.: 1280

    Auction price: 2.200 CZK (92 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:04

    bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architectu…

    Current price: 2.200 CZK (92 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • . neurčený autor

    Adelheid

    No.: 1553

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:37

    92x fotografie, 28 x 25 cm, 64 čb. a 27 bar. fotografií různých rozměrů, z filmu Adelheid, režie František Vláčil, předloha Vladimír Körner, hrají Petr Čepek a Emma Černá, r. 1969, volné fotografie, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikolaj Leczycki

    (1574-1653)

    USUS MEDITANDI, TYRONIBVS, ET PROFICIENTIBVS IN VIA SPIRITUALI accommodatus / AUTORE R.P. NICOLAO LANCICIO e Societate JESV

    No.: 1516

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:00

    kniha, kniha meditací pro denní modlitby každý den v roce, latinský text, antikva, též kurzíva, signatury, kustody, zdob. innociála, dekorativní vlys za titulem, viněta v závěru, tisk Typis Universitatis Carolo-Ferdinandeae in Collegio Soc: Iesv ad S. Clementem, Pragae 1665, dobová kožená vazba s ra…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean-Frédéric Osterwald

    (1663-1747)

    Les Saintes écritures de lancien testament

    No.: 1512

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:56

    kniha, Písmo svaté - Starý zákon, překlad do francouzštiny od švýcarského kalvinistického teologa J.-F. Ostervalda doplněný o zrcadlový hebrejský text, obs. počáteční biblické texty Genesis až po 2. Královskou knihu, tisk Guillaume Watts nákladem Société Biblique Britannique et Étrangere, London 185…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder

    No.: 1340

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:04

    kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 1334

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:58

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Kováčik

    (1959)

    Hommage a Dušan Polakovič, album

    No.: 1182

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:26

    lept, 2017, 6 x 5 cm, sign. UD E. A. Ivan Kováčik, 2017, autorský tisk

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012 )

    Intelektuální život

    No.: 1066

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:30

    fix, papír, 16,6 x 23 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012 )

    Nový začátek

    No.: 1065

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:29

    fix, papír, 20, 9 x 30 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Michael Probst

    (1757-1809)

    Angliae Scotiae et Hiberniae

    No.: 1057

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:21

    kolorovaná mědirytina, 47,5 x 55,5 cm, uprostřed přeloženo, zejména v horní části poškozeno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Die Statt Eger am Wasser Eger

    No.: 1056

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:20

    dřevoryt, 28,9 x 35,5 cm, zažloutlý papír, uprostřed přeložený; místy papír pokrčený nebo poškozený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Partie Occidentale de L´Empire de Russie

    No.: 1035

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:59

    kolorovaná mědirytina, 1750, 48,5 x 63 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Hispaniae et Portugalliae Regna

    No.: 1033

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:57

    kolorovaná mědirytina, 43,5 x 54,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a místy při okrajích natrženo, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Brázda

    (1952)

    EXL PF ETC (Lásky v detailech vs. detaily lásek)

    No.: 1195

    Auction price: 1.900 CZK (80 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:39

    bibliofilie, 1987, rozměr souboru 19,5 x 15 cm, Editio 13, vydal OV SSM v Olomouci roku 1987, tento výtisk má číslo 79, studied at The Secondary School of Applied Arts, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Mikula at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 1.900 CZK (80 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Franz Karl Wolf

    (1764-1836)

    Paul Nettl: Der Prager Kaufruf

    No.: 1528

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:12

    kniha, 36 ručně kolorovaných a 12 čb. tisků postav pražských měšťanů, obchodníků a podomních řemeslníků z 18. stol., předlohy kreslil F. K. Wolf, text sepsal P. Nettl, německy frakturou, vydal Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen, Praha 1930, brož + volné listy v polopl. kazetě, 24s., ex. …

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Charles Varry

    Die famose Wiener Köchin in der Schürzentasche.

    No.: 1525

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:09

    kniha, kniha receptů kuchaře Ludvíka XVI., německy, fraktura, vydal Verlag von F. Karafiat, Brünn (Brno) 1873, polopl. převazba s ob. nalepenou na deskách, 442 s., listy skvrnité, hrany desek a hřbetu opotřebené , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    SSSR - Úvahy * kritiky * poznámky

    No.: 1482

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:26

    sborník, 19 x 15 cm, kniha delegace Společnosti pro hospodářské a kulturní sblížení s Novým Ruskem do SSSR v roce 1925 - redigoval B. Mathesius, texty Theodor Bartošek, Gabriel Hart, Jindřich Honzl, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vladimír Procházka, Zdeněk Nejedlý, Jaroslav Seifert, Jiří Stolz, Kare…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    No.: 1399

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:03

    kniha, 4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, redakce B.B. Buchlovan, tisk Kryl, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69 s., zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Křížová cesta

    No.: 1339

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:03

    bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.