• Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Tankový prapor

    No.: 417

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka M. Kravjanský, sv. 1, vyd. Sixty Eight Publishers, Toronto 1971, brož, 241s., ob. vzadu místy odřená, hrany ob. odřené, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • gen. prof. JUDr. Bohuslav Ečer

    (1893-1954)

    The Czech part of Silesia and the neighbouring parts of Moravia and the Munich Agreement (Das böhmische Schlesien und die benachbarten mährischen Gegenden und das Münchner Abkommen)

    No.: 400

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, politicko-statistický dokument určený mezinárodní veřejnosti upozorňující na neoprávněnost záboru českého území v moravskoslezském prostoru podle falešně stanoveného národnostního klíče po Mnichovské dohodě, National Silesian Union, Brno 1938, 22 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiqu…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Karneval

    No.: 397

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Devetsil

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    15.000 Km na lokomotivě za měsíc

    No.: 382

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 20 x 16 cm, vyd. Práce, Praha, 1951, edice Průkopníci socialistické práce, pův. sešit s obálkou, 39s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    Jak luninci v SSSR pečují o lokomotivy

    No.: 381

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 20 x 14 cm, 3 články o stachanovcích strojní služby, vyd. Práce, Praha, 1951, pův. sešit s obálkou, 47s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Jakub Deml: Rosnička

    No.: 356

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis a věnování J. Deml, reprodukce kresby na titulu J. Váchal, kresba na obálce a konci knihy J. Kapin, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, 2. vydání, 500 výtisků, 117 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, na hřbetu zateklina, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Písně o čtyřech posledních věcech člověka

    No.: 355

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    H. Mandysová: Český symbolismus

    No.: 350

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 4 listy s reprodukcemi dřevorytů Fr. Koblihy k Mstivé kantiléně, úvodní text H. Mandysová, básně K.H.Mácha, Fr. Kaván, K. Hlaváček, 12 vyobr. v textu, vydala Východočeská galerie v Pardubicích 1989, sešit v deskách, 16 s., desky při krajích pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Charles Baudelaire

    (1821-1867)

    Les Fleurs du Mal

    No.: 349

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, předmluva Theophile Gautier, francouzsky, umělecká vazba K. Dudešek(?), Collection Manz, vydal Manz, Wien kol. 1920, polopergamen. vazba se stříbrnou linkou a třemi vazy, 279 s., dole na hřbetu drobně odřená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Josef Augusta: Pravěké ptactvo

    No.: 334

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Do středu Země

    No.: 316

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 17,5 cm, il. V. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1929, II. vydání, 217 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Plující město

    No.: 314

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 17,5 cm, il. P. Férat, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 184 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Sonety o Praze

    No.: 597

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Nové krajiny a zátiší

    No.: 281

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis pod volně vloženou fotografií J. Zrzavý, vyd. Vilímkova galerie, Praha, 1947, 8 čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, text M. Míčko, sešit, nestr., téměř odpadlá a při okrajích lehce poškozená ob., jinak dobrý stav; přiložena pův. dobová pozvánka na výstavu, Aantiqari.at Radhošťská, , t…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    Čeští hudební skladatelé

    No.: 787

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    9x podpis, rukopis, 34 x 24,5 cm, podpisy, rukopisy, náčrty notových záznamů: Jaroslav Křička, Karel Moor, Josef Vlach - Vrutický, Václav Neumann (dirigent), Emil Němeček, Silvetr Hipman, 2x Jan Seidel, Jaroslav Krombloch, vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bedřich Housa

    (1926-2020)

    Johann Sebastian Bach

    No.: 531

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Arthur Kunhert: Paganini

    No.: 512

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jindřich Teuchner: Hudba vrcholného léta

    No.: 506

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x rytina (první sign.) V. Mašek a 1x světlotisk a podp. v tiráži J. Teuchner, vyd. Vácav Lácha, Praha, 1935, ex. 60/195 na ručním papíře Hahnemühle, upr. K. Dyrynk, pův brož, 58s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kateřina Sienská

    (1347-1380)

    Listy svaté Kateřiny Sienské

    No.: 487

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arnošt Hello

    (1828-1885)

    Člověk

    No.: 671

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    P. Eluard: Veřejná růže

    No.: 215

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, čtyři koláže a úprava J. Štyrský, přel. V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, nakladatel. clpl. vazba se zlac. vinětou na deskách, 75s., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prag…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Akrobat

    No.: 202

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1. vydání, návrh obálky a úpava V. Obrtel, vyd. Rudolf Škeřik, Praha, 1927, ed. Plejada, sv. 1., pův brož s ob., 44s., velmi dobrý, pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur

    No.: 188

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Pr…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Ein Lesebuch für Kinder

    No.: 106

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Marysko

    (1915-1988)

    Emoční itinerář + Za Karlem Maryskem

    No.: 89

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, 1) Emoční itinerář, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, jako svou 66. publikaci, obs. Emoční diář, Milostní deník, Groteskní povídky, He Hablado con Fidel, Vyřkl prdel v Národním divadle, Filosof z předměstí, Ediční poznámka, clpl. vazba se zlacením, 318s., velmi dobrý stav; 2) Za Karlem …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Vůle lidu (propagandistická kniha o Číně)

    No.: 392

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, několik čísel časopisu Vůle lidu (volný překlad), obs. velké množství obrazového materiálu (čb. i bar. fotografie, reprodukce, mapy aj.), vyd. v Číně, 1950, uprostřed knihy umístěn rozkládací čb. plakát s Mao Ce-tungem, plpl. převazba, pův. ob. vevázány, místy jen trochu ušpiněno, desky mírně…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Nauka o cestovním ruchu

    No.: 390

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obsáhlý text neurčeného autora či autorů s širokým záběrem týkajícího se cestovního ruchu, jednotlivé kapitoly pojednávají např. o historii, významu, předpokladech cestovního ruchu, jiné o o provozu hotelů, restaurací, o funkcích jednotlivých číšníků, o organizaci, zaměstnancích, stravování a…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Bellum. Cyklus 7 barevných dřevorytů

    No.: 369

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1913 v rozměrech originálu, 7 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 9 listů, velmi velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda a…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ďáblova zahrádka aneb přírodopis strašidel to jest: neobyčejná cesta mezi ďáblovými dětmi, přízraky a bytostmi přírodními, zjevujícími se často hříšnému člověku

    No.: 362

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, první vydání reprintu Váchalova originálu z roku 1924, doslov Jan K. Čeliš, úprava Aleš Krejča, 2. sv. edice Knihy Josefa Váchala, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha 1992, celopl. vazba s ob., 316s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Cesta kolem světa za osmdesáte dní

    No.: 320

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, román byl do češtiny přeložen v témže roce kdy premiérově vyšel ve Francii, přel. J. Drn, č. 2 roč. 7. Matice lidu na rok 1873, vydal Spolek pro vydávání laciných knih českých, Praha 1873, pův. brož, 244s., zkosená vazba, obálka zašlá,okraje otrhané, hřbet popraskaný, dobrý stav, P…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.