-
Hugo Gellert
(1892-1985)
Century of the common man
No.: 1204Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:48
3 x serigrafie, 1943, 51 x 40,5 cm, jednotlivé listy signovány, Two Speeches by Henry A, Wallace Vice-President of the United States, Silk Screen prints by Hugo Gellert, International workers order New York, velikost tisků 38,6 x 33, volné listy, soubor není kompletní, na papíře místy skvrnky, mírně…
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel May
(1842-1912)
Um stillen ozean
No.: 1205Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:49
kniha, vyd. Karl-May Verlag, Drážďány, 1879, desky z tvrdšího papíru, 607s., obálka při okrajích potrhaná, na hřbetu částečně přelepená, flíčky na listech, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel May
(1842-1912)
Pirát
No.: 1206Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:50
kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Vor der Flagge des Vaterlands (Vynález zkázy)
No.: 1207Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:51
kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 255s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Die Leiden eines Chinesen in China Číňanovy trampoty v Číně
No.: 1208Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:52
kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Ein Lotterie-Loos Los číslo 9672
No.: 1209Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:53
kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Der Findling 1+2 Malý Dobráček
No.: 1210Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:54
kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Die Gebrüder Kip 1+2
No.: 1211Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:55
kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 256+250s., mírně odřené a rozvolněné vazby, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
Die grossen Seefahrer des 18. Jahrhunderts
No.: 1212Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:56
kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel May
(1842-1912)
Po dobrodružných stezkách (Old Zach)
No.: 1213Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:57
kniha, 8 povídek - Muž s polovicí tváře, Hamäil, Španělský cikán, Zpívající voda, Na březích Dviny, Cesta vyvržených, Vzkříšení, Merhameh, úvodem medailonek překladatele o K. Mayovi, přel. D. Jam (pseud. Jar. Moravce), 1. sv. edice Posmrtné vydání spisů, vydalo Nakladatelství knihovny dobrodružných…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel May
(1842-1912)
Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand
No.: 1214Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:58
kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J.O. Curwood: Syn Kazanův
No.: 1215Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:59
kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Bob Hurikán: Jezdci z Arizony; Pobožný střelec
No.: 1216Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:00
2x sešit, návrh obálky K. Saudek, vydal P.M. Agentura Expres, Praha 1969, 2x sešit, 80 + 53 s., obálka zašlá, při okrajích zašpiněná, hřbety natržené, zažloutlé listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Jaroslav Foglar: Jeskyně Saturn
No.: 1217Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:01
sešit, původní komiks Káji Saudka podle scénáře Jaroslava Foglara, předmluva P. Nosek, ob. a kresby K. Saudek, vydalo nakladatelství Zlatý kůň ve spolupráci s Českou speleologickou společností, 1991, nestr. (24s.), sešit, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdiš Duša
(1888-1958)
Bán Strahinić
No.: 1218Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:02
bibliofilie, titulní list sign. dřevoryt a 12 x sign. dřevorytů příloh F. Duša , cyklus třinácti dřevorytů F. Duši k srbské lidové písni přel. O.F. Babler, vytiskl na ručním lisu a vydal Jar. Picka, Praha 1941, volné listy v deskách, 31 x 22 cm, ex. 46/105, nestr. (23 s. + 13 příloh), hřbet obálky p…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Vindišová
Gérard de Nerval: Chiméry
No.: 1219Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:03
bibliofilie, ilustrace M. Vindišová, tiskl Jaroslav Picka, Praha 1954, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná v horní části lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Březina
(1868-1929)
Z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové
No.: 1220Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:04
Bibliofilie, usp., doslovem a pozn. opatřil Ant. Veselý, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1931, ex. 160/250, upr. K. Dyrynk, obs. faksimilem reprod. dopisy, brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Paul Claudel
(1968-1955)
Patero velikých ód provázených processionálem na pozdrav novému věku
No.: 1221Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:05
Bibliofilie, přel. B. Reynek, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, brož, 167s., uvolněné archy, lehce potrhané okraje obálky , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
André Suarés
(1868-1948)
Napoleon
No.: 1222Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:06
Bibliofilie, přel. J. Zaorálek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelot IV., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
André Suarés
(1868-1948)
Láska a příroda
No.: 1223Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:07
Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Istler
(1919-2000)
J. Kainar: Osudy
No.: 1224Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:08
Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cobra (Belgium and France), member of the surrealistic group Skupina RA,…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Čtení o Starém Srbsku
No.: 1225Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:09
kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, …
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Skala
(1947)
B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly
No.: 1226Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:10
kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Nikl
(1960)
Takitak
No.: 1227Auction price: 7.000 CZK (292 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:11
bibliofilie, Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s vlnou určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním karto…
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alois Fišárek
(1906-1980)
Obrazy a kresby
No.: 1228Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:12
bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Ar…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
No.: 1229Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:13
bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
No.: 1230Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:14
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of TT club, the group Q
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
No.: 1231Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:15
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabi…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
No.: 1232Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:16
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
No.: 1233Auction price: 3.600 CZK (150 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:17
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.600 CZK (150 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eduard Milén
(1891-1976)
Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení
No.: 1234Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:18
bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 1235Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disc…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Jiroudek
(1914-1991)
Č. Berka: František Jiroudek
No.: 1236Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:20
kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. W. Nowak at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Sedm v rijnu and The Mane…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
No.: 1237Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:21
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jos. Hora: Máchovské variace
No.: 1238Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:22
kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
G. A. Bürger: Baron Prášil
No.: 1239Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:23
kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion
No.: 1240Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:24
bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otakar Štáfl
(1884-1945)
Oskar Wilde: Slavík a růže
No.: 1241Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:25
kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
No.: 1242Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
No.: 1243Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů
No.: 1244Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:28
bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Žemlička
(1934)
Francois Villon: Balady
No.: 1245Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:29
bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Helena Konstantinová
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
No.: 1246Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The S…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
No.: 1247Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Jones, E. M. Ward and G. W. Maynard in the USA
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
No.: 1248Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
No.: 1249Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
No.: 1250Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:34
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jaromír Rašín: Kleopatra
No.: 1251Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:35
bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of F…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
No.: 1252Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**2 History of bids
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
No.: 1253Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 14:37
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architectur…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED