auction history

  • Max Švabinský

    Obálka s kresbou Maxe Švabinského a známkou s portrétem Alfonse Muchy

    No.: 486

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 17. 06. 2020 15:00

    tužka, papír, 9 x 14 cm, DU monogr. MŠ, obálka mírně pomuchlána,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

  • Max Švabinský

    Kresebný návrh na známku s portrétem Jana Štursy

    No.: 485

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    tužka, papír, obálka se známkou, 4,8 x 3,3 cm, DU monogr. MŠ, finální známka přiložena,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Bedřich Václavek

    (1897-1943)

    Středisko, literární měsíčník (4. ročník, č. 1, 2, 4 a 5)

    No.: 483

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. B. Kilian, Brno, 1936, chybí č. 3!, texty různých autorů, rediguje B. Václavek, 4x sešit, celkem 166s. (chybí s. 71-102), ušpiněné obálky, jinak dobrý stav,

    Current price: 2.800 CZK (112 €)

    Last auctioneer: ID1**8 History of bids

    Nové stavby pražské

    No.: 480

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, 68 fotografických snímků na 64 listech (1 tabule chybí, č. 29); fasády, detaily, vrata, vestibuly, vyd. Ant. Schroll & Co., Vídeň, 1906, světlotisk, volné listy v pův. plpl. deskách, místy flíčky na listech, okraje desek mírně opotřebeny, dobrý stav,

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    H. Belloc: Cesta do Říma

    No.: 478

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, zlacená horní ořízka, 324s., velmi dobrý stav,

    Current price: 1.600 CZK (64 €)

    Last auctioneer: ID2**5 History of bids

  • Karel May

    (1842-1912)

    Hulánova láska

    No.: 498

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, díl IV. Vyzvědač z Ortry, vydal Al. Hynek, Praha 1913, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Fr. Nožička, 471 s., sta…

    Current price: 2.300 CZK (92 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Karel May

    (1842-1912)

    Vánoce

    No.: 497

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, secesní úprava, vydal Al. Hynek, Praha 1909, 1. vydání, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Jos. Pfeiffer, 469 s., …

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel Hloucha: Řiďte loď k Pacifiku

    No.: 493

    kniha, vzácně se vyskytující titul s originální obálkou, ilustrace, návrh obálky a vazba Zd. Burian, 10 čb. kvašových ilustrací v textu, 7 čb. kvašových ilustrací v rozkládacích přílohách, edice S puškou a lassem, tisk Ant. Novák, Kutná Hora, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1937, 301 s., plátěná v…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Divokým Kurdistanem

    No.: 491

    přebal knihy, původní přebal knihy, návrh Zd. Burian, tisk Löschner a spol. Vršovice, vydal Jan Toužimský, Praha 1930, edice Malé série románů, při okrajích a v místě hřbetu lehce poškozený, pokrčený, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy…

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Cesta kolem světa za 80 dní

    No.: 490

    kniha, 49 čb. ilustrací L. Benett, přeložil B. Klika, edice Dobrodružné cesty, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1900, nakladatelská plátěná vazba typ Stužka, vazba Jos. Pfeiffer, 257 s., malé skvrny, oděrky na hřbetu, skvrny na některých listech, stránky ohmatané, vazba v předsádkách naprasklá, lehce zk…

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Do měsíce

    No.: 489

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1929, il. E. Bayard a A. de Neuville, původní brož, 153s., restaurováno, flíček na spodní ořízce, jinak velmi dobrý, krásný stav,

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Konvolut ilustrací

    No.: 508

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    volné listy, 36 x 25 cm, 77x ilustrace (lakovky) vytištiné pro vevázání do knih a torza obálek, volné listy, některé listy zašpiněné a zohýbané, většina v pěkném stavu, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member…

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Robert Louis Stevenson

    (1850-1894)

    Zlatý ostrov (Ostrov pokladů)

    No.: 499

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, il. a ob. G. Roux, upr. Václav Beneš Šumavský, vydal Jos. R. Vilímek,, Praha 1924, 333s., pl. nakladatelská vazba s lepenou kolorovanou obálkou na deskách, drobné odřeninky na hranách vazby, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 525

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, 1956, 24,5 x 18,2 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Můj šálek kávy

    No.: 520

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    fotografie, monotématické leporelo 14 fotografií autorem sledovaného šálku kávy v měnícím se prostředí, kartonové desky, vzadu značka, otisk/stopa šálku na desce, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Antonín Lhoták

    (1897-1975)

    Fotografická pozůstalost

    No.: 516

    fotografie, velké množství fotografií soch, medailí a ostatních děl A. Lhotáka, stav místy horší, některé fotografie zašpiněny, mírná pachová stopa, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 543

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, 1956, 18,1 x 24,5 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 542

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, 1956, 24 x 18,1 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 539

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, 1956, 24 x 18,2 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 538

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, 1956, 23,5 x 18,2 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 535

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 532

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 531

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, 1956, 17,4 x 24 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 530

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Na řeku...!

    No.: 529

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Bílé opojení

    No.: 561

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, kolem r. 1960, 25,3 x 20,1 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Bílé opojení

    No.: 560

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, kolem r. 1960, 20 x 25,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Bílé opojení

    No.: 558

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Bílé opojení

    No.: 557

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    bromostříbrná fotografie, kolem r. 1960, 24 x 18,1 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Bílé opojení

    No.: 554

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    bromostříbrná fotografie, kolem r. 1960, 24,2 x 17,4 cm, na zadní straně značeno razítkem FOTO LADISLAV SITENSKÝ, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)