On-line auction

auction history

  • Martin Mrkva

    (1989)

    Vanitas III.

    No.: 242074

    Auction price: 6.000 CZK (240 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 01. 2020 18:15

    oil, particleboard, 86 x 62 cm, signed lower/right M. Mrkva, framed , from the Series Vanitas, které vznikaly během šestiměsíční stáže v Budapešti, zde měl autor přístup do anatomického kabinetu a mohl po libosti skládat nebytosti, jak cyklus obrazů původně nazýval, nebytosti s existencí omezenou na…

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

    Estimate: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Darts players

    No.: 242075

    Auction price: 9.000 CZK (360 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 23. 01. 2020 18:13

    oil, canvas, 2018, 60 x 80 cm, signed lower/left Jan Skorka Lauko 2018, framed , Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je ozna…

    Current price: 16.000 CZK (640 €)

    Last auctioneer: ID6**8 History of bids

    Estimate: 12 000 - 18 000 Kč CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Self Portrait (Dynamite)

    No.: 242054

    Auction price: 7.500 CZK (300 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 01. 2020 18:44

    woodcut, 1921, 14,5 x 11,5 cm, signed lower/left J. Váchal, framed , rám, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolvoval soukromou školu A. Kalvody a graficko…

    Current price: 13.000 CZK (520 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

    Estimate: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Petr Nikl

    Obelisk

    No.: 242059

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 01. 2020 18:40

    lithography, 1990, 31,3 x 25,5 cm, signed lower/right Petr Nikl 1990, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Paderlik

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

    Estimate: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Composition

    No.: 242055

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 01. 2020 18:33

    lithography, 1960, 52,8 x 40 cm, signed lower/right Istler 60, no. XIV., kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na meziná…

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

    Last auctioneer: ID7**1 History of bids

    Estimate: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Maxmilián Švabinský

    Poet and his muse

    No.: 242051

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 01. 2020 18:32

    woodcut, 1931, 54 x 41 cm, signed lower/right MŠvabinský, slightly wavy, wrinkled paper at the edges, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, member and chairman o…

    Current price: 9.000 CZK (360 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Planet

    No.: 242030

    Auction price: 75.000 CZK (3.000 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 22. 01. 2020 18:11

    oil, assemblage, wood, 1993, 71 x 99,5 cm, signed lower/right J. Vožniak 1993, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla defi…

    Current price: 75.000 CZK (3.000 €)

    Last auctioneer: ID2**4 History of bids

    Estimate: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Wrestle

    No.: 242002

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 01. 2020 18:19

    pen, ink, paper, 15 x 20,5 cm, monogr. lower/left AP, framed , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, the disciple of prof. Schwaigr at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

    Estimate: 15 000 - 18 000 Kč CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Landscape with river

    No.: 241998

    Auction price: 250.000 CZK (10.000 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 01. 2020 18:18

    oil, cardboard, cca 1930-35, 69 x 98 cm, signed lower/left Radimský, consulted and authenticity verified by PhDr. Michal Zachař, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a C…

    Current price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

    Estimate: k CZK

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Na Studnickém

    No.: 241967

    Auction price: 28.000 CZK (1.120 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 01. 2020 18:27

    olej, karton, 37,5 x 49,5 cm, sign. PD Kaván Na Studnickém, rám, název malby se vztahuje k lokalitě studnických polí v okolí Studnice, kde František Kaván často maloval, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, při okrajích malba mírně zašlá, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. …

    Current price: 28.000 CZK (1.120 €)

    Last auctioneer: ID4**7 History of bids

  • Oldřich Kulhánek

    The Fall

    No.: 241965

    Auction price: 35.000 CZK (1.400 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 01. 2020 18:22

    Current price: 35.000 CZK (1.400 €)

    Last auctioneer: ID5**1 History of bids

  • Josef Velčovský

    Židovský hřbitov

    No.: 241963

    Auction price: 29.000 CZK (1.160 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 01. 2020 18:20

    akryl, plátno nalepeno na dřevě, 1988, 40 x 50 cm, sign. PD Velčovský 88, rám, vzadu štítek Galerie Dílo, studied at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste, the disciple of prof. K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. S. W. Heyter at The Atelieru 13 in Paris, member…

    Current price: 29.000 CZK (1.160 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

    Madona a sv. Šebestián

    No.: 241943

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 01. 2020 18:00

    olej, plátno, 201,5 x 112, 5 cm, rentoilováno

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Marie Helena Štecherová

    (1919-2003)

    Hvězda

    No.: 228679

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 01. 2020 14:40

    lept, 1995, 17,8 x 15,8 cm, sign. PD M.H. Štecherová 95, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Palickova and K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, O. Kokoschka at ´The School of Perception´ in Salzburg

    Current price: 100 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Různí autoři

    Česká původní grafika III.

    No.: 228646

    Auction price: 2.300 CZK (92 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 01. 2020 14:22

    10x grafika, autoři: P. Dillinger - linoryt, V. Fiala - dřevoryt, L. Jiřincová - litografie, F. Kobliha - dřevoryt, A. Macková - dřevoryt, 2x V. Mašek - litografie a dřevoryt, V. Silovský - lept, K. Štěch - dřevoryt, K. Vik - dřevoryt, vše signováno, volné listy v kartonových deskách, Provenance: An…

    Current price: 2.300 CZK (92 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Různí autoři

    Česká původní grafika IV.

    No.: 228645

    Auction price: 1.700 CZK (68 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 01. 2020 14:21

    10x grafika, autoři: P. Dillinger - linoryt, V. Fiala - dřevoryt, A. Macková - dřevoryt, V. Mašek - litografie, A. Moravec - lept, V. Plátek - litografie, V. Polášek - dřevoryt, V. Sedláček - litografie, A. Strnadel - litografie, K. Vik - dřevoryt, vše signováno, volné listy v kartonových deskách, P…

    Current price: 1.700 CZK (68 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Akty

    No.: 228642

    Auction price: 4.900 CZK (196 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 15. 01. 2020 14:18

    5x lept, 5 leptů P. Kotík, vše signováno, úvodní slovo napsal Fr. Halas, vydalo Družstvo Dílo přátel umění a knihy, Praha, 250 výtisků, volné listy v papírových deskách, desky potrhané , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The Academy of…

    Current price: 4.900 CZK (196 €)

    Last auctioneer: ID1**8 History of bids

  • Věra Kryšpinová

    Zima

    No.: 213150

    Auction price: 450 CZK (18 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 01. 2020 14:22

    fotografie, 1930, 17,3 x 23,3 cm, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 450 CZK (18 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Pudrující se dívka

    No.: 202414

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 14. 01. 2020 14:03

    aquarelle, pencil, paper glued on fibreboard, 1919, 100 x 80 cm, sign. LD K. Šimůnek 1919, torn, waved paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof. V. Brožík and F. Engelmüller at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Jaroslav Bartoš

    (1926)

    Paridův soud

    No.: 199458

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 01. 2020 14:40

    serigraphy, 1989, 20,8 x 15 cm, sign. DM JBartoš 1989, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Sculpture and Masonry in Horovice, the disciple of prof. K. Pokorny at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Tolerance 95

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Josef Ruszelák

    Jaro

    No.: 177849

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 01. 2020 14:11

    lept, 1984, 14,4 x 14,4 cm, sign. DU Josef Ruszelák 84, pasparta, autorský tisk, lehce zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste, the member of UVU, the group 5+2, Q, The Association of Czech Graphic Designers, SVUM Hodonin

    Current price: 100 CZK (4 €)

    No.: 177685

    Auction price: 90 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 01. 2020 14:09

    oil, hardboard, 30,5 x 41 cm, painting damaged in places, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 90 CZK (4 €)

    Horská krajina

    No.: 177683

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 01. 2020 14:08

    oil, hardboard, 34 x 50 cm, signed RD unreadable, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Havrani

    No.: 229946

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 23:54

    mědirytina, 7 x 5 cm,

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Erika Molínová

    (1927)

    No.: 228890

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 23:44

    kombinovaná technika, , plast, 60 x 80 cm, PD monogr. EM,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID4**6 History of bids

  • Eugen Jonáš

    Před kostelem

    No.: 228552

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 23:30

    lept, 27,3 x 23,3 cm, sign. PD, lehce zažloutlý papír,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa ve Studeňanech u Jičína

    No.: 228300

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 23:16

    dřevoryt, 1946, 14,5 x 10,2 cm, PD značeno ve štočku AM 46, lehce zažloutlý papír, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 1.400 CZK (56 €)

    Last auctioneer: ID7**6 History of bids

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kostel s chalupou v Radimi u Jičína

    No.: 228299

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 23:14

    dřevoryt, 1946, 14,9 x 10,5 cm, LD značeno ve štočku AM 46, lehce zažloutlý papír, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 600 CZK (24 €)

    Mladý šlechtic

    No.: 224305

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 22:50

    tužka, pastel, papír, 25,5 x 17 cm, PD značeno, rám, na rámu oděrky,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID8**9 History of bids

  • Jaro Beran

    (1892-1962)

    Čtenáčka, Ex libris Jaro Beran

    No.: 224051

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 09. 01. 2020 22:38

    původní dřevoryt, 1925, 5 x 6 cm, monogram v tisku JB,

    Current price: 100 CZK (4 €)