-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
Položka č.: 315Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Plující město
Položka č.: 314Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. P. Férat, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 184 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
Položka č.: 313Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Karel May
(1842-1912)
Ve stínu palem
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. povídky Gum, Krumir, Ghasua, Proklatec a Kristus a Mohamed, ilustrace Jos. Ulrich, přel. J.K. Landa, 14. sv. v ediční řadě Malá série románů, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1932, pův. naklad. celopl. vazba, 429 s., vazba zkosená, hrany desek místy odřené, na deskách odřeniny, Antikvari…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
Položka č.: 311Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., celopl. vazba s ob., mírně zkosená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Polevoj
(1908-1981)
Příběh opravdového člověka
Položka č.: 310Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 14 cm, raritní vydání, vyd. SNDK, Praha, 1954, il. Nikolaj Žukov, edice Knihy odvahy a dobrodružství - KOD, č. 1, pův. brož, 352s., drobná natžení při horní i spodní části hřbetu, jinak výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
De Moiste Fables van La Fontaine
Položka č.: 309Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 21 cm, il. J. Trnka, vyd. Artia, Praha, 1963, vydáno do Belgie, pův. pevná vazba, 92s., lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
Položka č.: 604Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
Položka č.: 603Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Anti…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arnould Galopin
(1863-1934)
Aeroplanem kolem světa
Položka č.: 308Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 21,5 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1928, pevná plátěná vazba, vázal Jos. Pfeiffer, 708s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Comicsový magazín Crew, č. 9, roč. II
Položka č.: 307Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
sešit, Crew s.r.o., Praha 1998, 50 s., sešit, velmi dobrý stav, NEROZBALENO!! , Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 426Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
Položka č.: 425Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, doslov V. Jirát, vydala Erna Jánská, Praha 1942, 18. sv. knihovny Stožár, 300 výtisků, 32 s., polokožená vazba, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Holla…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
A. Moravia: Lhostejní
Položka č.: 602Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Chtěla okrást lorda Blamingtona
Položka č.: 601Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis na patitulu V. Nezval, ob., úprava K. Teige, poesie a analysa, 58. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1930, pův. brož, 121 s., obálka při krajích potrhaná a zašlá, zachoalý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
Položka č.: 598Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x graf. list, za titulem litografie Květina M. Švabinský, sign. lept Kytice L. Čepelák, dřevoryty K. Svolinský a C. Bouda, portrét M. K. ve frontispisu A. Hoffmeister, kresba na titulu, monogram v titulu a závěrečná kresba K. Svolinský, usp. K. Resler a J. Picka, vydal Spolek českých …
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Sonety o Praze
Položka č.: 597Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Volné směry Janu Nerudovi
Položka č.: 594Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie M. Švabinského: Podobizna J. Nerudy, text F.X. Šalda, výtvarný doprovod: H. Böttinger, J. Preisler, S. Sucharda, L. Šaloun, F. Šimon, K. Špillar, vydal Fr. Topič, Praha 1911, brož., 24 s., obálka při okrajích a hřbetu poškozená, lehce zažloutlá, jinak dobrý stav , Antikvariá…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
Položka č.: 593Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 12 barev. celostr. sign.(!) litografií a obálka K. Svolinský, za titulem 13 podpisů členů operního souboru v Brně, který operu uváděl a režiséra M. Wasserbauera a dirigenta Ant. Bulatky, typo M. Kaláb, vydala naklad. společnost Vesmír, Praha 1944, 61 s., brož, lehce zašpiněná, při okraj…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří John
(1923-1972)
M. Buonarroti: Z lyriky
Položka č.: 600Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a 6 ilustrací Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leo Kayser
(1868-1933)
Friedrich Hebbel: Meine Kindheit
Položka č.: 599Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Zpověď Archipoetova (z Carmina burana)
Položka č.: 596Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. litografie P. Dillinger, přel. R. Mertlík, jako soukromý tisk pro své přátele k vánočním svátkům a novému roku 1947 vydal Rudolf Lužík, Praha 1946, volné listy v obálce, 18s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Sivko
(1923-1974)
Vzpomínky z Vietnamu
Položka č.: 595Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Br…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Písně ostrovů a bídy
Položka č.: 591Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x litografie (3x sign.!), kresba na vazbě a podpis v tiráži L. Jiřincová, parafráze starořec. básníků a podpis v tiráži Jaroslav Pokorný, 20.sv. edice Krásná užitková kniha, upravil a vydalF. J. Müller, Praha 1942, orig. kartonová vazba, ex. 58/300, 112s., papír Ullersdorf, velmi dobrý…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
J. Knap: Réva na zdi
Položka č.: 590Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x barev. dřevoryt a úprava J. Rambousek, podpis na patitulu J. Knap, 4. sv. II. řady Čeští belletristé, vydal Sfinx - B. Janda, Praha 1926, celokož. vazba se zlac. reliéfem na deskách, zlatá dekorativní linka na přídeští, zlac. ořízka, ex. 85/100, 112s., similijapan, vazba na hřbetě a…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ľudovít Fulla
(1902-1980)
Banská Bystrica 1255-1955 Desať grafickych listov
Položka č.: 588Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 40 x 30 cm, sign. dřevoryt L. Fulla, 2x sign. litografie Frant. Kráľ, 3x sign. dřevoryt Július Szabó, 2x sign. litografie a sign. dřevoryt Joz. Fedora, sign. linořez a návrh ob. R. Dúbravec, vše v paspartách při příležitosti 700 výročí založení města Banské Bystrice vydal Slovenský fo…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
Položka č.: 586Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a 5 x orig. litografie v přílohách J. Trnka, k vydání přípravil a ediční poznámku napsal Jiří Žantovský, úprava V. Křivka, lito. tisk J. Hrachovec, vydal Památník národního písemnictví ve spolupráci se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1963, volné listy v…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Chvála slov. Sborník mladé práce
Položka č.: 605Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
sborník, sign. linořez ve frotispisu a sign. linořez na obálce J. Liesler, sborník začínaajících lterátů mmj. Jos. Hiršal, J. Kotalík, P. Bojar, A. Vrbová, Fr. Vrba, J. Rumler aj., vydal Melantrich, Praha 1940 orig. brož, 180s., nerozřezáno, obálka při hřbetu poškozená a odřená, místy skvrnky, dobr…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jan Čarek: Smutný život
Položka č.: 592Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise V. Rabas, podpis autora v tiráži, 31. svazek edice Sever a Východ, vydali Müller a spol., Turnov 1929, celopl. vazba, Ex. 7/25 přednostní výtisk, 45 s., van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Š…
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi
Položka č.: 589Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO