Cyril Bouda
Milá sedmi loupežníků
Položka č.: 788Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vázal Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, celokož. vazba se zlac. reliéfem a ořízkou, 48s., 500 ex. , ruční papír Roeder, původní ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žá…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Jaromír Šedivý
Fr. Jammes: Duše věcí
Položka č.: 789Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Bibliofilie, bar. linoryt ve frontispisu, typo a podpis v tiráži Jar. Šedivý, překlad a podpis s věnováním Běla Čelikovská, ed. Vetera et Noviora sv. 2., vydal Jaromír Šedivý, Černov u Nové Cerekve 1932, orig. brož, ex. II./XX., celkem 60 ex., 24 s., hřbet vyšisovaný a lehce zašlý, velmi dobrý stav,…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
Stoletý kalendář to jest hvězdářské domnění na léta, jež jsou po narození Ježíše Krista od roku 1900 až do roku 2000
Položka č.: 790Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, obálka a 7 dřevorytů astrologických planet v záhlaví kapitol Jos. Váchal, vydal Ludvík Bradáč, Praha 1919, brož., nestr. (32), okraje otrhané a poškozené, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Vladimír Tesař
(1924-2008)
K.H. Mácha - Máj
Položka č.: 791Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
5x kombinovaná technika, 20 x 13,2 cm, sign. DU Vl. Tesař 86, grafické přílohy k Máchovu Máji, nesvázáno, volné listy, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Josef Florian
(1873-1941)
Leon Bloy: Ta, která pláče
Položka č.: 792Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, přeložil a vydal Josef Florian, Stará Říše na Moravě 1909, pův. brož, 199s., skvrny na obálce, kraje obálky pokrčené, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Arnošt Hrabal
(1886-1969)
Legendy z lidové poesie
Položka č.: 793Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, ze sbírky Františka Sušila Moravské národní písně vybral B.B. Buchlovan, Boží rodička; Panna Dorota; Sv. Lukáš, Maléř Boží svaty Juři, výzdoba A. Hrabal, XVII. sv. ed. Kytice, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, vytiskl Krarel Kryl, ex. 52/600, pův. brož, nestr., velmi dobrý stav, celofán. p…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
František Bílek
(1872-1941)
Ot. Březina: Ruce ; Větry od pólů ; Hudba pramenů
Položka č.: 794Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, 3 x brož, frontispis, obálka a dvoubarev. titulní list dřevorytem a ilustrace Fr. Bílek, návrh obálky, linky, secesní úprava, 20., 29. a 33 sv. ed. Symposion - knihy nové doby, vydal Hugo Kosterka, Praha 1903-8, pův. brož, 60 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirner…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Čtyři léta zajetí v prasečím na Marně 1900 - 1904
Položka č.: 795Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, deník autorův, úvodní a závěrečná viněta L. Bloy, anonymní viněty v textu, dvoubarevný titul. list, barevné rámce v textu, vydal a přeložil Josef Florian, Velká u Strážnice 1912, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 245 + 146 s., brož, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, jinak velmi…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Poesie
Položka č.: 796Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, koláž na obálce J. Štyrský, úprava V. Obrtel, foto příloha za titulem posmrtná maska J.Š., Knižnice Kvartu sv. 1, vydal J. Stýblo, Praha 1946, volné listy v obálce, 30 x 21 cm, 49 s., obálka poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
František Bílek
(1872-1941)
Křížová cesta
Položka č.: 797Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
bibliofilie, 28 velkoformátových tabulí s fotoreprodukcemi Fr. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, desky zhotovil Ant. Jelínek, 12. sv. edice Umělecké snahy, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní,…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Miriam. Přepsal a kresbou provázel František Bílek.
Položka č.: 798Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 28 velkoformátových tabulí s fotoreprodukcemi Fr. Bílka, vytiskl Unie v Praze, vydala Rosa Junová, Tasov 1935, brož ve hřbetu svázáná tkanicí, 300 ex. na hlazeném konopném papíře, okraje obálky poškozené a rohy zohýbané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praz…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Alois Moravec
Listy a Řád vojenský Jana Žižky 1420 - 1423
Položka č.: 799Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 11 sign. kolorovaných linorytů, drobné viněty, věnování na předsádce Alois Moravec, pořídil a doprovodil výklady i doslovem F. Bartoš, přednostní kolorovaný výtisk, nestr., volné listy v papír. obálce, při okrajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dí…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Kamil Lhoták
Vzpomínkový list
Položka č.: 800Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
bibliofilie, 33 drobných litografií na 2 přel. arších, litografiemi přispěli: C. Bouda, O. Janeček, L. Jiřincová, P. Kotík, E. Kotrba, K. Lhoták, J. Liesler, V. Silovský, V. Sivko, V. Stretti, J. A. Švengsbír, J. C. Vondrouš aj., text Arthur Novák, Viktor Stretti a Karel Štika, vydalo Sdružení český…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Kamil Lhoták
František Dvořák: Kamil Lhoták Obrazy z let 1939 - 1956
Položka č.: 801Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, podpis v titulu, čb. reprodukce maleb a kreseb v přílohách a textu K. Lhoták a podpis a úvod Frant. Dvořák, 12. sv. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1958, 32 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
.
Les Pays Tchèques: Bohême, Moravie, Silésie, Slovaquie : Leur passé, Leur présent, Leur avenir
Položka č.: 802Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, publikace, texty předních francouz. akademiků (L. Léger, E. Denis, R. Pichon, C. Mauclair, G. Blondel aj.) věnované kultuře a historii českých zemí a nastolující otázky další budoucnosti českých a slovenských zemí po Světové válce, dvě mapky nové Střední Evropy v přílohách, vydala La Ligue Fr…
Různí autoři
Na slovenském bojišti
Položka č.: 803Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
brož, vzpomínky válečných zpravodajů J. Kalvy a P. Kompiše, s mnoha původními snímky, vydalo Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha 1920, 159 s., brož, obálka lehce zašlá, na hřbetu natržená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Farský
K 10. výročí založení ČS. národní armády (legií) 1914 - 1924
Položka č.: 804Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
litografický plakát, 1924, 126 x 94 cm, značeno LD razítkem Farský v praze, plakát k výstavě: K 10. výročí založení ČS. národní armády (legií) 1914 - 1924, ve Francii comp. Nazdar a Ceské družiny v Rusku, pořádá Kruh starodružinníků v Praze výstavu dokumentů počátků Čs odboje, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
neznámý autor
Se 6. plukem
Položka č.: 805Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
112x fotografie, 6 x 4 cm, soubor legionářských fotografií: 6. československý střelecký pluk - Hanácký a jeho působení na ruské Sibiře, jeho anabaze a cesta z Vladivostoku přes Čínu, Singapur, Suez, Terst až do Prahy, na stroji psaný seznam fotografií s čísly a názvy, poděkování člena pluku na volné…
Josef Kettner
Soubor válečných kreseb
Položka č.: 806Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
51x kresba, 21 x 14,5 cm, soubor kreseb z z období autora působení v rakouské armádě během První světové války, kresby jsou datovány do let 1915-1918, motivem jsou portréty vojáků, výjevy z vojenského života, lazaretu, blázince, krajiny, měst, (např. Volodymyr-Volynskyi), většina kreseb signována a …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
více autorů
Legionářská literatura
Položka č.: 807Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
40x kniha, knihy: Ohnivý drak, Veliké dni, Mohutný sen, 3x podpis R. Medek, Cestami odboje I., A. Zeman, 1926, Kronika Československé legie ve Francii I. J. Boháč, 1938, Povstalci, K. Fibich, 5sv., Legionářská Trilogie, A. Zeman, 3sv., Vojáci císařství, Vojáci revoluce, R. Vlasák (nekompletní horší …
neznámý autor
Vojtěch Vladimír Klecanda
Položka č.: 808Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
fotografie, 24 x 18 cm, portrétní fotografie československého legionáře a generála V. V. Klecandy, volná fotografie, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
neurčený autor
Válečné hroby, hřbitovy a pomníky
Položka č.: 809Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
25x pohlednice, 14 x 9 cm, soubor válečných pohlednic s motivy pomníků, hrobů a hřbitovů, volné pohlednice, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
neurčený autor
Album vojenských pohlednic
Položka č.: 810Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
200x pohlednice, 22 x 24 cm, album válečných pohlednic, společné fotografie, portréty, válečné momentky aj., dobrý stav, album lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná
neurčený autor
Legionářské deníky
Položka č.: 811Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
sešity, 18 x 12 cm, soubor deníkových záznamů československého legionáře, vzpomínky na ruské zajetí a působení v legiích, cesta do Československa přes americký kontinent, v záznamech o cestě zpět do Evropy je zmínka o projetí místem kde ztroskotal Titanik, několik drobných kreseb, a podpisů spoluboj…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Augusta Veuve Brauner
(1818-1890)
Smuteční oznámení
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 02. 11. 2024 18:00
tisk, papír, 1890, 27 x 20, 8 cm, mecenáška, sufražetka a feministka, matka malířky Zdenky Braunerové, přeloženo, ohnuté rohy, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
Václav Bartovský
(1903-1961)
Smuteční oznámení
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 02. 11. 2024 18:01
tisk, papír, 1961, 30 x 21 cm, akademický malíř, přeloženo, Antikvariát Dlážděná, studium v soukromých malířských školách R. Vejrycha a J. Poše
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Vladislav Bartůněk
(1924-1960)
Smuteční oznámení
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 02. 11. 2024 18:02
tisk, papír, 1960, 30 x 21 cm, akademický sochař a restaurátor, přeloženo, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Václav Běhounek
(1902-1980)
Smuteční oznámení
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 02. 11. 2024 18:03
tisk, papír, 1980, 30 x 21 cm, překladatel, redaktor, historik, archivář, přeloženo, ohnuté rohy, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Stanislav Bechyně
(1887-1973)
Smuteční oznámení
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 02. 11. 2024 18:04
tisk, papír, 1973, 30 x 21 cm, stavební inženýr, pedagog, architekt, přeloženo, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Břetislav Benda
(1897-1983)
Smuteční oznámení
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 02. 11. 2024 18:05
tisk, papír, 1983, 30 x 21 cm, český sochař, přeloženo, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní kamenosochařské škole v Hořicích, žák prof. J. V. Myslbeka a J. Štursy na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)