-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
Položka č.: 842Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:00
bibliofilie, titulní list K. Teige & O. Mrkvička, edice Odeon sv. 6, vydal Jan Fromek, Praha 1926, dobová polopl. převazba, 103s., dobrý stav, obálka chybí, papír lehce zažloutlý, rohy desek odřené,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Brouk
(1912-1978)
O funkcích práce a osobitosti
Položka č.: 843Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:01
kniha, titulní list a úprava K. Teige, Edice surrealismu, vydal Alois Srdce, Praha 1939, dobová polopl. vazba, 121s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
Položka č.: 844Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:02
kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Veselý rok
Položka č.: 845Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:03
8x litoofset, 35,5 x 50,5 cm, nekompletní, vyd. Komenium, Praha 1949, vše značeno v tisku Josef Čapek, obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adam Kadmon
Literární Menu
Položka č.: 846Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:04
kniha, 2018, Hravá knížka, kde si vyberete vlastní čtenářské menu z útvarů uvařených jen z těch nejvybranějších literárních jevů. S podpisem autora a poetickým překvapením uvnitř. Experiment v oblasti užitého umění.
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Laura Hédervári
(1997)
Hlavně, aby to bylo blízko
Položka č.: 847Vyvolávací cena: 330 CZK (14 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:05
autorská kniha, 2024, náklad 100 ks, Autorská knížka, která vznikla jako diplomový projekt Laury Hédervári, studentky Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM.
Aktuální cena: 330 CZK (14 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Alex Jelínek
(1890-1957)
Ex libris
Položka č.: 848Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:06
bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkových desek s autorovým podpisem na titulu.
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
.
Památce L. Marolda
Položka č.: 849Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:07
kniha, 42 x 30 cm, vydala jednota umělců výtvarných v Praze, 1899, obsahuje 71 reprodukcí děl L. Marolda, ucházející stav
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Dvořák
(1920-2015)
Stopy
Položka č.: 850Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:08
brožovaný sborník textů, z dobových dokumentů vybral a sestavil Ivan Hrdina, první vyání z roku 2000, č. 26
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Chvála dřeva
Položka č.: 851Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:09
tisk, 1994, 30 x 15 cm, katalog výstavy Chvála dřeva
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Junek
(1913-1976)
Petr Bezruč - Maryčka Magdónova
Položka č.: 852Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:10
brož, 1936, 15,5 x 25 cm, vytištěno jako školní práce na podzim 1936 v dílnách Školy umeleckých remesiel v Bratislavě. Grafickou úpravu a litografované ilustrace provedl Václav Junek. Uloženo v papírovém obale, obal vybledlý, místy ohnuté okraje, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na…
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Junek
(1913-1976)
Chvála nespokojenosti projevená a zapsaná Adolfem Branaldem
Položka č.: 853Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:11
brož, 1973, 26,5 x 18 cm, vzadu podpis V. Junka a A. Branalda. Vydáno u příležitosti šedesátých narozenin akademického malíře Václava Junka. Soubor obsahuje 4 signované dřevoryty V. Junka. Vysadil a v ručním lisu vytiskl 110 výtisků Josef Cipra v Kladně. Tento má č. 2/110. Uloženo v papírovém obale.…
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Michl
(1898-1982)
František Halas - Chvíle setkání
Položka č.: 854Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:12
brož, 1972, 20,5 x 14,5 cm, k 75. narozeninám spisovatele Karla Michla uspořádal a do tisku připravil Jindřich Hilčr, grafická úprava Jan Žbánek. Technický redaktor Karel Krch. Vydalo tiskové oddělení Albatrosu v Praze 1972 jako 4354. publikaci. Náklad 10 000 výtisků. Texty uloženy v papírovém obal…
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Junek
(1923-1976)
František Hrubín - Za hvězdné noci
Položka č.: 855Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:13
brož, 1972, 27,5 x 19 cm, vydáno k prvému výročí básníkova úmrtí. Výtvarný doprovod V. Junek. Vysadil v počtu 50 výtisků n ručním tiskařském lisu Josef Cipra v Kladně. Výborný stav
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Malířské dílo
Položka č.: 856Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:14
katalog, 1977, 30 x 21 cm, vydáno krajskou galerií v Hradci Králové, 1977, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R. I. Stevensona
Položka č.: 857Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:15
suchá jehla, 10,5 x 7,7 cm, lehce zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R. I. Stevensona
Položka č.: 858Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:16
suchá jehla, 10,5 x 7,7 cm, lehce zažloutlý papír, výrazněji zažloutnutý horní okraj papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Z ilustrací k básním F. Villona
Položka č.: 859Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:17
lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
Položka č.: 860Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:18
bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
Položka č.: 861Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:19
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
Položka č.: 862Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:20
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
Položka č.: 863Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:21
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
Položka č.: 864Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:22
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
Položka č.: 865Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:23
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jos. Hora: Máchovské variace
Položka č.: 866Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:24
kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion
Položka č.: 867Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:25
bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
Položka č.: 868Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
Položka č.: 869Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Štorch-Marien
Vzkázání mojí milé
Položka č.: 870Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:28
kniha, 19x15 cm, úprava Jos. Marek, ed. Aventium, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1919, 26 s., brožovaná, uvolněná vazba, titul na deskách mírně odtržen, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zahradníček
(1905-1960)
Stará země
Položka č.: 871Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:29
kniha, 21,5x16 cm, první vydání, úprava B. Štorm, vydal Akord, Brno 1946, brož., 106 s., desky mírně zažloutlé a zašlé, listy uvolněné, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO