• František Drtikol

    (1883-1961)

    Bez názvu (kompozice - dětský akt)

    Položka č.: 211769

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 22:10

    bromostříbrná fotografie, cca 1925, 22,8 x 17,1 cm, značeno COPYRIGHT DRTIKOL PRAGUE, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Vítězství (kompozice s autorskou plastikou F.D.)

    Položka č.: 211768

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 22:05

    bromostříbrná fotografie, 1919 - 1920, 23,4 x 16,7 cm, značeno COPYRIGHT DRTIKOL PRAGUE, na zadní straně vlastní rukou autora napsáno: Vítězství. Zhotoveno 1919 - 20, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Tanečnice (studie pohybu)

    Položka č.: 211767

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 22:00

    bromostříbrná fotografie, cca 1919, 11,3 x 8,2 cm, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Kamil Lhoták

    Míč na cestě

    Položka č.: 211766

    Vyvolávací cena: 10.400 CZK (416 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:55

    tuš, papír, 11,4 x 20,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, lehce zažloutlý, při horním okraji poškozený papír, na papíře drobné skvrnky, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 10.400 CZK (416 €)

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Dubrovník

    Položka č.: 211765

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:50

    dřevoryt, 1904, 46 x 56 cm, sign. LD na paspartě B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lido…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Alois Moravec

    Na pouti

    Položka č.: 211764

    Vyvolávací cena: 11.200 CZK (448 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:45

    olej, překližka, 21,5 x 41,5 cm, sign. LD AMoravec, rám, vzadu popsáno autorem, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 11.200 CZK (448 €)

  • Emanuel Famíra

    (1900-1970)

    Cesta v podhůří

    Položka č.: 211763

    Vyvolávací cena: 25.600 CZK (1.024 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:40

    olej, plátno, 1940, 45 x 65 cm, sign. PD E. Famíra, rám, vzadu popsáno: E. Famíra 1940

    Aktuální cena: 25.600 CZK (1.024 €)

  • Oldra Vlach

    (1886-1958)

    Modlitba

    Položka č.: 211762

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:35

    olej, karton, 35,5 x 50,5 cm, sign. PD O. Vlach, rám, na zadní straně popsáno: č. zak. NČ 2200,- III. souborná výstava Prof. Vlach a razítko: Klub výtvarné práce mladých výtvarníků Praha, mírně zašpiněno, Antikvariát Dlážděná

  • Emil Schovánek

    (1885-1947)

    Portrét dívky

    Položka č.: 211761

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:30

    olej, plátno, 48 x 28 cm, sign. PD Schovánek Emil, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Emil Schovánek

    (1885-1947)

    Portrét dívky se založenýma rukama

    Položka č.: 211760

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:25

    olej, plátno, 48 x 28 cm, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Neurčený autor (Francie)

    Beduíni (Arabes)

    Položka č.: 211759

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:20

    olej, plátno, 38 x 55 cm, sign. PD nečitelně, rám, v dolní části na malbě drobné poškození, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Josef Kilián

    (1918-?)

    Krajina u Soběslavi

    Položka č.: 211758

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:15

    olej, plátno, 1973, 36 x 80 cm, sign. DU Kilián 73, rám

  • M. Bujatti

    Parník na moři

    Položka č.: 211757

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:10

    olej, plátno, 1898, 42,5 x 58 cm, sign. PD M. Bujatti 98, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Miroslav Tichý

    (1926-2011)

    Dívky v televizi

    Položka č.: 211756

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:05

    bromostříbrná fotografie, 10,5 x 13 cm, autenticky poškozeno

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Miroslav Tichý

    (1926-2011)

    Položka č.: 211755

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 21:00

    bromostříbrná fotografie, 16 x 11,5 cm, autenticky poškozeno

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jan Saudek

    Položka č.: 211754

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:55

    fotografie, 23 x 17 cm, sign. na zadní straně Jan Saudek, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Barbara Klemm

    (1939)

    Václav Havel

    Položka č.: 211753

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:50

    bromostříbrná fotografie, 39,4 x 29 (40,3 x 29,9) cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

  • Milton H. Greene

    (1922-1985)

    Marilyn Monroe Rodeo

    Položka č.: 211752

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:45

    ink-jet print, 1956/2003, 63,5 x 93,5 (75 x 105) cm, sign. na zadní straně synem autora Joshua Greene, práce amerického portrétního a módního fotografa, který se proslavil zejména fotografiemi Marilyn Monroe, jíž byl v 50. letech zároveň osobním přítelem, zhotoveno z pův. negativu v počtu 15-20ks sy…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Derby Slavia - Sparta

    Položka č.: 211751

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:40

    akvarel, pastel, tuš, tužka, papír, 1978, 35,5 x 26 cm, sign. PD Marcel Niederle 1978, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Hokej (Tým LTC Štvanice)

    Položka č.: 211750

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:35

    akvarel, tuš, papír, 1944, 40 x 29 cm, sign. PD M. Niederle 1944, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Seth Martin, Nation Hockey Team of Canada 1966

    Položka č.: 211749

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:30

    akvarel, uhel, papír, 1966, 41,5 x 28 cm, sign. PD M. Niederle 1966, rám, PD podpis Setha Martina, Antikvariát Dlážděná

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Fotbalista Sparty

    Položka č.: 211748

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:25

    akvarel, pastel, tuš, papír, 1965, 29 x 20,5 cm, sign. DU M. Niederle 65, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Tenista (Rod Laver nebo Tony Roche nebo Jan Kodeš)

    Položka č.: 211747

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:20

    akvarel, tužka, papír, 1968, 41 x 28 cm, sign. DU Marcel Niederle 1968, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Dubroka ip

    (1928)

    Mlčení s kočkou

    Položka č.: 211742

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:15

    olej, tempera, plátno, 1999, 50 x 73 cm, sign. LD Dubroka ip, rám, na zadní straně štítek s popisem, citujeme z přiložené autorem podepsané knihy obrazů Dubroka ip - Groteskno v sexualitě: "Opět zvíře - kočka, či spíše stylizovaná soška kočky, možná podle modelu, tj. podle malířova kocoura Čend…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Dubroka ip

    (1928)

    Dva gayové v koupelně

    Položka č.: 211741

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:10

    tempera, překližka, 2002, 60,5 x 50 cm, sign. PD Dubroka ip, rám, na zadní straně štítek s popisem, citujeme z přiložené autorem podepsané knihy obrazů Dubroka ip - Groteskno v sexualitě: Obraz "je malován na "vyběleném" plátně, velmi světlými barvami, což může být chápáno jako autorů…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Surrealistická kompozice

    Položka č.: 211740

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:05

    tuš, papír, 54,5 x 41 cm, sign. PD Veris, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Preislera, V. Nechleby a K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky na Akademii Julienne v Paříži

  • Pavel Šmíd

    (1964)

    Plenta

    Položka č.: 211739

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 20:00

    olej,plátno, 2011, 125 x 125 cm, sign vzadu Pavel Šmíd 2011, bravurní malba autora, jehož inspirací jsou zpravidla fotografie všedních předmětů, které malířským přepisem a zdůrazněním detailů posouvá do nových souvislostí

  • Karel Oberthor

    Výroba marmelády v Počernicích

    Položka č.: 211738

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 19:55

    tempera, karton, 48,5 x 59 cm, sign. LD K. Oberthor, ze soukromé sbírky Zbyňka Oberthora, na zadní straně popsáno autorem , Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Gilotina

    Položka č.: 211737

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 19:50

    akvarel, tuš, papír, 30 x 24 cm, dole text autora (pod paspartou psáno vlastnoručně): "Tak jen neztrácet hlavu, monsieur…" , Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Pobudové

    Položka č.: 211735

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2017 19:40

    tuš, papír, 32 x 24 cm, sign. LD Nep, dole text autora (pod paspartou psáno vlastnoručně): "Pro mne měna pevná není. Vůbec se mně nedrží." , Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž