Vánoční aukce (153. Aukce)

vánoční aukce se bude konat 14. 12. 2017, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 18 hodin.

Předaukční výstava bude probíhat od 6. 12. 2017 do 14. 12. 2017 od 10-12, 13-18 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 14. 12. 2017 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 15. 12. 2017

  • Jiří Anderle

    Můžeme se pečlivě pozorovat

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 14. 12. 2017 15:06

    suchá jehla, 17 x 15 cm, sign. DU Anderle, rám, Jiří Anderle proslul především svou grafickou tvorbou, která se vyznačuje svým specifickým rukopisem, založeném mistrném ovládání a kombinování grafických technik. V tématech Jiřího Anderle dominuje humanistické vidění, převládají obecná lidská témata.…

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID4065 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    Chlapec na vysokém kole

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 14. 12. 2017 15:00

    kombinovaná technika, lept, 2007, 19 x 14,5 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 56/200, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID6201 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    Elise Höfer

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (312 €)

    lept, 1980, 49,4 x 66,4 cm, sign. PD Jiří Anderle, gr. 17/80, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.800 CZK (312 €)

  • Arman

    (1928-2005)

    Konvička (La Cafetiére)

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    litografie, 1971, 65,5 x 48,5 cm, sign. PD Arman, rám, č. 178/300, z cyklu L´intérieur des Choses

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Arman

    (1928-2005)

    Žehlička (Le Fer a Repasser)

    Položka č.: 5

    litografie, 1971, 65 x 50 cm, sign. PD Arman, rám, z cyklu L´intérieur des Choses

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pán a pes

    Položka č.: 6

    serigrafie, 9 x 5,5 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Poslední dražitel: ID6130 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Kayserberg

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 14. 12. 2017 15:03

    barevná litografie, 27 x 38 cm, sign. PD A Born, pasparta, č. 133/300, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID5253 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Salomé

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    litografie, 27 x 33 cm, sign. PD Adolf Born, č. 51/75, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Přímá linka Praha - Krkonoše

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    litografie, 1983, 39,9 x 46,3 cm, sign. PD ABorn, autorský tisk, DU připsáno věnování: Matějkům ABorn 84, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Projížďka

    Položka č.: 10

    litografie, 49 x 65,7 cm, sign. PD Aborn, 79/95, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Poslední dražitel: ID4289 Historie příhozu

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Píseň písní III.

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    lept, 1979, 7,5 x 9,8 cm, sign. DU A. Brunovký 1979, rám, č. 36/50, exlibris Jaromír Bílek, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

    Poslední dražitel: ID4107 Historie příhozu

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Viléme, Hynku, Jarmilo!

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    lept, 1989, 15,8 x 9,8 cm, sign. DU A Brunovský 1989, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 4.100 CZK (164 €)

    Poslední dražitel: ID4977 Historie příhozu

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Jonáš a velryba

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    lept, 1967, 28,5 x 24,5 cm, sign. PD ABrunovský 1967, č. 45/58 II., Antikvariát Ostrovní, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID6344 Historie příhozu

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Mené, mené, tekel, ufarsín

    Položka č.: 14

    lept, 1967, 28,5 x 24,7 cm, sign. PD ABrunovský 1967, č. 48/500 II., Antikvariát Ostrovní, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Herec

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    linoryt, 1920, 18 x 13 cm, sign. PD Josef Čapek, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Poslední dražitel: ID3053 Historie příhozu

  • Max Ernst

    (1891-1976)

    Ptáci v nebezpečí

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    koláž, lept, akvatinta, 1975, 30 x 25 cm, sign. PD Max Ernst, rám, č. X/XXX, z cyklu Ptáci v nebezpečí, soupis S. Lepien, listy z tohoto cyklu uvedeny v monografii E. Petrová Max Ernst, Odeon 1993, vytiskl G. Visat, Paříž. Tento grafický list mimořádné kvality a vysoké sběratelské hodnoty je dílem p…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápas s nemejským lvem

    Položka č.: 17

    lept, 1945, 41,4 x 30 cm, sign. PD Emil Filla, rám, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Poslední dražitel: ID1936 Historie příhozu

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Vstup Heráklův na trůn

    Položka č.: 18

  • René Magritte

    (1898-1967)

    Hlava s buřinkou

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Pierre-Auguste Renoir

    (1841-1919)

    Sur la plage, A Berneval

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    mědirytina, pozdější otisk z původní desky, okolo 1892, 14 x 95 cm, značeno PD v dece Renoire, rám, Renoire byl často zván svým patronem Paulem Berardem do Wargemontu, kde zejména maloval svůj známý motiv Bernevalu. Na díle jsou vyobrazeny Berardovy děti, které několikokrát vyobrazoval, například na…

  • Pierre-Auguste Renoir

    (1841-1919)

    Akt dívky

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    lept, pozdější otisk z původní desky, 1910, 16,8 x 11,2 cm, rám, grafický list od významného francouzského impresionistického malíře světového formátu

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Kytice ve džbánku

    Položka č.: 22

    suchá jehla, monotyp, 15 x 11 cm, provenience: z rodinné pozůstalosti. Působivá a kvalitní grafická práce věhlasného českého básníka a grafika, mistra techniky suché jehly, jenž byl v oboru umění výtvarného samoukem. Členem SČUG. Jeho častými náměty se staly krajiny a biblické výjevy, jímž autor věn…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Klády ve sněhu

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    suchá jehla, 15,7 x 11,1 cm, sign. PD Reynek, k venkovským námětům měl Bohumil Reynek, jakožto syn statkáře z Petrkova, velmi blízko. Klády ve sněhu, které si ve své jednoduchosti ponechávají působivou technickou zdařilost, však zaujmou i pro svoji skrytou symboličnost, která je pro tvorbu tak ducho…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Georges-Henri Rouault

    (1871-1958)

    Le Pére Ubu chantre

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    lept, 1928, 30,7 x 19,5 cm, LD značeno v desce GR 1928

  • Georges-Henri Rouault

    (1871-1958)

    Satan

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Henri Riviere

    (1864-1951)

    Život na řece

    Položka č.: 26

    litografie, 1906, 53 x 82 cm, PD značeno Henri Riviere, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Frontispis knihy Francouzská poesie nové doby v překladech Viktora Dyka

    Položka č.: 27

    suchá jehla, 1957, 14 x 9,5 cm, monogr. DU T. 57., Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Sedící dívka se zrcadlem

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    litografie, 1957, 14,5 x 10,6 cm, sign. DU Tichý 57, rám, č. 292, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Šachová figurka

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 6.600 CZK (264 €)

    suchá jehla, 1942, 9 x 5,1 cm, sign. DU Tichý 42, rám, na rámu drobné oděrky, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 6.600 CZK (264 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    Položka č.: 30

    litografie, 1947, 16,8 x 12,5 cm, sign. LD Tichý 47, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění