Bibliofilská aukce (161. Aukce) - internetová část

část 160. aukce, která bude nabízena pouze na internetových stránkách
Předaukční výstava se bude konat od 10. 11. do 22. 11. 2018 od 10-12, 13-18 hodin.

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    K 95. narozeninám

    Položka č.: 939

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:00

    bibliofilie, sign. litografie a text J. Bauch, vydali k 95. narozeninám jeho přátelé, 1993, Ex. 75/200, volné listy v papírových deskách, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Zdeněk Mézl

    Dějiny české. Ilustrace ke knihám E. Petišky

    Položka č.: 940

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:01

    bibliofilie, 39x dřevoryt Z. Mézl, vše signováno, čtení o hradech, zámcích a městech, vydal Josef Vinklát, Liberec 2007, Ex. 9/80, volné listy v deskách, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    J. Konůpek: T. F. Šimon, československý grafik umělec

    Položka č.: 941

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:02

    bibliofilie, lept ve frontispisu T.F. Šimon, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1946, Ex. 21/93, volné listy v deskách, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Cyril Bouda

    Josef Hora - Máchovské Variace

    Položka č.: 942

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:03

    bibliofilie, 1944, 21,5 x 13,5 cm, Praha, Fr. Borový, 1944, vazba původní, brožovaná, 44 stran, čtyřmi litografiemi vyzdobil, dřevoryt na obálce vyryl a graficky upravil Cyril Bouda, stav dobrý, mírně šikmý hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké bese…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Josef Liesler

    Kamil Bednář - Praha pod křídly války

    Položka č.: 943

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:04

    bibliofilie, 1945, 23 x 18 cm, Praha, Václav Petr, 1945, vazba původní, brožovaná, 69 stran, báseň s 6 litografiemi a obálkou Josefa Lieslera, vydání 1., Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Arnošt Karásek

    (1920-1969)

    Zpěvy Nilu

    Položka č.: 944

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:05

    bibliofilie, 1957, 20,5 x 13 cm, Praha, Nakladatelství Československé akademie věd, 1957, volné listy, výbor z lyriky starého Egypta,přeložil Zbyněk Žába, přebásnila Věra Kubíčková, pěti barevnými litografiemi vyzdobil Arnošt Karásek,náklad 800 číslovaných výtisků - tento má č. 9 - jako jedenáctý sv…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID1471 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Adam Mickiewicz - Sonety

    Položka č.: 945

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:06

    bibliofilie, 1957, 21 x 16 cm, Praha, Státní nakladatelství krásné literatury hudby a umění, 64 stran, s obálkou, přebásnil Vladimír Holan, třemi původními lepty vyzdobil, obálku navrhl a graficky upravil Václav Sivko, stav velmi dobrý, obálka a několik stránek lehce zažloutlých, stránky nesvázané, …

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Vlast - soubor tří básní Otakara Theera, Antonína Sovy a Viktora Dyka

    Položka č.: 946

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:07

    bibliofilie, 1936, 27 x 19,5 cm, 4 litografiemi vyzdobyl Václav Mašek, vydáno k Vánocům 1936 jako soukromý tisk Karla Neuberta, nakladatelství V. Neubert a synové, Praha - Smíchov, 21 str., brožovaná vazba, nerozřezáno, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM a AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Jan Brauner: Konec Jakuba Carranzy - dramatický akt

    Položka č.: 947

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:08

    bibliofilie, 34 x 24,5 cm, Grafia Praha 1915, číslo 95 z 225 číslovaných výtisků, úprava V. H. Brunner, stav dobrý, vazba opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Petr Pištělka

    Cestou domů

    Položka č.: 948

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:09

    10x dřevoryt, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Položka č.: 949

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:10

    kniha, 38 x 37 cm, Praha, Harlas F. X., 1932, vazba původní, celoplátěná, stav dobrý, vazba mírně ušpiněna, flíčky, knižní blok bez vady, dedikace bez souvislosti, Antikvariát Dlážděná, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Harmenszoon van Rijn Rembrandt

    (1606-1669)

    Rembrandt - Radierungen

    Položka č.: 950

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:11

    bibliofilie, 50 x 35 cm, 87 listů s 100 reprodukcemi, v původním kartonovém obalu s pátěným hřbetem, Berlín 1939, chybí doprovodný text, mírně zašlý přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Zdeněk Seydl

    (1916-1978)

    O skrytém mudrci - Miloslav Fábera

    Položka č.: 951

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:12

    bibliofilie, 1944, 23,5 x 16 cm, 7 ilustrací štětcem a obálka Z. Seydl, podpis jeho, číslo 483, vazba původní, brožovaná, 40 stran, stav dobrý, vazba zašlá, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kysely na VŠUP tamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké besedy a sku…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Petr Skarlant

    (1939)

    Mosty a náměstí

    Položka č.: 952

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:13

    bibliofilie, 1987, 27 x 15 cm, podpisy -Skarlat a ilustrátor Velčovský, nakl. Mladá Fronta, vazba původní, volné listy, s obálkou, stav velmi dobrý,papírový přebal naražen ve hřbetu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6673 Historie příhozu

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Šípkový keř - Petr Křička

    Položka č.: 953

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:14

    bibliofilie, 1929, 23 x 16 cm, 3 podepsané lepty Ptera Dillingera, dedikace autora Křičky, nakl. Kvasnička a Hampů, Praha, č. 282, brožovaná, v původní obálce, 83 stran, opotřebovaný hřbet, lehce uvolněné vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 954

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:15

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Různí autoři

    7 exlibris

    Položka č.: 955

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:16

    soubor 7 exlibris, 1996, 21,5 x 15 cm, jednotlivé listy signovány (kromě E. Tomanové), 119/150, autoři: P. Augustovič, K. Beneš, J. Boudová, J. Brázda, K. Šafář, M. Těhníková, E. Tomanová, vydal Spolek sběratelů a přátel exlibris, Chrudim 1996, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3158 Historie příhozu

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    Q.M. Vyskočil: Zvonice

    Položka č.: 956

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:17

    Bibliofilie, il. A. Kašpar, vyd. J. Šnajdr, Kladno, nedat., plpl. převazba, 80s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Svoboda: Motýl

    Položka č.: 957

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:18

    Bibliofilie, 1x sign. dřevoryt Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na tit. listě, vyd. Jarka Svoboda, Nové Benátky, 1934, ex. 6/156, podpis vydavatele v tiráži, upr. L. Bradáč, sešit, 6 listů s obálkou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen …

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ivan Komárek

    J. Škvorecký: Píseň zapomenutých let

    Položka č.: 958

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:19

    Bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu-tit. listě I. Komárek, vyd. Litera, Praha, 1990, autorský výtisk, celkem 100 číslovaných výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    J. Krecar: Dvojice

    Položka č.: 959

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:20

    Bibliofilie, upr. V.H. Brunner, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, zlacená ořízka, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. kartonová vazba se zlacením, 31s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID546 Historie příhozu

  • Jaroslav Mařík

    (1888-1965)

    R. Jesenská: Princezna a krásný pošta

    Položka č.: 960

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:21

    Bibliofilie, ručně kolorované dřevoryty J. Mařík, vyd. Jan Beránek, Praha, 1925, ex. 1/200, celkem 400 výtisků, ed. Ametyst, sv. 6, polokožená vazba, 53s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaro Beran

    (1892-1962)

    Iwo Bauše: Jdu za svou písní

    Položka č.: 961

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:22

    Bibliofilie, dřevoryty vyzdobil J. Beran, podpis výtvarníka a ilustrátora v tiráži, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1928, ex. 8/100 na Zerkallském papíře, celkem 350 výtisků, celokožená vazba se zlacením, 31s., ohmatané desky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, navštěvoval kurzy kreslen…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Napoleon

    Položka č.: 962

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:23

    Bibliofilie, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, ed. Bibelot, sv. IV., přel. J. Zaorálek, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. celokožená vazba s ražbou a zlacením na hřbetu, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Marie Vořechová-Vejvodová

    (1889-1974)

    P. Bezruč: Město pod Radhoštěm; Veliký inquisitor Frenštácký

    Položka č.: 963

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:24

    Bibliofilie, 2x dřevoryt M. Vořechová-Vejvodová, podpis P. Bezruče v tiráži, vyd. Jan Jelínek, Frenštát pod Radhoštěm, 1947, ex. 33/200, volné listy v obálce, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Matoušek

    (1901-1961)

    Z. Řezníček: Soumraky prozářené

    Položka č.: 964

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:25

    Bibliofilie, linoleoryty vyzd. Fr. Matoušek, vyd. Zdeněk Řezníček, Kroměříž, 1945, ed. Magnificat, tisk Karel Kryl, 350 výtisků, volné archy v obálce, 45s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Brömseho na AVU v Praze, člen Skupiny čs. výtvarníků, UB, Devětsilu a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Pecháček

    (1909)

    J. Neruda: Letní vzpomínky

    Položka č.: 965

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:26

    Bibliofilie, ručně kolorovanými kresbami vyzd. J. Pecháček, vyd. J. Hladký, ex. 38/60, ruční papír, kartonové desky, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Komárek

    Třetí příručka SČB

    Položka č.: 966

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:27

    Bibliofilie, sign. dřevoryt V. Komárka jako volná příloha, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1993, texty Fr. Dvořák, P. Kneidl, J. Tesař a další, 900 výtisků, lamin. vazba s ob., 78s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČU…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    N.V. Gogol: Vij

    Položka č.: 967

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:28

    Bibliofilie, 3x dřevoryt (první ve frontispisu signovaný) B. Lacina, vyd. Václav Pour, Praha, 1946, ex. 137/150 na ručním papíře, celkem 450 výtisků, upr. O. Menhart, volné archy v obálce, 62s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen s…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    F.L. Čelakovský: Pomněnky Vatavské

    Položka č.: 968

    Plánované ukončení: 22. 11. 2018 22:29

    Bibliofilie, 2x dřevoryt (ve frontispisu signovaný) B. Lacina, vyd. Jan Jelínek, Frenštát pod Radhoštěm, 1947, ex. 33/150, ed. Stolístek, tisk K. Kryl, volné listy v obálce, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealist…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)