-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Z ilustrací k básním F. Villona
Položka č.: 1180Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:24
lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kalousek
(1925-1986)
Tábor
Položka č.: 1062Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:26
tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Muziky a A. Pelce
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta
Položka č.: 974Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:58
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
P. Loti: Islandský rybář
Položka č.: 973Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:57
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E.…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Gut
Květiny
Položka č.: 1595Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:19
8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Proměny letce (metodická pomůcka)
Položka č.: 1573Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:57
akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dalibor Nesnídal
Josef Formánek - Mluviti pravdu
Položka č.: 1558Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:42
11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Martinček
(1913-2004)
Martin Martinček
Položka č.: 1549Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:33
12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína
Položka č.: 1467Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:11
kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje XIII.
Položka č.: 1419Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:23
bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1394Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:58
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
Položka č.: 1374Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hora
Literatura a politika
Položka č.: 1373Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:37
brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém
Položka č.: 1341Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:05
bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské ku…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
Teréza Dubrovská: Večery v Bissone
Položka č.: 1320Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:44
bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Praha
Položka č.: 1309Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:33
kniha, cyklus šesti kreseb M. Alše, úvodní slovo Renata Tyršová, vydal F. Šimáček, Praha 1903, clpl vazba, 29 x 39, místy skvrny va vazbě, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně ro…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
Položka č.: 1231Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:15
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel May
(1842-1912)
Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand
Položka č.: 1214Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:58
kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Eliášová
(1958)
Elegance
Položka č.: 1203Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:47
kombinovaná technika, papír, 1997, 56,8 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Eliášová
(1958)
The Lanchester 30 h.p. straight eight
Položka č.: 1202Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:46
kombinovaná technika, papír, 1997, 55,7 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Štoček ex libris
Položka č.: 1198Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:42
dřevoryt, 13,5 x 8 cm, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Pocta Seifertovi
Položka č.: 1189Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:33
serigrafie, 24 x 16,5 cm, sign. PD Ota Janeček, Vzpomínka na národního umělce Jaroslava Seiferta, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze 1986, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Karel
(1912-1990)
Konvolut 24 grafik
Položka č.: 1184Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:28
19x litografie, 5x linoryt, 18,7 x 13,2 - 5 x 6 cm, vše signováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na ČVUT v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Eliášová
(1958)
Robert Heath
Položka č.: 1173Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:17
kombinovaná technika, papír, 85,3 x 56,2 cm, sign. PD Eva Eliášová, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antoine Joseph Gaitte
(1753-1835)
Plan de la Bastille
Položka č.: 1165Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:09
ručně kolorováná rytina, 55,5 x 37,4 cm, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, se zateklinami, s viditelnými přehyby, na zadní straně lepenka, místy odřený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules David
(1808-1892)
Dobytí Bastily (Prise de la Bastille) 14. července 1789
Položka č.: 1164Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:08
litografie, 29,5 x 36,1 cm, papír ohmataný, zažloutlý s četnými hnědými skvrnkami, vzadu lepenka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Poprava Marie Antoinetty dne 16. října 1793 v v Paříži na Place de la Révolution
Položka č.: 1163Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:07
rytina, 42,2 x 32,2 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Poprava Ludvíka XVI. dne 21. ledna 1793 v Paříži na Place de la Révolution )
Položka č.: 1162Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:06
rytina, 35 x 46 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, místy odřený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Prairialské povstání
Položka č.: 1161Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:05
rytina, 1796, 35,9 x 46,6 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný a pomačkaný, celkově zažloutlý, místy drobné hnědé skvrnky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Journée du 10 août 1792 (Útok na Tuilerijský palác)
Položka č.: 1160Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:04
rytina, 35,4 x 45,8 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný. s četnými výraznými hnědými skvrnkami, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO