-
Jan Vladislav
(1923-2009)
Šest suchých jehel pro Jiřího Johna
Položka č.: 404Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
sešit, podp. s věnov. na patitulu J. Vladislav, přiložena jedna fotokopie suché jehly J. Johna, 3x dvojlist svázaný nití v pův. pap. obálce, 1978, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
II. celostátní spartakiáda (japonsky)
Položka č.: 389Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela výjimečně se objevující knižní fotografická reportáž ze spartakiády v japonštině, vyjma nadpisu na deskách a na tit. listě jsou texty kompletně v japonštině, na předsádce vlepený kolofon, 1960, pův. clpl. vazba, obs. velké mn. čb. vyobr., na předsádce věnování v japonštině, velmi dobrý …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Návrhy maňáskových loutek
Položka č.: 377Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
5x sítotisk, 6 x 6 ; 11 x 8 cm, Návrhy maňáskových loutek pro hru M. Pospíšila O nepořádné princezně, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Neznámý autor
Ptactvo
Položka č.: 374Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
24x chromolitografie, 20 x 14 cm, místy perforováno či natrženo, celkově ale dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci: historie sektářství a bludařství
Položka č.: 367Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, nerealizovaná Váchalova přednáška pro Sdružení volné myšlenky, doprovodné ilustrace z Váchalova cyklu Mystikové a visionáři, na ob. použita ilustrace z Ďáblovy zahrádky, doslov Jiří Olič, vydal Volvox Globator, Praha 2000, karton. vazba, 157s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. K…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Váchalův Havran: dle světoznámého vzoru přejinačený, do českého převedený a značně rozšířený a modernizovaný
Položka č.: 366Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Váchalova parodie na slavnou báseň E.A.Poea, Havran v překladu V. Nezvala, dále Poeův originál a uzavírá faksimile Váchalova grafického souboru E.A. Poe v dřevorytu (vydaná v Pourově edici), uspořádal a závěr. studii I. Kruis, úprava P. Štefan, vydala Paseka, Praha 1996, brož, 78s., velmi dob…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cyklus dřevorytů Chvalozpěvem velmi pěkným provázený ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů
Položka č.: 365Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
Položka č.: 364Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel re…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Rutte: Jaro generací
Položka č.: 348Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, dřevoryty a úprava C. Bouda, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 80/1200 na ručním papíře, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké bes…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Neruda
(1834-1891)
Písně kosmické
Položka č.: 343Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava M. Kaláb, vydal F. Topič, Praha 1916, 7. vydání, svázal Ant. Malík, 81 s., celokožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, lehce vybledlý a odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alexandr Vladimír Hrstka
(1890-1954)
Mikuláš Lenau: Miška
Položka č.: 338Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava A.V. Hrstka, vydali C.J. Matička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1917, 5. sv. knihovny Bibliofil, Ex. 32/315, 38 s., svázal L. Bradáč, dedikace Dr. Kamila Reslera, celokožená vazba se zdobeným reliéfem, prohnuté desky, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
Položka č.: 315Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 426Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
Položka č.: 604Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
Položka č.: 603Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Anti…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leo Kayser
(1868-1933)
Friedrich Hebbel: Meine Kindheit
Položka č.: 599Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Sivko
(1923-1974)
Vzpomínky z Vietnamu
Položka č.: 595Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Br…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Volné směry Janu Nerudovi
Položka č.: 594Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie M. Švabinského: Podobizna J. Nerudy, text F.X. Šalda, výtvarný doprovod: H. Böttinger, J. Preisler, S. Sucharda, L. Šaloun, F. Šimon, K. Špillar, vydal Fr. Topič, Praha 1911, brož., 24 s., obálka při okrajích a hřbetu poškozená, lehce zažloutlá, jinak dobrý stav , Antikvariá…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Katja Hajek
(1950-2008)
Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)
Položka č.: 457Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Plicka
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 814Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Antikvariát Dlážděná, člen SČVU
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Steimar
(1887-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 821Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emanuel Svoboda
(1883-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 820Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 819Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Antikvariát Dlážděná, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Uměle…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Pelc
(1895-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 813Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Konvolut 4 pozdějších katalogů
Položka č.: 282Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Benito Mussolini
(1883-1945)
Mluvím s Brunem
Položka č.: 847Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vilém Zítek
(1890-1956)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 846Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1946, 17 x 22,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z roku 1946, v původní obálce, psáno na zadní straně fotografické podobizny operního pěvce (basista, člen Národního divadla, v r. 1946 jmenován národním umělcem), Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Volavka
(1899-1985)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 844Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Burka
(1886-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 841Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kouly a A. Liebschera na ČVUT v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arthur Novák
(1876-1957)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 839Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO