• František Emler

    (1912-1992)

    Pod Karlovým mostem

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    běloba, tempera, sololit, 16 x 24 cm, sign. PD F. Emler, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • František Emler

    (1912-1992)

    Kytice ve váze

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    tempera, papír, 1978, 25 x 16,5 cm, sign. PD F. Emler, rám, malba místy poškozena, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • František Emler

    (1912-1992)

    Domov

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    běloba, tempera, sololit, 1986, 26,5 x 21,5 cm, sign. LD F. Emler, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Žena s chemickým přístrojem

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    bronz, reliéf, 1960, 26,5 x 13 cm, LD značeno Zívr 1960, pozdější odlitek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Lubor Těhník

    (1926-1987)

    Tvář

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    glazovaná keramika, 1961, 30 x 23 cm, závěsná nástěnná plastika známého designéra a keramika symbolizující jeden z pramenů v Mariánských Lázních, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Lubor Těhník

    (1926-1987)

    Kachel s motivem ptáčka

    Položka č.: 157

    glazovaná keramika, 1961, 27 x 27,7 cm, monogr. PD T 61, závěsná nástěnná plastika známého designéra a keramika, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Jaroslav Róna

    Nevolnost

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 140.000 CZK (5.600 €)

    římský cement, 2004, 48 x 29 x 34 cm, značeno Róna 2004 VII, 2/7, sochařské dílo současného všestranně nadaného umělce, který vystudoval VŠUP v Praze, konkrétně obor sklářské výtvarnictví pod vedením prof. Stanislava Libenského. Je spoluzakladatelem skupiny Tvrdohlaví a vedoucím pedagogem ateliéru s…

    Aktuální cena: 140.000 CZK (5.600 €)

  • Jiří Harcuba

    (1928-2013)

    Český lev

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    skleněná plastika, 79 x 70 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Štipla na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Dívčí akt

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    bronz, 1938, v. 39,5 cm, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • F. M. Skula

    (1891-1977)

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    olej, lepenka, 30 x 40 cm, sign. PD M. F. Skula, rám

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Roman Havelka

    (1877-1950)

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    tužka, papír, 1892, 24 x 31 cm, sign. PD Havelka R., rám, žák prof. Lišky a Stibrala na uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. J. Mařáka na AVU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných, zakládající člen, předseda a čestný předseda SVUM v Hodoníně

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Alois Moravec

    Rozcestí u Ohrazence

    Položka č.: 124

    olej, sololit, 1981, 34 x 74 cm, sign. PD A. Moravec 81, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarn…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Alois Moravec

    Stará alej

    Položka č.: 123

    olej, sololit, 1980, 34 x 74 cm, sign. PD A. Moravec 80, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarn…

  • Jaroslav Grus

    (1891-1983)

    Vysoké nad Jizerou

    Položka č.: 121

    pastel, papír, 1948, 49 x 64 cm, sign. PD J. Grus 1948, rám, PD věnování: Vlastě a Pepíkovi 24/XII J. Grus 1948, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. H. Schwaigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU

  • Jan Slavíček

    (1900-1970)

    Mořské pobřeží

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, pastel, papír, 1939, 45 x 54 cm, sign. LD Jan Slavíček 1939, rám, na rámu poškození, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Preislera, M. Švabinského, V. Nechleby a O. Nejedlého, člen Umělecké besey, SČVU

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, karton, 26 x 35 cm, sign. PD Josef Procházka, rám, konzultováno s Dr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Milostpaní

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tuš, běloba, papír, 1939, 7,5 x 14 cm, sign. na zadní straně Josef Lada, rám, ověřeno Mgr. Josefem Ladou, na zadní straně popsáno autorem, měřen výřez pasparty, Antikvariát Dlážděná, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Jezdec

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 1899, 50 x 60 cm, sign. LN Viktor Stretti 1899, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    olej, překližka, 33,5 x 28,5 cm, sign. LD Drtikol 1949, rám, obraz je dílem jednoho z předních českých umělců a propagátorů fotografie jako uměleckého počinu. Počátkem třicátých let se autorův zájem stále více odvracel od fotografie k malbě. Námětem se často stávají krajiny. Rozmanité kopcovité kraj…

    Aktuální cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Podzimní kytice

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, plátno, lepenka, 40 x 35 cm, sign. PD LKuba, rám, některými označován za „Posledního Impresionistu“.Tento pozoruhodný český umělec, vystudovaný varhaník, strávil řadu let v zahraničí, díky čemuž byl v Čechách dlouhou dobu opomíjený. Tvořil na přelomu Secese a Impresionismu. Z počátku své tvorb…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Předjaří

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    olej, karton, 31,5 x 43,5 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, na rámu drobné oděrky

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Přepršky

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    olej, karton, 1927, 36 x 51 cm, sign. LD O. Bubeníček, rám, vzadu popsáno Přepršky Výhled z Karlštejna k Devíti Skalám ( Svratka českomoravská Vysočina) 1927 Ota Bubeníček, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dvě kamarádky

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    pastel, papír, 1997, 63 x 47,5 cm, sign. LU A Born 97, rám, ukázka z tvorby jednoho z nejslavnějších českých kreslířů, grafiků a ilustrátorů, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárněné svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (6.800 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Karneval v Benátkách

    Položka č.: 102

    litografie, 49 x 38 cm, sign. PD A Born, rám, č. 44/85, drobné oděrky na rámu, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bratrské vztahy

    Položka č.: 101

    litografie, 44 x 54 cm, sign. PD A Born, rám, č. 59/80, vzadu tužkou připsáno Bratrské vztahy, po obvodu drobné skvrny, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Madame Butterfly

    Položka č.: 100

    litografie, 43 x 53 cm, sign. PD A Born, rám, č. 76/80, vzadu tužkou připsáno A Born Madame Butterfly, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Podivná setkání na Peloponésu

    Položka č.: 99

    litografie, 2000, 47 x 66 cm, sign. PD A Born, rám, č. 77/95, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    František Josef a můj dědeček v Tyrolích

    Položka č.: 98

    litografie, 1994, 65 x 49 cm, sign. PD A Born, rám, č. 68/90, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Shakespeare: Sen noci svatojánské

    Položka č.: 96

    litografie, 1993, 29 x 20 cm, sign. LN A Born, rám, nahoře uprostřed odřený rám, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Masky

    Položka č.: 93

    litografie, 13 x 9 cm, sign. PD A Born, rám, autorský tisk, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž