• Olbram Zoubek

    (1926-2016)

    Skloněná

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    zlacený reliéfní tisk, 29 x 16 cm, sign. PD Olbram Zoubek, rám, autorský tisk

    Aktuální cena: 4.401 CZK (177 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Hommage á Hans Memling

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    litografie, 1990, 48 x 37 cm, sign. PD Oldřich Kuhánek 1990, pasparta, vzadu nalepen štítek z Díla, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Sen

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    olej, plátno, 47 x 37 cm, sign. LD K. Laštovka, rám, vzadu nalepen štítek z Díla, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Oldřich Eichler

    Tři grácie

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 1977, 100 x 100 cm, sign. vzadu Eichler 77, rám, studium na ŠUŘ v Turnově, žák prof. J. Nušla na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jiří Žižka

    (1957-2009)

    Letní radovánky

    Položka č.: 76

    olej, plátno, 60 x 82 cm, sign. LD Žižka, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka a K. Součka na AVU v Praze, člen skupiny K.Q.N.

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Ivan Komárek

    Rezavá střecha- vlhký sklep

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    akryl, email na plátně, 2017, 105 x 145 cm, sign. vzadu Ivan Komárek 2017, vzadu popsáno autorem. Obrazy figurálního malíře Ivana Komárka, vycházejí především z kresby. V obrazech dominuje linka a výrazná stylizace figur, jejich proporcí a pohybu. Obrysovou linii autor upřednostňuje před samotnou mo…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Ota Janeček

    Staré stromy

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.600 €)

    olej, plátno, 1981, 51 x 69 cm, rám, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdobími, inspirovanými různými vlivy, avšak zásadní inspirační zdroj příroda, kt…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.600 €)

  • Ivan Ouhel

    Pohyby

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    tempera, papír, 29,5 x 41,5 cm, rám, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Barevná pole

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, deska, 1975, 27 x 33 cm, sign. LD Valter 1975, rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří Načeradský

    Dívky

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU Načeradský 2012, rám, typická ukázka pozdní tvorby klasika české malby, která tematicky i malířským zpracováním navazuje na Matissovo zpodobení ženského těla v pohybu, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    To není mytologie, to je strašidlo přítomnosti

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tuš, akvarel, papír, 1953, 49 x 37 cm, sign. LN Liesler 53, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ota Janeček

    Rybář

    Položka č.: 50

    tužka, pastel, papír, 1953, 24,8 x 17,4 cm, sign. PD Ota Janeček 1953, rám, LD věnování: Panu L. Mervartovi, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Mlčoch

    (1921-1995)

    Svatební košile

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    olej, sololit, 1979, 64 x 36 cm, sign. PD Mlčoch 79, rám, žák prof. K. Langera a K. Svolinského, člen UVU, skupiny Radar a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Zdeněk Mézl

    Nebe, peklo, ráj

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (208 €)

    kolorovaný dřevoryt, 50 x 35 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, pasparta, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 5.700 CZK (228 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Moje svatá trojice

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (136 €)

    kolorovaná litografie, 13,8 x 9,8 cm, sign. PD J. Jíra, pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 3.400 CZK (136 €)

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Monotyp (diptych)

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    2x monotyp, 60. léta, 24 x 16,5 cm, rám, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Zvuky hodin

    Položka č.: 28

    lept, 1912, 24 x 18 cm, PD značeno v desce a razítkem Kupka, rám, uvedeno v katalogu k výstavě v Museum Het Paleis, Den Haag, 1996 pod č. 119, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Fontána

    Položka č.: 27

    suchá jehla, 1923, 23 x 15 cm, PD značeno v desce a razítkem Kupka, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ráj. Zpěv č. 31: Archanděl Gabriel

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 7.300 CZK (292 €)

    Aktuální cena: 7.300 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Očistec. Zpěv č. 14: Duch tázající se Danta

    Položka č.: 24

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Čestmír Janošek

    Ve vzduchu

    Položka č.: 23

    mrazovka, 1967 - 68, 80 x 59 cm, sign. DU Janošek 1967/68, rám, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Měsíční krajina

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    strukturální grafika, 1960-62, 15,8 x 17 cm, sign. PD Vl. Boudník 1960-62, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Jiří Balcar

    (1929-1968)

    Město En Face

    Položka č.: 19

    litografie, 1958, 31 x 22 cm, sign. PD Jiří Balcar 58, rám, Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.600 CZK (184 €)

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    litografie, 1948, 22,5 x 31 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Démon

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    rytina v korku, 1953, 34,5 x 15 cm, sign. PD J. Váchal 53, rám, č. 2, drobná leč vysoce kvalitní a působivá rytina žáka A. Kalvody a R. Béma, zakládajícího člena skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon. Váchal byl ve svém rozsáhlém díle ovlivněn expresionismem a prvky symbolismu, naturalismu…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Zrzavý

    Anděl

    Položka č.: 12

    lept, 24 x 14,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 22/100, grafický list místy zažloutlý, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Voják

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    suchá jehla, 1934, 12 x 7,5 cm, sign. PD Zd. Sklenář 34, rám, č. 4/7, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Pradleny u Porto Marine v Paříži

    Položka č.: 3

    litografie, 1923, 29,5 x 39,3 cm, sign. LD T. F. Šimon, rám, č. 18, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

  • Cyril Bouda

    Námořník

    Položka č.: 1

    lept, 24,5 x 17 cm, sign. PD Cyril Bouda, rám, č. 114, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • Alois Lukášek

    (1911-1984)

    Podzim na Žďársku

    Položka č.: 341

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2018 15:55

    olej, plátno, 1977, 70 x 128,5 cm, sign. PD Lukášek, rám, vzadu autorský štítek s popiskem, žák prof. Nejedlého a Sychry, člen SVU Aleš v Brně, SČVU

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)