• Jiří Vach

    Staronová synagoga

    Položka č.: 227771

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 16:28

    suchá jehla, 14,8 x 13,9 cm, sign. PD J. Vach, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    Karneval

    Položka č.: 226305

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 16:18

    litografie, 19 x 11,2 cm, sign. PD L. Jiřincová, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Zátiší s jahodama a holí na zřícenině

    Položka č.: 226144

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 16:13

    dřevoryt, 24,2 x 16,2 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Kočovníci

    Položka č.: 226106

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 16:11

    akvatinta, 20 x 24,7 cm, sign. PD AJ. Alex, přeložený, zašpiněný, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    Strom s chorošem

    Položka č.: 224856

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:51

    lept, 14,9 x 12 cm, sign. DU L. Jiřincová, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • K. Heller

    Lesní zákoutí

    Položka č.: 224007

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:44

    olej, karton, 1939, 33,5 x 44 cm, sign. PD K. Heller 39, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Motiv z Poddubí

    Položka č.: 221870

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:24

    suchá jehla, 27,7 x 20,6 cm, sign. PD Karel Tondl, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé …

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Kamenitá cesta

    Položka č.: 221869

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:23

    suchá jehla, 26,8 x 20,3 cm, sign. PD K. Štika, DU slepotiskové razítko SČUGH, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelování a geometrie na FF UK, člen a předseda SČUG Hollar, člen UB

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Vladimír Pukl

    (1896-1970)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 221746

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:22

    lept, 1938, 31,6 x 25 cm, sign. PD Vl Pukl, I. stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Emil Wänke

    (1901-?)

    Lidice

    Položka č.: 218807

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:06

    lept, 25,5 x 29 cm, sign. PD Emil Wänke, vzadu razítko autora, zažloutlý, přeložený, roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Brömseho, J. Obrovského, F. Thieleho, J. J. Loukoty a K. Krattnera na AVU v Praze, E. Dítěte na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Svoboda

    Položka č.: 218805

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 15:05

    olej, plátno, 1960, 37 x 48 cm, sign. PD Svoboda 60, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Leo Horst

    Týnský chrám

    Položka č.: 217549

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:59

    lept, 11,2 x 10,3 cm, sign. PD Leo Horst, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Alois Ježek

    (1887-1943)

    Hampejská ulice

    Položka č.: 217547

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:58

    tuš, papír, 32,3 x 26,5 cm, sign. PD Ježek Alois, vzadu věnování, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Dítěte a Maška na uměleckoprůmyslové škole v Praze

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Leo Horst

    Pohled z Týnské ulice

    Položka č.: 217518

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:57

    lept, 17,6 x 14,7 cm, sign. PD Leo Horst, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Gustav Maran

    (1886-1983)

    Staronová synagoga

    Položka č.: 215841

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:48

    lept, 20,7 x 15,5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Jaroslav Sedláček

    U řeky

    Položka č.: 214675

    Vyvolávací cena: 850 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:37

    olej, karton, 1922, 23,5 x 32 cm, sign. PD Jar. Sedláček 22, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 850 CZK (34 €)

  • Alois Moravec

    Mezi vodami

    Položka č.: 214114

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:36

    lept, 1959, 13 x 8,7 cm, sign. PD AMoravec 59, pasparta, č. 67/100, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzn…

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Veduta

    Položka č.: 213665

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:20

    lept, 18 x 7,5 cm, sign. PD KŠafář, č. 15/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • J. Mokrý

    Vesnička

    Položka č.: 213636

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:18

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jiří Navrátil

    Položka č.: 213151

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:16

    akvarel, papír, 1986, 25 x 40 cm, sign. PD Navrátil 86, pasparta, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Gustav Maran

    (1886-1983)

    Dvorek na Ovocném trhu

    Položka č.: 213147

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:12

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Albánie

    Položka č.: 212222

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:06

    tužka, papír, 1927, 23 x 15 cm, sign. PD Jaroslav Šetelík 1927, rám, Antikvariát Ostrovní, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID9**2 Historie příhozu

  • Karel Wellner

    (1875-1926)

    Pohled na Brno

    Položka č.: 211309

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 14:03

    lept, 1920, 14,8 x 29,5 cm, sign. PD KWellner 920, rám, zažloutlý, zašpiněný papír, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze, poté žák A. Kalvody, člen SVUM

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    Pes

    Položka č.: 237254

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 17:18

    tuš, papír, 31 x 45 cm, sign. LD VojtS, při okrajích pokrčený, potrhaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • František Kollman

    Bojovníci

    Položka č.: 234989

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 17:07

    akvarel, uhel, papír, 2011, 59,5 x 41 cm, sign. LD František Kollman 2011, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Výtvarné škole Václava Hollara, soukromě studoval u akademického malíře Zdeňka Buriana

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Dřevaři

    Položka č.: 234978

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 17:05

    dřevoryt, 1919, 17 x 19,2 cm, sign. PD P. Kotík 19, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Bedřich Horálek

    (1913-1981)

    Na Staroměstském náměstí

    Položka č.: 234964

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 16:57

    litografie, 33 x 47,5 cm, sign. PD B. Horálek, rám, č. 84/100, při okrajích zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. J. Loukoty, M. Švabinského a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Belvedér a zpívající kašna

    Položka č.: 233764

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 16:37

    dřevoryt, 1926, 9,8 x 14,4 cm, sign. PD Vik, značeno ve štočku VK 26, LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Křížovnické náměstí

    Položka č.: 233762

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 16:36

    dřevoryt, 1926, 12,9 x 14,8 cm, sign. PD Vik, LD značeno ve štočku VK 26, při okrajích lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, S…

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Zámeček

    Položka č.: 233757

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 11. 2019 16:35

    dřevoryt, 1955, 14,2 x 16,2 cm, sign. PD Vik, PD značeno ve štočku VK 55, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)