-
Josef Hodek
(1888-1973)
Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína
Položka č.: 1119Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 13:37
bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Mánes
(1820-1871)
Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder
Položka č.: 920Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:18
kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Král Lávra; Chlapec hrající si s hlinou; Nachový vítr; Fantasie
Položka č.: 948Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:46
bibliofilie, K.H. Borovský: Král Lávra: ilustrace V. Rada, vydal V. Pour, Praha 1940, Ex. 119/240, 32 s.; M. Bureš: Chlapec hrající si s hlinou: podpis a věnování autora, frontispis Toyen, soukromé tisky, edice SVM, Liberec 1936, Ex. 110, 13 s.; M. Bureš: Nachový vítr: podpis a věnování autora, kres…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Neviditelná Moskva
Položka č.: 839Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 08:57
bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, obsahuje Surrealistický mlýn, Neviditelná Moskva, Deus ex machina, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., ob. při krajích drobně pokrčená, trochu zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Novopacký
(1821-1908)
Krajina
Položka č.: 1238Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:36
tuš, akvarel, běloba, papír, 24 x 45 cm, sign. PD Nowopacký, rám, PD posáno (špatně čitelné), na zadní stramě štítek s popisem, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. T. Endera, K. Gsellhofera a J. Mössmera na Akademie der bildenden Künste ve Vídni, člen JUV a Krasoumné jednoty
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
M. Brion
Etats de Boheme
Položka č.: 1226Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:24
kolorovaná mědirytina, 41,8 x 55,5 cm, značeno PD j. aveline Sculp., uprostřed přeloženo, místy poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
SSSR - Úvahy * kritiky * poznámky
Položka č.: 816Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 08:34
sborník, 19 x 15 cm, kniha delegace Společnosti pro hospodářské a kulturní sblížení s Novým Ruskem do SSSR v roce 1925 - redigoval B. Mathesius, texty Theodor Bartošek, Gabriel Hart, Jindřich Honzl, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vladimír Procházka, Zdeněk Nejedlý, Jaroslav Seifert, Jiří Stolz, Kare…
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilian Švabinský
(1873-1962)
Duha
Položka č.: 1189Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:47
heliogravura, 1941, 43,5 x 51,5 cm, sign. PD MŠvabinský, vydal V. Neubert a synové, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku uměl…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Klouda
(1929-2010)
Křížová cesta
Položka č.: 919Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:17
bibliofilie, 15x dřevoryt retušovaný bělobou (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Matthäus Merian
(1593-1650)
Plán Jihlavy 1647
Položka č.: 1232Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:30
mědirytina, 26,7 x 34,3 cm, otisk původní mědirytiny, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Robert de Vaugondy
(1723-1786)
Partie Occidentale de L´Empire de Russie
Položka č.: 1222Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:20
kolorovaná mědirytina, 1750, 48,5 x 63 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Hispaniae et Portugalliae Regna
Položka č.: 1220Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:18
kolorovaná mědirytina, 43,5 x 54,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a místy při okrajích natrženo, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Michael Probst
(1757-1809)
Angliae Scotiae et Hiberniae
Položka č.: 1217Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:15
kolorovaná mědirytina, 47,5 x 55,5 cm, uprostřed přeloženo, zejména v horní části poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Die Statt Eger am Wasser Eger
Položka č.: 1216Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:14
dřevoryt, 28,9 x 35,5 cm, zažloutlý papír, uprostřed přeložený; místy papír pokrčený nebo poškozený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
Položka č.: 916Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:14
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Franz Hogenberg
(1535-1590)
Cheb/ Eger
Položka č.: 1230Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:28
kolorováný mědiryt, 15 x 46,3 cm, rám, v půlce přehnutý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Katalog s grafikou
Položka č.: 898Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:56
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Veselý rok
Položka č.: 845Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:03
8x litoofset, 35,5 x 50,5 cm, nekompletní, vyd. Komenium, Praha 1949, vše značeno v tisku Josef Čapek, obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
Položka č.: 834Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 08:52
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Waldhauser
(1835-1913)
Žižkův dub
Položka č.: 1237Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:35
tužka, papír, 1854, 29 x 40,5 cm, monogr. PD W. A. 1. 11. 54, rám, na zadní straně přípis od Josefa Jana Šedivého, rám poškozen, skvrny na papíře, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty, Ch. Rubena a M. Haushofera na pražské akademii, poté studium na Akademie der bildenden Künste ve Vídni
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Robert de Vaugondy
(1723-1786)
Partie Orientale de L´Empire de Russie en Asie
Položka č.: 1219Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:17
kolorovaná mědirytina, 1750, 47 x 59 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Baptista Homanno
(1664-1724)
Archiducatus Austriae Inferioris
Položka č.: 1218Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:16
kolorovaná mědirytina, 48,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilian Švabinský
(1873-1962)
Karel Hynek Mácha
Položka č.: 1195Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:53
heliogravura, 35,4 x 28,8 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, Max Švabinsý delineavit, tisk: S.V.U. Mánes excudit, papír zažloutlý, na rájmu drobné oděrky na rozích, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předsed…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
Položka č.: 864Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:22
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilian Švabinský
(1873-1962)
Josef Mánes
Položka č.: 1192Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:50
dřevoryt, 1917, 71 x 50,3 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, rozměr výšky se liší o 2 cm od údajů v soupise, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a …
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
Položka č.: 869Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Xenofón: Historie krásné Pantheie
Položka č.: 917Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:15
bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Pra…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Georg Keller
(1568-1634)
Abriss der Statt Pilsen
Položka č.: 1231Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:29
mědirytina, 27 x 31,5 cm, otisk původní mědirytiny, papír ohmataný, v půlce přehnutý, na pár místech natržený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johannes Janssonius
(1588-1664)
Albis (Fluvius Germaniae celebris) A Fontibus ad Ostia
Položka č.: 1215Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:13
kolorovaná mědirytina, 40,5 x 49,7 cm, uprostřed přeloženo, zažloutlý papír, na dvou místech u okraje natržený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Avstria / Archidv Catvs Auctore / Wolfgango Lazio
Položka č.: 1214Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:12
kolorovaná mědirytina, 37 x 53,5 cm, zažloutlý a ušpiněný papír, uprostřed přeloženo, pravý dolní a horní roh papíru pokrčený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO