• Johann Günther Friedrich Cannabich

    (1777-1859)

    Karten zur Cannabichs Weltkunde

    No.: 526

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, 30 x 24 cm, 22 kolorovaných mědirytin, torzo knihy, pouze mapy (některé složeny), vyd. kolem r. 1830, kožený hřbet se zlacenou ražbou, , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    No.: 523

    kniha, 15 x 12 cm, ilustrované vydání, il. Jos. Scheiwl, ryl J.F. Patočka, vyd. I.L. Kober, Praha, 1872, pův. clpl. vazba se zlacením, 42s., odřená horní a spodní část hřbetu, odřená a místy zašpiněná vazba, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Anděla Růženská

    Česká kuchyně: Souhrn laciných, chutných a snadno připravitelných pokrmů v návodu pro každou hospodyni

    No.: 517

    kniha, 18 x 12 cm, raritní vydání, vyd. Fr. Neubert, Slané, 1877, pevná vazba, 229s., chybí hřbet, uvolněná vazba, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Magdalena Dobromila Rettigová

    (1785-1845)

    Domácí kuchařka

    No.: 514

    kniha, 10 x 13 cm, vyd. Jaroslav Pospíšil, Praha, 1913, převazba, 469s., chybí portrét autorky ve frontispisu, lehce povolená vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    Hans Watzlik: Tři prosy

    No.: 476

    bibliofilie, podpis autora v titulu, tři dřevoryty A. Hrabal, překlad Fr. Odvalil, 8. sv. edice Delfín, vydal Boh. Durych, Přerov 1930, vytiskli Kryl a Scotti, 500 výtisků, 85 s., clpl. vazba, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky at The Academ…

  • Alois Moravec

    Listy a Řád vojenský Jana Žižky 1420 - 1423

    No.: 799

    bibliofilie, 11 sign. kolorovaných linorytů, drobné viněty, věnování na předsádce Alois Moravec, pořídil a doprovodil výklady i doslovem F. Bartoš, přednostní kolorovaný výtisk, nestr., volné listy v papír. obálce, při okrajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the…

  • Jiří Weil

    (1900-1959)

    Češi stavějí v zemi pětiletek

    No.: 168

    kniha, podpis na tit. listě J. Weil, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, úprava L. Sutnar, náklad 1100 výtisků, pův. clpl. vazba, 106s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    No.: 369

  • Dante Alighieri

    (1265-1321)

    La Divina Commedia (Inferno I.+II.)

    No.: 616

    bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Lída Baarová

    (1914-2000)

    II. filmové zně (1941)

    No.: 429

    kniha, 10x podpis na tit. listě: R. Jedlička, R. Vojtová, V. Salač, F. Filipovský, J. Pivec, J. Kerm a 4x další nerozpoznané, vyd. Českomoravské filmové ústředí, Zlín, 1941, red. Karel Smrž, oboustranná kniha - česko/německy, značněji opotř. ob., úbytek papíru na hřbetu, jinak ale dobrý stav, Aantiq…

  • Cyril Bouda

    Fr. Langer: Pražské legendy

    No.: 468

    kniha, perová kresba vodníka na patitulu, obálka, vazba a ilustrace C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1970, celopl. vazba s ob., 99s., velmi dobrý stav, obálka lehce opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Velká trojka (A. Lustig, M. Kundera, J. Škvorecký)

    No.: 117

    kniha, podp. na tit. listě povídky A. Lustig a J. Škvorecký, vyd. Galaxie, Praha, 1991, pův. brož, 206s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Jan Zrzavý

    Studie budovy

    No.: 329

    tužka, papír, 20 x 17 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

  • Bedřich ze Schwarzenbergu

    (1809-1885)

    Listina

    No.: 344

    rukopisný text v latině, 1876, 34,8 x 21,1 cm, sign. PD Fr. Card. Schwarzenberg, Bedřich Jan Josef Celestin kardinál kníže Schwarzenberg (někdy též v německé podobě Friedrich Johann Joseph Cölestin Fürst zu Schwarzenberg, 6. dubna 1809 Vídeň – 27. března 1885 Praha) byl římskokatolický kněz, od roku…

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Syn Ludvíka XVI.

    No.: 587

    bibliofilie, podepsal a vydal Jos. Florian, Stará Říše 1904, vytiskl Rudolf Válka, ex. 381/444, 205 s., clpl. převazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    No.: 756

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    K. H. Mácha: Máj

    No.: 738

    bibliofilie s litografiemi Václava Sivka, 1960, 28 x 39 cm, K patnáctému výročí osvobození Československé republiky vydala Mladá fronta nakladatelství Čs svazu mládeže, v Praze 1960, stav dobrý, místy ušpiněno, přední strana částečně přeložena, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof.…

  • Kamil Lhoták

    Timotheus Vodička: Zpěv němých ptáků

    No.: 734

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, ilustrace na titulu Kamil Lhoták, k prvému výročí smrti básníka vyd. Marie Vodičková, Olomouc, 1968, na ručním lisu ve 100 exemplářích vytiskl Alois Chvála v březnu 1968, složky volně vložené do obálky, 39s., obálka lehce vyspravena páskou, dobrý stav, Provenance: Antiquar…

  • Jana Dašková

    Krajiny těla

    No.: 732

    bibliofilie, 28 x 21 cm, 5x sign. linoryt J. Dašková, r. 1999, ex.: 1/2, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Jan Slovák

    Kolmačka, Borkovec, Stöhr, Petr: Vánoční tisk

    No.: 731

    bibliofilie, 30 x 21 cm, sign. lept a komb. technika J. Slovák, obálka L. Jarcovják, text: P. Kolmačka, P. Borkovec, M. S. Stöhr, P. Petr, prosinec 1992, volné listy s reliéfní ražbou v pův. obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Helena Konstantinová

    J. Seifert: Deštník z Piccadilly

    No.: 729

    bibliofilie, 25 x 13,5 cm, 7x sign. litografie H. Konstantinová, vyd. Aulos, Praha, 1993, ex.: 32/170, pův. pevná vazba, v kart. schránce, 77s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Arts, the disciple of prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy o…

  • Zdenka Dvořáková

    Jules Barbey d´Aurevilly: Zapomenuté rytmy

    No.: 713

    bibliofilie, 29,5 x 21 cm, ilustrace a typografická úpraha Z. Dvořáková, atelier K. Svolinského, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha, 1968, podpis autorky v tiráži, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Julian Tuwim: Hold Chopinovi

    No.: 696

    bibliofilie, 1985, 21,5 x 15 cm, autorský tisk, Čtyřmi barevnými kombinovanými technikami vyzdobila Eva Bednářová. Sestavil, z polštiny přeložil a průvodní text napsal Jaroslav Simonides. Vydal Supraphon v roce 1985 v edici Lyry Pragensis a bibliofil. edici Polyhymnia. Vydáno 200 číslovaných výtisků…

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Soubor 9 exlibris z Východních Čech a 1 z Prahy v barevných litografiích

    No.: 692

    10x litografie, 21 x 10 cm, soubor sign. bar. lit. Jiří Bouda, nákl. 140 výtisků, Praha, 1996, volné graf. listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The State Graphic School in Prague, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design i…

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Fr. Hrubín: Černá denice

    No.: 691

    brož, 30 x 18 cm, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Hofbauer and Z. Kratochvil at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar A…

  • Petr Helbich

    Fotografie

    No.: 688

    kniha, fotografie, 27 x 20 cm, vlepena orig. sign. fotografie P. Helbich, vyd. Greisen, Praha, 2008, ex.: 46/100, pův. clpl. vazba s obálkou, 119s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Ladislav Kuklík

    Petr Bezruč: Maryčka Magdonova

    No.: 687

    bibliofilie, 11 x 8 cm, 3x sign. kombinová technika L. Kuklík, vyd. Supraphon, Praja, 1988, edice Lyra Pragensis a Polyhymnia, ex.: 6/200, ruční papír z Velkých Losin, pův. kožená vazba, kart. pouzdro, 25s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sk…

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Soubor tří fotografií

    No.: 682

    bibliofilie, 1996, 17 x 22,8/ 22 x 27/ 23 x 16 cm, Za odborné asistence Anny Fárové vydala firma Jassen-Cilag u příležitosti 100. výročí narození a 20. výročí úmrtí Josefa Sudka., Fotografie ,,Okno mého ateliéru nalepa na špatné straně papíru s popisem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at T…

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert Jen verše o lásce

    No.: 680

    bibliofilie, 4x suchá jehla od Vladimíra Komárka, 1980, 30,5 x 22 cm, sign. Komárek, Seifert, the disciple of prof. Minar, Stipl

  • Milan Bauer

    (1963)

    Anatomia Gramatika

    No.: 676